Комп’ютери: чому не варто рано знайомити з ними дітей

Майбутнє сучасних дітей неможливо уявити без комп’ютерів. Водночас, як показують новітні дослідження, комп’ютери погіршують результати навчання школярів. Як знайти золоту середину?

Комп’ютери: чому не варто рано знайомити з ними дітей

Свого часу увесь світ облетіла історія про корейського гімназиста, який проводив десять годин на день перед монітором, граючи в комп’ютерні ігри. Зрештою, завдяки грі-стратегії StarCraft він став професійним гравцем, мільйонером і справжньою зіркою серед корейської молоді.

Але до більшості школярів світу ця історія не має жодного відношення. Ні грошей, ні кращих перспектив на майбутнє багатогодинне сидіння за комп’ютером, як правило, не приносить. У цьому переконували ще шість років тому німецькі дослідники Томас Фукс і Людґер Вьосманн, які дійшли висновку, що діти, які проводять дуже багато часу перед комп’ютерами, помітно гірше вчаться.

На початку наступного року має бути оприлюднене ще одне дослідження, яке дійшло схожих висновків. Ідеться про роботу американських науковців, зроблену на основі досліджень у Румунії. Кристиан Поп-Елекеш з нью-йоркського університету "Коламбія" та Офер Маламад з університету в Чикаго опитали три тисячі румунських родин, які брали участь у так званій програмі "Євро 200". У рамках цієї програми соціально слабкі сім'ї отримали по 200 євро на придбання комп’ютера для їхніх дітей.

     

"Наші дослідження показали як позитивні, так і негативні результати програми: з одного боку учні, які мали комп’ютер, отримали кращі оцінки у тесті з комп’ютерних навичок. З іншого ж боку – оцінки з таких предметів, як румунська мова, математика та англійська, сильно погіршилися", - розповідає про підсумки дослідження Кристиан Поп-Елекеш, який сам походить з Румунії.

Науковець розповідає, що головний висновок, який зроблено в результаті дослідження, це те, що комп’ютери виявилися для багатьох румунських дітей просто справжніми "вбивцями часу". "На жаль, більшість дітей використовують комп’ютер не для того, щоб поглиблювати свою освіту. Натомість практично всі готові гратися в комп’ютерні ігри", - каже Поп-Елекеш.

Діти присвячують цілі години комп’ютерним іграм. Що, як підтверджує німецький психолог Флоріан Ребайн, погіршує успіхи в школі. "Є різні тези, чому так відбувається. Класична: втрата часу. Тобто на виконання домашніх завдань елементарно не залишається часу. Ще одна, нині дуже актуальна теза – це так зване дисфункціональне використання сучасних медіа, яке призводить до того, що для дітей на перший план виходять їхні успіхи в комп’ютерних іграх, а успіхи в школі стають другорядними. І діти припиняють сумлінно вчитися, бо школа вже не грає для них важливу роль", - каже Ребайн.

Якщо взяти до уваги, що окрім відносно безневинних ігор діти можуть почати грати в агресивні "стрілялки", то можна дійти висновку, що комп’ютери за жодних обставин не повинні стояти в дитячих кімнатах, наголошує психолог.

Він також вказує на те, що з точки зору психології, діти мають починати знайомитися з комп’ютерами лише після того, як вони навчаться добре читати й рахувати, а також достатньо розвинуть свої соціальні навички, тобто десь після завершення навчання в початковій школі.

Автори: Александра Шерле/Леся Юрченко

Deutsche Welle
24.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!