Долина нарцисів

Нарцис вузьколистий росте в Україні лише на Закарпатті. Долина нарцисів – унікальна природна пам’ятка в урочищі Креші поблизу міста Хуст. Це єдине місце в Східній Європі, де існують природні зарості цієї білосніжної квітки. Схожі, але менші за площею популяції є ще в таких місцях: Альпах, Румунії, деяких країнах на Балканах. 

Науковці вважають, що багато тисячоліть тому, рятуючись від льодовика, квіти переселилися в хустську долину. Про це місце люди переповідають багато легенд. Одна з них є переспівом давньогрецького міфу про Нарциса.

Друга легенда оповідає про татарське лихоліття. Коли ординці напали на Закарпаття та взяли приступом Хотинський замок, місцеві жителі припинили опір і піднесли в дарунок переможцям набиті нарцисовими квітами подушки як знак покори. Вороги зраділи, але вони, звісно, не знали, що нарцис – отруйна квітка, а той, хто засне на такій подушці, ніколи більше не прокинеться. Отже, уранці в ординському таборі мало хто побачив схід сонця. Нажахані подіями, татари втекли зі страшного краю.

Долина в період цвітіння – незабутнє видовище. Цей феномен вартий того, аби хоч раз у житті його побачити.

За О. Волосевич (168 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Moriarty
Чому Хустська долина пишеться з маленької літери?
Киллер
Для Moriarty: Потому что так надо -_-
Даня
Логічно
John Snow
Можливо хуська Долина це привласнення яке пишеться з маленької літери.
Коментувати
Татьяна
В диктанте еще синтаксическая ошибка: в последнем предложении обособленное определение в начале предложения "нажахані подіями" не виделяется запаятой.Кома і тире при відокремленому означенні Відокремлюються, виділяючись інтонацією при вимові і комами на письмі: 1. Будь-які означення узгоджені й неузгоджені, поширені й непоширені у позиції перед озна­чу­ва­ним словом і після нього, якщо вони від­но­сять­ся до особового займенника: Переляканий і розтривожений, я вискакую у за­то­п­ле­ний місячною повінню двір. (Стельм.) 2. Узгоджені поширені означення, а також зде­бі­ль­шо­го однорідні непоширені означення, якщо вони стоять після означуваного іменника: Хліба, змиті дощем, яскраво зеленіли. (О.Г.) 3. Узгоджені означення, що стоять перед озна­чу­ва­ним іменником, відокремлюються лише тоді, коли вони мають додаткове обставинне зна­чен­ня: Знесилений, кінь зупинився, важко дишучи. (О.Г.) Декілька відокремлених означень, що стоять у кінці речення, можуть виділятися за до­по­мо­гою тире: З...
віта
Для Татьяна: не погоджуюся з вами. Кома ставиться, бо є відтінок причини. це виняток. татари втекли (чому?), бо були нажахані подіями
Коментувати
Росоха М.Ю.
У диктанті допущено помилки: замість назви Креші - треба Кіреші; замість Хотинський замок - Хустський замок.
Двоешник
Для Росоха М.Ю.: какая разница? Главное - чтобы орфографических ошибок не было.
Коментувати
Росоха М.Ю.
У диктанті допущено помилки: замість назви Креші - треба Кіреші; замість Хотинський замок - Хустський замок.