Історія освіти в Україні

Разом із християнством в Україну прийшли освіта й школа. Перші християнські князі дуже пильно зважали на те, щоб громадянству дати початки грамотності й науки. Школи містилися при кафедральних церквах у великих містах: тут було більше освіченого духовенства, що ставало за вчителів. Були також школи при монастирях, а згодом і по селах почали вчити молодь.

Учителями були священики та дяки. За підручники слугували богослужебні книги, зокрема Псалтир. До речі, школи не мали окремих будинків, на науку учні сходилися деінде. Учитель навчав усіх разом, показуючи їм, як писати і читати. Світські люди на цьому й закінчували науку, а кандидати на духовний сан продовжували вчитися довше, бо повинні були пізнати докладно Святе Письмо й інші церковнослов’янські книги. Але, власне кажучи, і від них не вимагали особливо великого знання. Вищу освіту здобували тільки по-справжньому талановиті одиниці, які прагнули того, щоб дійти до найвищих церковних урядів або визначитися як проповідники чи письменники. Недосяжною метою для всіх була візантійська освіта, що опиралася на скарби старовинної культури.

За І. Крип’якевичем (160 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів