Пенсія за вислугу років методисту і викладання у школі

Чи може методист, який отримує пенсію, призначену за вислугу років, одночасно викладати у школі?

Пенсія за вислугу років методисту і викладання у школі

Згідно зі статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Відповідно до статті 55 цього закону право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти за наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років і за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. До Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4.11.1993 № 909, віднесено певні посади педагогічних працівників, зокрема посаду вчителя загальноосвітнього навчального закладу. Посаду методиста до Переліку не включено.

Статтею 7 зазначеного закону передбачено, що пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Виконання викладацької роботи у загальноосвітньому навчальному закладі, зокрема й за сумісництвом, незалежно від того, на яких умовах здійснюється оплата праці, а саме з погодинного розрахунку чи за тарифікацією, є роботою за посадою вчителя.

Тож, перебуваючи на пенсії за вислугу років, можна працювати на посаді методиста. Однак на будь-якій з посад, що включені до Переліку, зокрема й на посаді вчителя, – не можна, оскільки вважається, що ця робота призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Одночасно повідомляємо, що в свій час мали місце роз’яснення про можливість роботи пенсіонерів за сумісництвом після призначення пенсії за вислугу років на посадах, передбачених зазначеним вище Переліком, отримуючи при цьому пенсію за вислугу років без обмеження, обґрунтовуючи це тим, що робота за сумісництвом не дає права на пенсію за вислугу років.

Проте органи Пенсійного фонду України почали нараховувати переплату пенсій тим пенсіонерам, які отримували пенсію за вислугу років і працювали за сумісництвом на посадах відповідно до Переліку.

Вважаючи такі дії органів Пенсійного фонду незаконними, Федерація профспілок України зверталася до Міністерства соціальної політики України та до Віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики України з проханням вжити заходів для забезпечення виконання законодавства у повному обсязі. Однак до цього часу питання позитивно не вирішено.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
29.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
НЕ ВКЛЮЧИТИ В ПЕРЕЛІК ПОСАДУ МЕТОДИСТА МОГЛИ ЛИШЕ НЕКОМПЕТЕНТНІ ОСОБИ, ЯКІ АБСОЛЮТНО НЕ РОЗУМІЮТЬ ЙОГО ОБОВ’ЯЗКІВ І ФУНКЦІЙ...
ВЧИТЕЛЬ
Для Тетяна: Дійсно! Ніхто не може ЗРОЗУМІТИ ЙОГО (методиста) ОБОВ’ЯЗКІВ І ФУНКЦІЙ :) Їх взагалі потрібно ліквідувати за таку їхню роботу...
методист
Для ВЧИТЕЛЬ: Чим же так завинили перед Вами методисти, що необхідно їх ліквідувати? Обовязків дійсно дуже багато за зарплату в декілька разів меншу ніж у вчителя
Ярослава
Методист не працює з класом, в якому 30-40 учнів, вчитель з часом " вигоряє" . Специфіку роботи методиста знаємо, не позаздриш: цілісінький день сам не знає чим займається.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!