Період декрету зараховується до педагогічного стажу

Відпустка без збереження зарплатні та відпустка по догляду за дитиною будуть зараховані до педстажу

Період декрету зараховується до педагогічного стажу

Державна служба України з питань праці на власному сайті надала роз’яснення з питань, пов’язаних з наданням декретної відпустки та зарахуванням її до загального та спеціального (педагогічного) стажу.

Відповідно до частини третьої статті 179 КЗпП України, за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Частиною шостою статті 179 КЗпП України передбачено, що у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов`язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Згідно з статтею 181 КЗпП України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати надаються за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відповідно до пункту 5 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 №78, до стажу педагогічної роботи зараховується, зокрема, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (ч. 3, 6 ст. 179 КЗпП) зараховуються як до загального, так і до безперервного педагогічного стажу.

За матеріалами юридичного відділу ЦК Профспілки

Освіта.ua
01.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга В'язовик
Чи є педагогічними посади викладача та методиста Центру післядипломної освіти Укртелекому,
Тетяна Сергіївна
Надайте, будь ласка . консультацію. Людина працювала у школі, вчителем, потім була звільнена за скороченням штатів і перебувала на біржі праці 1 рік з відповідними виплатами. З біржі вийшла у декрет та відпустку по догляду за дитиною до 3 -річного віку. Знову вийшла на роботу як педагог. Чи зараховується термін перебування на біржі та 3 роки відпустки по догляду за дитиною до педстажу? Дякую.
Галина
Для Тетяна Сергіївна: ні.
Коментувати
Ірина Чернецька
Розпочинала педагогічну діяльність вихователем в колгоспному дитячому садку,так як була направлена туди після педучилища.І що в результаті?Я і подумати не могла ,що мені не зарахують до педагогічного стажу дикретну відпустку,так як пояснили,що має бути протокол засідання правління колгоспу.А без нього не зараховують(архів не зберігся).Це попри те,що в трудовій книжці є запис що я працювала вихователем,а після дикрету(2р.)я була переведена на посаду вчителя початкових класів(особова справа була оформлена в райво і підйомні там же мені виплачували,тобто стаж не перерваний)То як це зрозуміти?Як зараховується?В результаті я не встигла вийти на пільгову пенсію в 25 років ,тому що не хватило 1р.,а була впевнена ,що він у мене є(зараз потрібно не тільки пільговий стаж,а й відповідний вік)Що ж це за закони такі?