Як нараховують доплати вчителям за роботу в інклюзивних класах

Нюанси виплати доплати вчителям за роботу в інклюзивних класах за відсутності на уроках осіб з ООП

Як нараховують доплати вчителям за роботу в інклюзивних класах

Якщо учень з особливими освітніми потребами деякий час не відвідує заняття через хворобу чи з іншої поважної причини, це не впливає на розмір доплати педагогам за роботу в інклюзивному класі.

Про це йдеться в листі Міносвіти № 1/11-734, яким у відомстві пояснили нюанси нарахування та виплати доплати вчителям за роботу в інклюзивних класах у разі, якщо учень з особливими освітніми потребами не відвідує деякі навчальні предмети або відсутній певний час.

У Міністерстві освіти поінформували, що доплату за роботу в інклюзивному класі у закладах загальної середньої освіти встановлюють педагогам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1096.

Зазначена доплата в граничному розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки) встановлюється педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі. Конкретний розмір доплати встановлює директор школи, враховуючи кількість осіб з особливими освітніми потребами у класі, складність порушення розвитку дітей, рівень відповідальності та обсяг роботи кожного працівника, який працює з такими дітьми.

Ця доплата, як й інші доплати, встановлюється під час тарифікації. При цьому тарифікаційні списки повинні містити інформацію про кількість інклюзивних класів у закладі, кількість годин навантаження кожного працівника в такому класі та розмір встановленої доплати за роботу в інклюзивному класі.

«Якщо через хворобу чи з інших причин протягом деякого часу в класі відсутні особи (особа) з особливими освітніми потребами, зазначене не впливає на розмір виплати доплати педагогічним працівникам за роботу в інклюзивному класі», – зазначено в документі.

Щодо ситуації, коли із навчального плану учня вилучені деякі навчальні предмети, то в такому випадку доплати педагогу, який викладає ці предмети, не нараховуються.

«Коли в індивідуальній програмі розвитку особи з особливими освітніми потребами за висновками інклюзивно-ресурсного центру із навчального плану учня вилучені деякі навчальні предмети, тобто протягом навчального року особа з особливими освітніми потребами не буде відвідувати такі заняття, то при складанні тарифікаційних списків учителям, які викладають у цьому інклюзивному класі навчальні предмети, які особа з особливими освітніми потребами не відвідує, не встановлюється доплата за роботу в інклюзивному класі за умови відсутності інших осіб з особливими освітніми потребами у цьому класі», – роз’яснили у Міністерстві освіти.

Освіта.ua
29.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ася
а кому платять? Вчителям предметникам ні, принаймі в моїй школі
Вчитель
Цікава позиція влади. От, наприклад, я викладач в інклюзивному класі. В класі навчається на інклюзії 3 учні з різними нозологіями. І у 2 з них є тільки жменька предметів з усього переліку. І надбавки однакові як у мене за 3 діток на уроці, так і у вчителів, чиї предмети є тільки в однієї дитини. Це якось не справедливо! Оскільки підготувати повноцінно урок за 4 програмами одразу набагато складніше, ніж за 2! А доплата однакова... Але ж є різниця в підготовці та роботі на уроці. Та й асистент вчителя у старшій школі в класі, де 3 різні нозології по закону теж всього один... Дякую МОН за досконалу інклюзивну освіту!!!! Хоч би один з вас спробував, як це! А потім бы вигадували положення та стандарти!!!