Стандартам якості відповідає половина шкільної продукції

За результатами досліджень, тільки половина шкільної продукції відповідає стандартам якості

Стандартам якості відповідає половина шкільної продукції

Про це під час прес-конференції сказала начальник центру сертифікації, стандартизації та випробувань легкої промисловості ДП "Укрметртестстандарт" Наталія Попова, повідомляє УНН.

Вона зазначила, що за результатами досліджень шкільної продукції, зокрема шкільної форми, за серпень цього року можна зробити висновок, що 50% протестованої продукції відповідає стандартам якості.

"Допускається незначна кількість у складі шкільної форми штучних та синтетичних волокон, можуть застосовуватись і напівшерстяні матеріали, але основною повинні бути шерстяні тканини”, - сказала Н. Попова. За її словами, для досліджень було придбано більше 40 шкільних форм виробництва України, Китаю, Туреччини.

     

Вона також зазначила, що не варто обирати зошити для дитини із білосніжними аркушами, оскільки білими сторінки роблять за допомогою речовин, які є шкідливими для очей і призводить до погіршення зору.

"Дитина просто втрачає зір і ми бачимо, що з четвертого класу більшість дітей вже ходять в окулярах", - наголосила Н.Попова.

Крім того, фахівець нагадала, що 2007 року була відмінена обов’язкова сертифікація зошитів.

"З 2007 року вони переведені до продукції з низьким ступенем захищеності та підлягають обов’язковому декларуванню. Але за чотири роки ми не побачили жодних декларацій", - додала вона.

Н.Попова також дала пораду батькам під час вибору зошитів для дітей вимагати у продавців такої продукції декларації.

Вона радить, вибираючи зошити, звертати увагу на лінії, які повинні бути фіолетовими, зеленими, блакитними або сірими, чітко продрукованими, а горизонтальні лінії на суміжних сторінках мають зберігатись. Не повинні виступати скоби, а мають бути загнутими в середину, аби не травмувати дитину.

Освіта.ua
04.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів