Про доплату за перевірку робіт із мови у коледжі

Чи правомірною є доплата за перевірку письмових робіт із мови і літератури у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Про доплату за перевірку робіт із мови у коледжі

Оплата праці викладачів вищих навчальних закладів І-ІІ рівні акредитації провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України №102 від 15. 04. 1993.

Абзацом 3 пункту 37 зазначеної Інструкції встановлено, що старшим викладачам та викладачам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, у тому числі заочних відділень, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з мов та літератури в розмірі 20 % ставки заробітної плати.

Згідно з пунктом 39 Інструкції додаткова оплата за перевірку письмових робіт викладачам, зазначеним в третьому абзаці п. 37, провадиться з урахуванням встановленої норми навчального навантаження. Тобто у випадках, коли викладач має навантаження з предметів, з яких встановлена додаткова оплата за перевірку письмових робіт, в обсязі більше чи менше 72 годин на місяць, доплата відповідно збільшується чи зменшується.

Норми Інструкції є обов’язковими для виконання керівниками навчальних закладів при обчислені заробітної плати працівникам.

Однак з метою забезпечення права працівника на виплату заробітної плати, складовою якої є додаткова оплата за перевірку зошитів, працівник, керуючись статтями 224, 225 Кодексу законів про працю України, може звернутися до комісії по трудових спорах, яка є обов'язковим первинним органом з розгляду трудових спорів, що виникають в установах, без обмеження будь-яким строком. Заява працівника, що надійшла до комісії, підлягає обов’язковій реєстрації.

Трудовий спір підлягає розгляду в комісії по трудових спорах, якщо працівник самостійно або за участі профспілкової організації, що представляє його інтереси, не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом.

Порядок розгляду трудових спорів, які виникають між працівником і власником або уповноваженим ним органом, у комісіях по трудових спорах, а також у судових органах, визначений статтями 221-233 Кодексу законів про працю України.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Освіта.ua
05.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Працюю у коледжі зв’язку. Нам уже років 5 не оплачують перевірку зошитів...
Вера
Для Олена: Працюю 11 років і ніколи не оплачували.
Коментувати