Ведення уроків чи гуртків директором не є сумісництвом, – МОН

Виконання викладацької чи гурткової роботи керівником у цьому ж закладі освіти не є сумісництвом

Ведення уроків чи гуртків директором не є сумісництвом, – МОН

Чи дозволене виконання викладацької чи гурткової роботи керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою? Чи необхідно вважати таку роботу сумісництвом? Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення на запит Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки щодо викладацької роботи керівних працівників закладів освіти, що виконується згідно з пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

Відповідно до пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, керівним працівникам закладів освіти надано право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин та тиждень (360 годин на рік), якщо вони по основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку).

Також іншим працівникам закладів освіти надано право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але в середньому не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони по основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку).

Названим працівникам за норму годин, визначену в цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для вчителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

Міністерство освіти і науки України зазначає, що виконання викладацької чи гурткової роботи, у межах визначених пунктом 91 Інструкції № 102, дозволено керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою, тому така викладацька чи гурткова робота не є сумісництвом.

Виконання зазначеної викладацької чи гурткової роботи не є суміщенням, оскільки за виконання такої роботи оплата здійснюється понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для вчителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією), а не встановлюється доплата, яка передбачена за суміщення посад постановою Кабінету Міністрів України вiд 30.08.2002 № 1298 та наказом Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 № 557 і встановлення якої заборонено керівним працівникам.

З огляду на зазначене, ухвалення постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2022 № 1306 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.11.2022 № 1047-р, відповідно до яких втратили чинність постанова Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», не обмежує право на здійснення відповідними працівниками закладів освіти робіт, передбачених пунктом 91 Інструкції № 102.

За матеріалами Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
27.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
Чи може директор проводити заміну уроків у зв’язку із виробничою необхідністю?
Борець з тотальною корупцією
В нашій мафіозно-кримінальній державі кожна "жаба" своє болото хвалить і під себе його гребе. Нормальна логіка підказує кожному, що НЕ можуть представники адміністрації, майстри виробничого навчання, вихователі чи інші працівники навчального закладу, отримуючи оклад за свої прямі посадові обов’язки, ще додатково заробляти на основному місці роботи. Тим паче проводити уроки якісно. У противному випадку така робота багатоверстатників – це профанація. А по закінченню свого робочого часу – будь ласка, читайте уроки навіть до ночі.
Прохожий
Прийде КРУ, перевіре і за цей час встановить, що кошти використані за нецільовим призначенням. І передасть матеріали правоохоронним органам.
Ольга
Для Прохожий: про які кошти мова?
Прохожий
Прохожий. Про ці самі кошти, що в статті. Для ревізорів лист міносвіти- до одного місця. Постанова Кабміну та Спільний наказ - втратили чинність. Ніхто з нового 2023 року кошти під зазначені статті бюджетного розпису з бюджету не виділяв. Для керівників, хто має право підпису, це - ймовірний кримінал. Особливо зараз, в умовах економії бюджетних коштів та воєнного стану !!!!
Іван
положення пункту 91 Інструкції № 102 існують з 1993 року без змін, саме на цій основі, і "читають" години директори і їх заступники та інші працівники закладів освіти, не має тут криміналу, лист міносвіти не встановлює правила, ним їх лише роз’яснили, згадані постанова і наказ втратили чинність 25.11.2022, цифри уже у бюджеті 2023 р. з врахування цих змін ніхто не змінював)
Коментувати
Наталя
Вітаю, заступник на 0,5 ставки відвовідно викладає 4,5 години в межах свого часу?
Іван
Для Наталя: У випадках, коли заступники отримують по основній посаді 0,5 посадового окладу (ставки), їм дозволяється вести викладацьку роботу в середньому не більше 3 годин на день (18 годин на тиждень, 720 годин на рік)
Впдим
Не пиздякуяйьте вже. Ми працюємо як можемо. Ми не крадемо. Йди попрацюй з наше
Іван
спокійніше)))
Коментувати
Олена
Добрий день, заступник має право викладати 9 годин в межах свого робочого часу, так?
Ярина
Чи може директор закладу, який має тарифіковано 12 годин проводити фахову заміну уроків працівника, який знаходиться на лікарняному?
Світлана
Якщо раніше начальник управління освіти мав дозвіл на викладання годин у школі, він не був тарифікований і отримував плату за фактично прочитані години. Чи зараз продовжує діяти ця норма, чи директор має видати наказ про прийом його на роботу за сумісництвом на ті ж години?
Іван
Для Світлана: з такою категорією працівників за відсутності "Переліку, що не є сумісництво" необхідно оформляти трудовий договір по сумісництву, і визначати години
Коментувати
Валентина
Чи є сумісником інженер з охорони праці школи, що викладає години?(трудове навчання)
Іван
Для Валентина: ні, інструкція 102
Коментувати
Тетяна
Міністерство освіти і науки України зазначає, що виконання викладацької чи гурткової роботи, у межах визначених пунктом 91 Інструкції № 102,ДОЗВОЛЕНО керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою, тому така викладацька чи гурткова робота не є сумісництвом. ДОЗВОЛЕНО ким і чим, тобто яким нормативним документом
Іван
Для Тетяна: перечитайте п.91 Інструкції 102 цією ж нормою і дозволено
Коментувати
Софія
Доброго вечора, значить, педагог - організатор на пів ставки у робочий час може займатися викладацькою діяльністю не більше 12 год на тиждень, у селі? Правильно я зрозуміла?
Іван
Для Софія: 12 год в сільській місцевості це для директора і заступника
Коментувати
Наталія
Брехня, що не більше 9 годин. Наш директор школи весь час має 12 годин + ставка директора.
Павло
Для Наталія: інструкція 102 дозволяє у сільській місцевості додатково 3 години, за умови відповідного погодження з органом управління освітою
Коментувати