Модернізація дошкільної освіти: досвід Польщі

1-4 лютого у Варшаві відбувся навчальний семінар зі створення альтернативних закладів дошкільної освіти

Модернізація дошкільної освіти: досвід Польщі

Його організувала Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду “Відродження” та Департамент освіти мерії Варшави.

Як повідомляє прес-служба фонду "Відродження", у семінарі брали участь представники Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України, Київської міської державної адміністрації та трьох громадських організацій.

Учасники семінару відвідали декілька дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів Варшави, побачили роботу дитсадків для дітей із особливими потребами та приватних центрів дитячого розвитку.

У селі Мохове українським гостям показали роботу новоствореного пункту дошкільної освіти, відкритого в рамках широкомасштабного проекту з розвитку альтернативних дошкільних закладів у сільській місцевості, який фінансує Європейська Комісія.

Керівник польської громадської організації Фонду розвитку дітей ім. Яна Коменського Тереза Огродзинська, яка є автором ініціативи, та голова Моховської сільради зазначили, що завдяки створенню альтернативних дошкільних навчальних закладів за останні декілька років вдалося збільшити число дітей, охоплених дошкільним вихованням, з 40% до 90%.

Українських освітян найбільше зацікавила система запису до дитячого садка через Інтернет, запроваджена варшавською мерією.

Завдяки цьому нововведенню мешканці Варшави мають змогу швидко одержати інформацію про вільні місця в садках. Система дозволила подолати проблему черг до дошкільних навчальних закладів і сприяла прозорому обліку та зарахуванню дітей до дитсадків.

Освіта.ua
14.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів