ДПА-2019 з математики в основній школі (9 клас)

Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з математики у 2019 році

ДПА-2019 з математики в основній школі (9 клас)

Державна підсумкова атестація з математики проводиться за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України, а саме: «Математика. 5-9 класи» та «Навчальна програма для поглибленого вивчення математики в 8-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів», розміщені на сайті МОН.

Для проведення державної підсумкової атестації готують не менше 10 варіантів контрольних робіт (якщо кількість учнів в класі менша 10, то по одному варіанту на кожного учня). Для учнів загальноосвітніх класів пропонується поділити роботу на 3 частини.

Перша частина – 10-12 завдань у тестовій формі з однією правильною відповіддю на кожне завдання. Для кожного тестового завдання рекомендується подати 4-5 варіантів відповіді. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в роботі указана тільки одна літера, якою позначена правильна відповідь. При цьому учень не повинен наводити будь-які міркування, що пояснюють його вибір.

Друга частина атестаційної роботи може складатися із 4-6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю. Такі завдання вважаються виконаними правильно, якщо записана правильна відповідь (наприклад: число, вираз, корені рівняння тощо). Усі необхідні обчислення, перетворення тощо учні виконують на чернетках.

Третя частина атестаційної роботи може складатися з 3-4 завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання третьої частини вважаються виконаними правильно, якщо учень навів розгорнутий запис розв’язування завдання з обґрунтуванням кожного етапу розв'язку та надав правильну відповідь. Правильність виконання завдань третьої частини оцінює вчитель відповідно до критеріїв і схеми оцінювання завдань з якими учні завчасно ознайомлені.

Для класів з поглибленим вивченням математики пропонується додати четверту частину роботи. Її рекомендується скласти із 3 завдань, що відповідають програмі поглибленого вивчення математики.

У кожній із частин атестаційної роботи рекомендується поєднати завдання з алгебри і геометрії у орієнтовному відношенні 2 до 1. Також завдання мають охоплювати весь курс математики 5-9 класу.

Завдання третьої та четвертої частин атестаційної роботи учні виконують на аркушах зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу.

Державна підсумкова атестація з математики проводиться протягом 135 хв. для учнів загальноосвітніх класів.

Учні класів з поглибленим вивченням математики виконують атестаційну роботу протягом 180 хвилин.

При оцінюванні письмової роботи необхідно користуватися критеріями оцінювання затвердженими наказом МОН від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти». Систему переведення балів у оцінку обґрунтовують і оприлюднюють.

Складено на підставі орієнтовних вимог до змісту атестаційних робіт для учнів 9 класу, відповідно до листа МОН №1/9-196 від 27 березня 2019 року.

Освіта.ua
20.04.2019

Популярні новини
Школи переходитимуть на ведення електронної документації У МОН визначили вимоги до ведення шкільної документації в електронній формі
Випускники шкіл пройдуть ДПА у формі ЗНО Державна підсумкова атестація у формі ЗНО буде проведена з 4 навчальних предметів
У Держбюджеті відновлять субвенцію на НУШ До Державного бюджету на 2023 рік буде повернута освітня субвенція на НУШ
Майже 2 млн школярів навчаються дистанційно У МОН зазначають, що усе більше учнів повертається до очної та змішаної форм навчання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан
ДПА проводиться 135 хвилин, кому інтересно, дозволяється брати табличку синусів та косинусів.
і
Ё̍ͬ͆ͦ̏͋҉̷̢̢͓̟̭̙̱̲̜̫̞Б̬͇̳͎̦̞̞͚̻̤͕͓͚͎ͯͨ͊̃͛͒̍͊͌ͨͮ͒̆͆͆̓͗ͨ̚̕А̵̖̟͚̱̲̼̘ͩ̑ͬ̆̽̍͘͟͢Н̴̵̰͖̹͈̰̜̖͇̪̭̻ͩ̅̋͌ͫ̀͝ͅО̴̵̱̭̱̦̰͙ͭ̓̾͗ͩͩ̓́Е̲̼̮̜̭̳̠̞͍̞̘̣̐̔̿͋̔̈ͮ̇̉͂̚͢͢͡ ̴̮͙̱̩͍͚̔̿̒͆̈̀̀Д̸͔̜͚̲̻̣̥̘͕̬̲̮̰̫̻̝̣͋̓̽̿̈́̈́͋ͭ̾ͦ̏̏͆̕͝П̫̪̥̠͖̘͎͋̽̄ͬ͒ͦ͊ͫ͆̕͞А̵̴̹͙̪̙͉̪̟̣̤̺͔̹ͭ̒ͩ͛̎͜
Лрл
Для і: Атвічаю
Коментувати
Сергей
ДПА математика 2019 очень нужен нужен, нужен, нужен, нужен, нужен, нужен, нужен
Natalya Demyanenko
В школе купили сборник тестов по английскому языку, а к нему сборник ответов на эти тесты. В нем 50% - неправильные ответы (???).
Настя
Для Natalya Demyanenko: У мене так само тільки з біології
Іван
Тому що треба користуватися своєю головою. Шкода що за 11 років ви цього не зрозуміли й до цього не звикли.
M
Голова не завжди у всіх варить якщо купила то купила ідіть далі на завод пахайте
Коментувати
Димооон
ГДЕ ОТВЕТЫ??? Я НЕ пойму чем эта страна занимается, нахрена ДПА ЗНО если нет ответов
Сергій
Для Димооон: Якби можна було вивчити математику або інший предмет за місяць, у школі навчалися б півтора роки. А потім з 8 років - доросле життя. Шкільні роки для навчання, а не для втикання в мобілу 20 годин на добу.
Коментувати
Руся
Насправді це серйозний стрес для більшості дітей, які згідно статистики мають проблеми зі здоров’ям. Завдання готували далеко не шкільні вчителі. Наприклад, английска мова деякі тексты абсолютно непридатні, вони просто не для шкільної програми, а також при відповіді на питання до тексту багато питань неоднозначні (можна відповісти і false, і true).
ююю
Для Руся: в этом весь смысл теста по английскому. Там не точно также как в слвянских языках выбирается правильный ответ
Обычный ученик
Тогда в чем смысл? Я не собираюсь учить бесполезную программу, вместо этого просто подготовится к дпа по английскому. Эта система сама себя сделала бесполезной..
Коментувати
Даша
В нас така ситуація. Вчитель сказав, що на ДПА буде 16 варіантів, нас в класі 29 учнів. В збірнику там де ми готувалися (збірник завдань з ДПА 2014 рік Мерзляк, Полонський, Якір) там 80 варіантів. Які варіанти там будуть вчитель нам не пояснив. В мене запитання: чи повинен вчитель сказати нам, які конкретно варіанти будуть на ДПА, наприклад: з 1 по 16, чи з 16 по 32 і так далі? P.S. Закінчила 9 клас.
Вчитель
Для Даша: Не повинен. Це справа вчителя: казати варіанти, чи ні. Готуйтеся.
Димооон
Для Вчитель: где ответы???
ююю
Конено нет, решайте все варианты, учите ребенка решать все задачи, и пусть сам с нимим справляется
Коментувати
2018
Коли ж для 9 класів ДПА буде у формі ЗНО? Адже рівень знань за оцінки 12 для учнів загальноосвітніх класів і класів з поглибленим вивченням суттєво різниться...
Іринка
НАРЕШТІ! Чому стаття за 15.03.2017 р.? Це що довго прийшлось думати, щоб ту саму статтю подати у 2018 році?
Амелія
Це просто аут. Нема збірника, а ще ця нова программа. Хто знає, де можна скачати збірник завдань?
Владислав
Для Амелія: Збірника немає . Можливо є , але на ньому немає грифу міністерства освіти . Гриф міністерства освіти є на збірниках за 2009-2013 р.р. По них і можна готуватись . P.s. нам вчитель сказав готуватись за 2011,2012,2013 р.р.
Коментувати
мама
Щось мені вже страшно за дитину. 3 години робити завдання - це жах!! можна забути як тебе звати і куди ти прийшов.
Катя
Весь в жах в тому, що по ідеї нам мали давати білети, щоб до них готуватись, а там уже рандомно. Ну у батьків так було і у нас в школі 3-тім предметом вибрали англійську і ми всі готуємо ті білети і їх вчимо. А тут і предмет тяжкіший і білети не дають і не знаєш взагалі, що тебе очікує і вже 10 квітня а нам дали розклад і першим екзаменом буде іменно математика. АААААААААААААААААА
Марія Коваль
Жах, я ж не зможу впоратися з цими завданнями, і не складу ДПА. І як мені тепер в коледж поступати? Що робити? Мені буде каюк
Аноним
Для Марія Коваль: Не бойтесь,вас запугивают, ДПА очень простое, а учетиля говорят что не вы не здадите, потому что им дадут догаму если все плохо напишут + у меня куча знакомых которые без подготовки ДПА сдавали
Коментувати
рома
Це щось не те(( цього року має бути інший збірник
Nastia
Для рома: який збірник? Нічого не казали
Пупс
Это все фигня, вот если бы сдавали ДПА как ЗНО в друго м месте, т.е. не в своей школе, вот это прикольно б было, а каждый год экзамены 3-5 предметов, чтоб учились, это б было классно, были б знания. А кто не сдал может работать на заводе или на фабрике, или слесарем-сантехником, в этом ничего плохого нет, а в институты нечего тупиц набирать
Юрий
Мдаааа, ты меня удивил своей тупостью... Посмотри на великих людей, которые зделали очень много открытый, БЕЗ ШКОЛЬНИХ ЗНАНИЙ, которые добились успеха без этого всего, если ты хочеш что-то добиться, не обязательно быть сверх умным, математиком, или ещё кем то, просто главное верить в себя и делать дела. А на счёт списать дпа, так это тупо для галочки)) чтобы родаки отстали
Коментувати