![]() |
Понад 40 відсотків громадян України (42,8%) під час вибору школи для дитини найбільш важливим критерієм вважають позитивні відгуки про викладачів цієї школи від сусідів, знайомих, родичів |
Під час вибору школи батьки покладаються на поради знайомих
Про це свідчать результати телефонного опитування "Проблеми шкільної освіти", проведеного Інститутом Горшеніна.
Майже стільки ж українців (40,2%) при виборі школи звертають увагу на спеціалізацію школи або наявність у ній спеціалізованих класів.
Третина українців (33,4%) орієнтуються на зручне розташування школи. Також батьки беруть до уваги високий відсоток випускників школи, які вступають до вузів, такий критерій важливий для 29,2% опитаних українців.
При цьому, 29,0% опитаних батьків надають значення популярності і авторитету школи. Більше чверті респондентів (28,1%) приваблює дешевизна навчання в школі і відсутність необхідності додатково платити за навчання дитини.
Віддати дитину до школи, в якій раніше навчалися самі, воліють 8,2% українських батьків, а 3,1% керуються іншими критеріями при виборі школи для дитини. Не змогли відповісти на дане питання 2,5% респондентів.
Опитування "Проблеми шкільної освіти" проводилося Інститутом Горшеніна з 3 по 5 липня 2011 року. Всього, згідно випадковій вибірці, було опитано 1000 респондентів, в сім'ях яких є діти дошкільного та шкільного віку, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.
Освіта.ua
07.07.2011