Як навчати дітей захищатися від інфекцій: поради ЮНІСЕФ

Готуємося до простої розмови на тему хвороб і вакцинації

Як навчати дітей захищатися від інфекцій: поради ЮНІСЕФ

Початок вакцинації від COVID-19 у деяких країнах світу та сезон грипу – зручна нагода поговорити з дітьми про вакцинацію та пояснити її користь.

Щоб допомогти вчителям, ЮНІСЕФ разом з експертами EdEra розробив для учнів початкових класів урок «Віруси. Бактерії. Мікроби. Захист від хвороб». Розробка побудована як проста й цікава розмова з учнями на цю тему. Розглянемо кілька порад, як розповісти дітям про інфекції і найбільш ефективний захист від них. 

Не перетворюйте урок на медичну лекцію

Хоч якою серйозною є тема, для того, щоб ефективно обговорити її з дітьми, варто звернутися до ігрових методик. Урок ЮНІСЕФ, наприклад, пропонує пазли, що допоможуть дітям зрозуміти, що інфекції бувають різними і захист від них теж.

Озбройтеся кількома цікавими відео, де медики в простій і зрозумілій формі пояснюють, що таке інфекції та як їх можна уникнути. Доберіть вражаючі й цікаві факти на цю тему, щоб розважити дітей і водночас дати зрозуміти: інфекційні хвороби – це серйозно, а щеплення – найефективніший спосіб захисту від них. Можна розказати про те, скільки мікробів «живе» в людському організмі та про те, що віруси можуть жити навіть на улюблених іграшках, але їх можна позбутися за допомогою звичайного мила й теплої води.

Не залякуйте

Залякування не працює ані з дорослими, ані з дітьми, тому наводити приклади зі страшними наслідками від захворювань не варто. Так, інфекціям досить легко потрапити до нашого організму, але разом з тим захворювання або його наслідки можна попередити – щепленням. Розкажіть дітям про те, що просте миття рук робить з них супергероїв. Також важливо наголосити учням: щеплення робить безпечним перебування не лише в школі, але й у будь-якому іншому багатолюдному місці. Це ж так чудово, не хворіти і не пропустити найцікавішого в житті!

Не наводьте поганих прикладів

Не варто розповідати дітям про умовного Василька, який ніколи не мив рук і тяжко прохворів усю зиму. Краще наголосіть їм: коли всі вчасно роблять щеплення, то шанси підхопити небезпечну інфекцію прямують до нуля. Розкажіть учням про календар щеплень і про те, що уколів не варто боятися. Це трохи неприємно, але дуже швидко.

Не забувайте про розмову з батьками

Новою для себе інформацією діти поділяться саме з батьками або дідусем чи бабусею. Плануючи розмову з дітьми про щеплення, варто також поговорити про це з батьками: щоб ті були готові підтримати цю розмову з дітьми удома, могли відповісти на їхні питання, пригадати, які щеплення отримували самі і від чого кожному в сім’ї ще варто захиститися.

Тут вам стане в пригоді довідник «Як розмовляти з батьками про вакцинацію» від ЮНІСЕФ – у ньому ви знайдете готові алгоритми взаємодії з батьками та готові повідомлення. 

Анна Цупко, для Освіта.ua

Публікацію створено в рамках кампанії #ВакцинуйсяВчасно Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

Освіта.ua
23.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
У дитини є батько й мати, щоб дбали про здоров’я власної дитини. В учителя мільярд посадових обов’язків. От ще педагоги "дитяткам" під хвіст не заглядали. Ще, може, відповідальність треба на них покласти за хвороби дітей? А ще гарна ідея накинути на них план вакцинації. У кого в класі не всі діти щеплені, тому на атестації понизити категорію. А батькам, так і бути, залиште лише процес вистругувння дітей (але обов’язково після роз’яснювального відео від учительки, після позитивного обговорення на зборах і під її контролем після того, як вони розпишуться у журналі з техніки безпеки).
Ірина
Для Ольга: А якщо батьки категорично не щеплять своїх дітей?
Коментувати