Відпустка педагогів у період війни становитиме 24 дні

Різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану

Відпустка педагогів у період війни становитиме 24 дні

Якою має бути відпустка педагогічного працівника у період дії воєнного стану? Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти та науки підготувало роз’яснення щодо організації трудових відносин під час війни.

Частиною першою статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX установлено, що у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Частиною другою статті 12 Закону № 2136-IX установлено, що у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Міністерство економіки України у Коментарі до Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» до статті 12 роз’яснює наступне:

«1. З дати набрання чинності Законом і до закінчення дії воєнного стану максимальна тривалість щорічної основної відпустки становитиме 24 календарних дні. При цьому працівникові можуть бути надані щорічні додаткові відпустки, соціальні та інші відпустки відповідно до Закону України «Про відпустки». Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану.

2. … Якщо працівник не залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури, необхідно врахувати, що відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну».

Стосовно щорічної основної відпустки педагогічних працівників, то частиною чотирнадцятою статті 10 Закону України «Про відпустки» установлено, що керівним, педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Тому щорічна основна відпустка, в тому числі її частина, має бути надана педагогічним працівникам влітку у період літніх канікул учнів.

Разом із тим пунктом 2 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346, передбачено виключний випадок, коли щорічна основна відпустка може надаватися протягом навчального року, а саме – у разі необхідності санаторно-курортного лікування, якщо це передбачено колективним договором.

Пунктом 4 Порядку № 346 також передбачається можливість надання відпустки не в канікулярний період. Зокрема установлено, що педагогічним працівникам невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, у період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, – в інший канікулярний період.

Щодо колективних договорів, то статтею 11 Закону № 2136 установлено, що на період воєнного стану дія окремих положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою роботодавця.

Тобто ця норма не є обов’язком сторін соціального діалогу.

Міністерство економіки у своєму коментарі до цієї статті зазначає, що з метою забезпечення захисту трудових прав працівників, роботодавцю доцільно перед прийняттям такого рішення провести відповідні консультації зі стороною працівників та поінформувати її про прийняте рішення.

Водночас частиною третьою статті 12 Закону № 2136 передбачено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
12.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
В Цепцевичах діти навчаються дистанційно. Змішане навчання уроки починають в 14.10 а закінчуються в 20.00 Всі уроки в Синхроному режимі по 45 хв. Це як називається дитина весь цей час повина висидіти біля екрану ноутбука . Що це за навчання . Для чого дитину так напрягати . що після уроків дитині спина болить ,очі болять,родова болить. Теми які пояснюютьс онлайн дитина не розуміє .... на наступний день нова тема.
Люба
В Цепцевицькому ліцеї немає бомбосховище . діти пішли в школу але не всі класи чергуються .... Коли повітряна тривога учні біжать в іншу школу під сходи ....Це що зовсім дурдом як можуть діти сидіти під сходами щей біля вікон і там дуже мало вільного місця а яке скупчення учнів. Якщо щось станеться хто буде нести відповідальнічть?
Олександр
В Тутовицькому ліцеї економлять паливо. В школі такий дубар що не можливо.Палива паливо є .А не топлять. Топлять лише кілька годин.
Валентина
Чому в Тутовичах канікули лише тиждень . З 9 січня діти виходять на навчання . Не було осінніх.тепер зимові забрали. Яка різниця яка погода . Канікули значить канікули .
Катерина
Для Валентина: так ! Чому? Забрали осінні коментували ти що зимові довше будуть. Тепер зимові забрали.
Коментувати
Оксана
Зраствуйте. Чому зарплати на нарахування шкільних медсестр різне . Ті що в селах працюють менше а ті що у містах більше.
Катерина
Доброго дня. Цікаво чому премії по 4 тис .в Тутовицькому ліцеї отримали лише вчителі? Це вже 3 премія.
Валентина
Для Катерина: як це так ! В кінці року всім премії дають. а вас лише вчителям. Якщо є для вчителів так і для інших повина бути. Просто цікаво. Чи тільки роботу вчитель виконує а решту байдики б’ють.
Ольга
Для Валентина: інших працівників в школах за не що мають. але як так вчителям у вашій школі 3 премія. а іншим працівникам ніжодної .
Іринка
Для Катерина: в сусідній школі всі працівники отримали премії . Тому що совість мабуть є.
Коментувати
Валентина
Доброго дня. Чому шкільним медсестрам на Сарненщині не виплачують 20 відсотків ковідних.
Лєна
І поняння 13 зарплата є таке.Чому вчителям завжди премії по 3 рази на рік а решту працівникам ніжодного разу. Хтось написав про надбавки. Так вірно написали кожного місяця надбавки.
Дарина
13 зарплата це винагорода за результатами роботи за поточний рік,її виплачують в грудні або її ще називають річна премія.
Люба
ЧОМУ В ШКОЛАХ ТУТОВИЧІ , ЦЕПЦЕВИЧІ НЕМАЄ 13 ЗАРПЛАТИ ? ФІНАНСУВАННЯ Є. ПРЕМІЇ 1 ТИС.ЗАЛИШТЕ СОБІ А ПРАЦІВНИКАМ ВИПЛАТІТЬ 13 ЗАРПЛАТУ. Є РІШЕННЯ І ЗАКОН НА 13 ЗАРПЛАТУ , ДЕ ВОНА .КОЖНОГО РОКУ ПОВИНА БУТИ,І НЕ 1 ТИС І НЕ 2 А ЯК СТАВКА. ЗОВСІМ ВЖЕ ЗНАХАБНІЛИ. І СКАЗАТИ НІЧОГО НІКОМУ НЕ МОЖНА. ОДРАЗУ РОТИ ЗАКРИВАЮТЬ.
Економіст
Для Люба: В знущаєтесь?! Не існує такого поняття "13 заробітна плата" в бюджетних закладах. Де Ви бачили такий закон?
Іра
Для Економіст: в кінці року завжди првино бути нарахування так званої 13 зарплати.
Економіст
Для Іра: Ще один знавець! Може дасте посилання на нормативний акт? 13 зарплати бувають в приватному секторі. В бюджетному законодавстві такого не існує. Якщо Вам щось виплачували, то подивіться у виписку як те "щось" називалось. Якщо там була премія за підсумками року, то премія взагалі не відноситься до обов’язкових виплат, і виплачується за рішенням керівника за наявності економії фонду оплати праці, ніхто спеціально під неї коштів не виділяє.
Коментувати
Таня
За шкільних медсестр ніхто ніколи не клопотався. Немає ніяких добавок .премій . Тоді навіщо медсестри в школі. Якщо пишуть та говорять що вони там роблять. Роботи вистачає це яка відповідальність за дітей. Як в школі щось стається . то біжать до медсестри а не в амбулвторію до лікаря. І чомусь притензії батьків до медсестри шкільної . Якщо наказ є що повина бути шкільна медсестра значить повина. 5.700.ЦЕ СМІЗ А НЕ ЗАРПЛАТА ДЛЯ МЕДСЕСТРИ.
Чиновник
Для Таня: Тетяно, у нас рабства і кріпацтва немає, якщо не подобається робота і зарплата, вас не утримають і не прив*яжуть до робочого місця. А якщо іншого місця не можете знайти, тоді отримуйте те що платять, тому що людина отримує те, на що заслуговує
Іра
Для Чиновник: Пане чиновник . чомусь то не всі роблять на те що за слуговують ....за копійки ніхто не хоче .
Коментувати
Ірина
Доброго дня . Працюю шкільною медсестрою в школі на Сарненщині . Лише місяць отримала ковідні у 2019 році . Коли інші медсестри по Україні отримують по цей час.
Наталя
Я працюю шкільною медсестрою .отримую ковідні з початку ухвалення закону .цікаво чому іншим не виплачують
Оля
Доброго дня . . в усіх закладах де є штатна медична сестра повині до зарплати нараховувати ковідних 20 відсотків . А чому це не роблять в школах Довге ,Тріскіно ,Цепцевичі ,Тутовичі .
Марія
Для Оля: Чому ви незвертаєтесь ні до кого з таким питанням це ж ваші гроші . Є такий закон то повині виплачувати . Плюс за вислугу років.
Коментувати
Вікторія
Доброго дня я працюю в школі Дубровиця медсестрою отримую 20 відсотків ковідних і за вислугу років . А чому цікаво вам не виплачують?
Saha
І мені цікаво чи повині виплачувати ковідні та вислугу років.? Медсестрам які працюють в школі.
Ніна
Доброго дня . Дайте відповідь будь - ласка. Чи оплачують медсестрам які працюють в школі за вислугу років та ковідні ???
Наталя
Дайте відповідь на питання . Чому шановна Лариса Михайлівна Староста села Цепцевич навчає в школі та є старостою. Чому сидить на двох стільчиках. Добре так робити отримувати премії та зарплати з двох робіт. Сидіти в школі коли внеї прийом в ОТГ. А люди чекають. Чому людям вибір недали обирати.
Оля
Для Наталя: а хіба це народ обирав ..? Роблять що хочуть . кому війна а кому мать родная
Галина
Для Наталя: який вибір вам не дали зробити? Хіба не Ви обирали старосту? А староста має право на педагогічну діяльність. Звісно там є обмеження: 240 годин на рік. То це Ви можете з’ясувати, чи вона порушує цю норму
Світлана
Старосту село не обирало як нам відомо. Ніякого голосування не було .
Коментувати
Наталя
Дайте відповідь на питання . Чому шановна Лариса Михайлівна Староста села Цепцевич навчає в школі та є старостою. Чому сидить на двох стільчиках. Добре так робити отримувати премії та зарплати з двох робіт. Сидіти в школі коли внеї прийом в ОТГ. А люди чекають. Чому людям вибір недали обирати.
Людмила
Що це таке робиться.... чому діти під час тривоги ,коли є скупчення класів в одній залі повині ще навчатися та писати. Чому діти пишуть при світильниках . Чому дітей завидна додому не відпускають.То пишуть одні часи іти забирати то через кілька хвилин уже інші години. Це робиться таке в Цепцевицькому ліцеї.
Ірина
Для Людмила: правду ви написали . а ще чому діти мають по хатах розносити та забирати свої контрольні та робочі зошити. Щей по магазинах. Вчитель повинен приїхати до школи і забрати зошити. Що це таке.
Коментувати