Пільги для сільських вчителів і педагогів-пенсіонерів

Пільги надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням

Пільги для сільських вчителів і педагогів-пенсіонерів

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 657 «Про внесення зміни до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу» внесено зміну до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 р. № 426, замінивши в абзаці першому слово «четвертої» словом «третьої».

Таким чином, згідно з пунктом 2 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які мають право пільговики (далі - пільги), надаються шляхом відшкодування пільговику передбаченої законодавством частини фактичних витрат за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном, комунальними послугами та за проїзд (крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників і працівників культури, пільги яким передбачаються абзацом першим частини третьої статті 57 Закону України «Про освіту», пунктом  «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частиною п'ятою статті 29 Закону України «Про культуру» у розмірі грошового еквівалента пільг, визначеного відповідно до цього Порядку. Абзацом третім цього пункту встановлено що пільги педагогічним, медичним та фармацевтичним працівникам і працівникам культури надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням.

Норма про забезпечення державою педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням передбачалася частиною четвертою попередньої редакції Закону України «Про освіту» в редакції від 23.03.1996 № 100/96-ВР з урахуванням унесених змін.

З прийняттям нової редакції Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII норма щодо пільгового безплатного користування житлом з опаленням та освітленням передбачена у частині третій статті 57. Як і в попередньому законі, так і в чинному встановлено, що зазначені пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які згідно із законом мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу (далі - пільговики), щодо знижки плати за користування житлом, паливом та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія тощо), надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу пільговика за попередні шість місяців (далі - середньомісячний дохід) не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу, визначеної відповідно до підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України.

Тобто пільговиками в застосуванні Порядку вважаються лише працівники, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу.

Щодо пенсіонерів з числа педагогічних працівників, то відповідно пункту 2 Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням відповідно до пункту «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини п'ятої статті 29 Закону України «Про культуру», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, що розроблений на виконання пункту 5 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2002 № 256, право на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням мають пенсіонери, які раніше працювали педагогічними, працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу, проживають у таких населених пунктах, мають відповідний стаж роботи не менше трьох років і на момент виходу на пенсію працювали на посадах педагогічних працівників.

Тож залежність від сукупного доходу для забезпечення пільгами на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням стосується лише педпрацівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу. Такий сукупний дохід у 2018 році не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2018 року складає 1762 грн, збільшеного в 1,4 рази та заокругленого до 10 гривень, тобто розміру 2470 гривень.

Пенсіонери з числа педагогічних працівників не є пільговиками, для яких застосовується обмеження сукупним доходом для отримання зазначених пільг.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
11.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Я пенсіонер -педагог,за вислугою років ,проживаю смт, тут і працювала,чи маю я пільгу на ком.послуги?
надія крюк
Я і чоловік педагоги пенсіонери. Як нараховується пільга на опалення будинку і світло? Пільгу отримує тільки чоловік на одного себе. Чи маю я право на пільгу?
Валентина
Які зараз пільги для сільських вчителів-пенсіонерів ?Особливо,це стосується опалення житлових будинків.
ольга
Які зараз пільги на газ та елек ,енергію для вчителя - пенсіонера сіль ,місцевості ,
Вірич Раїса Іванівна
Мама - сільський педагог на пенсії. Я виявилося, з 1 січня пільга вже знята. Але повідомили про це лише в кінці вересня. За електрику перерахували за 9 місяців і виставили рахунок в 315 грн. Ну це ще ладно, хоча це і не вина мами, що у квитанціях вказували пільги. На газ ще пільга вісить. Боюсь подумати, якщо і газовщики так перерахують - це вийде кубів 600 пільги, та ще й по тій драконівській ціні 8,54... Ой-йой. А головне, що заради пільги мама відмовилася від субсидії. Тепер заднім числом забирають пільгу, але ж субсидію ніхто за той період не нараховує. Хто підкаже, як поступати в такій ситуації?
Ірина
В будинку проживає мама вчитель пенсіонер, тато, я мій чоловік в троє наших дітей чи можемо претендувати на пільгу багатодітних , а мама як вчитель пенсіонер так як нам можна рахувати 2 сім’ї чи сумуються ці пільги і яка норма для багатодітних за 50
Марат
шановні урядовці. не потрібні мені ніякі ваші пільги /вони ж то не з вашої кишені/. Я хочу отримати лише те, що заробив за 41 рік своєї праці
Наталія
А якщо чоловік учительки із сільської місцевості не працює, то чи має вона право на пільги?
989
Для Наталія: йому повинен нараховуватись мінімальний дохід (як при наданні субсидії)
Коментувати
Уляна Машенцева
В законі про освіту пише що береться сукупний дохід сім’ї. Тобто як є чоловік і дружина і один з них є вчитель пенсіонер..то чиї доходи беруться до уваги одного чи двох
Галина
Для Уляна Машенцева: обох і діляться на двох (виходись середній дохід на 1 члена сім’ї)
Коментувати
Юлия
Скажите, а если пенсионер - пед. работник сельской школы уехала из села и прописалась в городе, она льгот по коммунальным платежам не имеет уже никаких?
Галина
Для Юлия: ніякої
Коментувати
Андрій
Мама пішла на пенсію після вчителя в сільській місцевості зі стажем 25 років мала пільгу на газ вчора прийшло повідомлення для повернення коштів за 2019 рік бо пільга була скасована в 2019 році хто знає що за зміни нові?
Галина
Для Андрій: може у Вашо мами просто збільшився сукупний дохід?
Коментувати
Ліля Павлова
Моя мама вчитель пенсіонер користувалась пільгою на газ (живе в своєму будинку), тепер отримала повідомлення при припинення в зв"язку з тим, що "дохід перевищує податкову соціальну пільгу". Але вона проживає в сільській місцевості, має стаж вчительський більше 40 років, вийшла на пенсію будучи вчителем. Тобто всі умови виконані. З вашої статті, на пенсіонерів не поширюється умова доходу: "Тож залежність від сукупного доходу для забезпечення пільгами на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням стосується лише педпрацівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу". Я правильно зрозуміла? У мами пенсія перевищує 2690, але отримувала вона не субсидію, а саме пільгу вчителя-пенсіонера. Куди потрібно звертатися для відновлення пільги? Дякую.
Галина
Для Ліля Павлова: Ні Ви не правильно зрозуміли. Основною умовою є якраз сукупний дохід.
Коментувати
Сонечко
Я вчителька,яка пішла на пенсію з села міського типу,мала по сьогоднішній день пільги 30 кВ електроенергії в місяць протягом року і 106 куб.м газу в місяць під час опалювального сезону.Зараз у мене ці пільги забрали,поясніть,будь ласка,чому?
Галина
Для Сонечко: може у Вас сукупний дохід більше за той, який дає підстави для пизначення пільги (з 1 січня - 2690 грн. в місяць)
Сонечко
А якщо мама учасник війни і інвалвд другої групи?
1111
Для Сонечко: А до чого тут мама? Ви ж питали про пільгу Вам. Чи мама теж бувша вчителька? У мами як в учасника війни (вона інвалід війни чи ні?) мають бути свої пільги
Коментувати
Тамара Іванівна
Я вихователь-пенсіонер,в наданні субсидії мені відмовили Якщо я зараз подаю заяву на пільгу педагога на компослуги,то за який період я її отримаю - з жовтня2018 чи з січня 2019? В газовому господарстві мені відмовили в оплаті з початку опалювального сезону через несвоєчасне звернення,а відновлять оплату лише з січня 2019 року.Отримую лише 1574 гривні пенсії ,тому для мене це так важливо.Дякую за відповідь.
Галина
Для Тамара Іванівна: будь-які субсидії або пільги призначаються з дня звернення. Якщр Ви подаєте заяву в лютому, то і призначити її мають з лютого.
Коментувати
Мирон
Ми двоє вчителі- Салдан Мирон Романович і Салдан Наталія Миколаївна , працювали і працюємо ще у Закарпатті відповідно у Климовицькій ЗОШ І-ІІ ст і Загатській ЗОШ І-ІІІст, працюючі пенсіонери ...Чи маємо ми пільги на "світло"! і "газ" і до кого звертатись у цій беліберді ?
надія дмитрівна
Я вчитель-пенсіонер, живу в селі , позаминулого року я отримувала пільгу на отоплювальний сезон на електроенергію в розмірі1700 квт.минулого року її зменшили до 1300,пояснень ,чому зменшили .я не отримала ,Для мене це суттєво ,бо будинок опалюється електрикою
Люда
Скажіть будь ласка,якщо в будинку двоє вчителів-пенсіонерів,то пільги має кожний чи норма пільги поширюється на двох
алекс
Для Люда: на одного
Коментувати
Педагог
Тобто, замість того, щоб просто платити педагогам достойну зарплату, вони там все що хитрять, все щось ялозять, то запроваджують пільги для частини вчителів, то скасовують. А все аби тільки накрасти собі побільше.
пенсіонер
До цього моменту пільговими (безкоштовними) були 30 кВ електроенергії в місяць протягом року і 170 куб.м газу в місяць під час опалювального сезону. Як буде на цей опалювальний сезон - побачимо.
viktor
все це дурня и ще раз дурня, забудьте и ще раз забудьте: цього немає и не може бути. Радянський Союз закінчився КРАПКА
Педагог
Для viktor: просто подивітья на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат". Прозрієте.
олександр
Ііі, слухай, ти прямо, покрови зірвав!
Коментувати