В Україні створено посаду уповноваженого з прав дитини

Віктор Янукович призначив Юрія Павленко уповноваженим Президента України з прав дитини

В Україні створено посаду уповноваженого з прав дитини

Відповідний указ було підписано 11 серпня 2011 року. Згідно з документом, до обов’язків уповноваженого з прав дитини входять моніторинг дотримання в Україні конституційних прав дитини, виконання Україною міжнародних зобов'язань у цій сфері, а також внесення Президентові пропозицій щодо припинення і запобігання порушень прав дитини.

Дитячий омбудсмен також має здійснювати заходи, спрямовані на інформування населення про права та законні інтереси дитини.

Займаючи цю посаду, Павленко має співпрацювати з низкою відомчих міністерств, зокрема з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту.

"Одним із доручень Президента є найближчим часом запропонувати йому, як має виглядати виконавча вертикаль в сфері захисту прав дітей, і яке місце має бути не тільки Міністерства освіти, а й Міністерства праці... Я впевнений, не буде жодного конфлікту з жодним міністерством, а буде співпраця", - зазначив Павленко.

За його словами, уповноважений з прав дитини виступає і забезпечує реалізацію завдань Президента.

"Завдання – максимально консолідувати і об'єднати всіх для створення ефективної системи захисту прав дітей", - наголосив чиновник.

Говорячи про те, чому інститут уповноваженого з прав дитини створений при Президенті, а не Верховній Раді, Павленко зауважив, що Янукович швидше зреагував і прийняв рішення про його запровадження.

gazeta.ua
12.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів