Фахівці пропонують впроваджувати державну програму протидії алкоголізації неповнолітніх

Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи НАПНУ завершив пілотний проект інформаційно-освітньої протиалкогольної програми "Сімейна розмова"

Фахівці пропонують впроваджувати державну програму протидії алкоголізації неповнолітніх

Проект здійснювався у семи регіонах України серед учнів 7 класів та їхніх батьків.

За цією ж методикою центр планує розробити загальнодержавну програму протидії алкоголізації неповнолітніх. Про це під час прес-конференції заявив директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПНУ Віталій Панок, повідомляє УКРІНФОРМ.

"Ми плануємо цьогоріч підготувати матеріали для 8-го класу і провести їх апробацію, продовжити апробацію на 7-му класі і розробити проект загальнонаціональної програми, яка була б спрямована на протидію алкоголізації неповнолітніх. Ми хотіли б, щоб ця програма охоплювала всю країну", - сказав він.

В.Панок розповів, що пілотний проект програми "Сімейна розмова" був розроблений Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи спільно з Інститутом інноваційних технологій та Всеукраїнською наркологічною асоціацією.

Участь у ньому взяли більше 11 тисяч учнів сьомих класів з 188 шкіл Києва, Львова, Чернігова, Харкова, Миколаєва, Донецької і Запорізької областей. Семикласники були обрані тому, що саме на цей вік в Україні здебільшого припадає перше знайомство підлітків із спиртними напоями.

Для педагогів фахівці центру розробили спеціальні методичні рекомендації, а для дітей та батьків - робочі зошити із завданнями, які вони мали виконувати разом.

"Ми спробували поєднати зусилля батьків, педагогів і дітей щодо розв'язання проблеми вживання алкоголю", - зазначив В.Панок.

Він повідомив, що основні постулати, які намагалися донести до цільової аудиторії організатори проекту, полягали в тому, що відповідно до законодавства вживання алкоголю дітям до 18 років заборонено, що знайомство з алкоголем слід відкласти на якомога старший вік, що між сильно- і слабоалкогольними напоями немає ніякої різниці, оскільки будь-який алкоголь є шкідливим для організму і дорослої, і молодої людини.

Для пропаганди цих меседжів були обрані інтерактивні заняття, рольові ігри тощо. За словами В.Панка, у результаті реалізації проекту вдалося посилити негативне ставлення цільової групи до вживання алкогольних напоїв і зменшити легковажне - до слабоалкогольних.

Відповідаючи на запитання журналістів, він зазначив, що загальнодержавна програма протидії алкоголізації неповнолітніх планується як великий соціальний проект, вона не потребує додаткового фінансування. Кошти потрібні лише на видання методичних матеріалів, що може бути здійснено за гроші державного чи місцівевого бюджетів або спонсорів, підсумував В.Панок.

Як повідомлялося раніше, результати дослідження, що були представлені Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) свідчать про те, що значна частина української молоді зі шкільного віку вживає алкогольні напої та має досвід вживання наркотиків. За останні чотири роки кількість учнів, які вживали алкогольні напої збільшилась.

Освіта.ua
11.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів