Інформація про час, відведений на виконання завдань державної підсумкової атестації школярів у 2011 році

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, враховуючи численні звернення зацікавлених осіб, надав інформацію стосовно часу, що буде відведено на проведення ДПА в початковій, основній та старшій школі з відповідних предметів

Інформація про час, відведений на виконання завдань державної підсумкової атестації школярів у 2011 році

Проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх шкіл у 2010/11 навчальному році регламентується листом МОН №1/9-950 від 30.12.10 року, а особливості проведення ДПА визначені в інформаційно-методичному листі №1/9-109 від 17.02.11 р.

Державна підсумкова атестація (ДПА) в початковій школі

У початковій школі державній підсумковій атестації підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів з української мови (мова і читання) та математики.

У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин можуть підлягати атестації результати навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання).

Державна підсумкова атестація проводиться в усіх загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до календарного планування на другому чи третьому уроці, окрім понеділка та п’ятниці.

На проведення атестації в початковій школі з кожного навчального предмета відводиться 1 академічна година.

Державна підсумкова атестація (ДПА) в основній школі

Атестація в основній школі проводиться з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

З усіх обов’язкових предметів атестація проводиться письмово за збірниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації (усно чи письмово) обирають учні.

Державна підсумкова атестація з української мови проводиться в письмовій формі (диктант) за завданнями, оголошеними Міністерством освіти і науки України по радіо та телебаченню в день проведення атестації.

На проведення атестації в письмовій формі відводиться такий час:

 • українська мова, мова навчання (для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з навчанням російською чи та іншими мовами національних меншин) – 1 астрономічна година (відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту);
 • математика – 150 хвилин для учнів загальноосвітніх класів і 180 хвилин для учнів класів з поглибленим вивченням математики;
 • фізика – 90 хвилин для учнів загальноосвітніх класів і 120 хвилин для учнів з поглибленим вивченням фізики;
 • іноземна мова – 35 хвилин;
 • біологія, географія, українська література, світова література, інтегрований курс "Література (національної меншини та світова)", правознавство (практичний курс), історія України, всесвітня історія, художня культура, хімія, інформатика – 90 хвилин.

Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.

Державна підсумкова атестація, що проводиться у письмовій формі, розпочинається о 9.00, а в усній формі - для першої групи - о 9.00, для другої групи - о 14.00. Інший час початку проведення державної підсумкової атестації має бути погоджений навчальними закладами з відповідними органами управління освітою.

Державна підсумкова атестація (ДПА) у старшій школі

Державна підсумкова атестація в старшій школі проводиться з трьох предметів:

 • українська мова;
 • профільний предмет (для учнів які навчалися у класах з профільним навчанням), історія України або математика (для учнів, які навчалися у класах універсального профілю);
 • предмет за вибором.

При вивченні двох профільних предметів (наприклад, фізики і математики у фізико-математичному профілі) атестацію складають із одного з них за вибором учня. Другий профільний предмет може обиратися учнями для складання атестації як предмет за вибором.

Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться у формі переказу без творчого завдання за текстом, визначеним Міністерством освіти і науки України і оголошеним по радіо та телебаченню в день проведення атестації.

На проведення атестації в письмовій формі відводиться такий час:

 • українська мова, мова навчання (для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з навчанням російською чи та іншими мовами національних меншин), українська література, світова література, інтегрований курс "Література (національної меншини та світова)", історія України, всесвітня історія, правознавство, "Людина і світ", "Людина і суспільство", "Основи філософії", біологія, географія, основи економіки, хімія, фізика, астрономія, інформатика, трудове навчання (технології) – 90 хвилин;
 • математика –для учнів загальноосвітніх класів – 90 хвилин, для учнів профільних класів – 150 хвилин, для учні класів з поглибленим вивченням математики – 180 хвилин;
 • іноземна мова – 35 хвилин;
 • фізична культура – 3 академічні години.

Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.

Державна підсумкова атестація розпочинається о 9.00. Інший час початку проведення державної підсумкової атестації має бути погоджений навчальними закладами з відповідними органами управління освітою.

Додатково див.:

Освіта.ua
09.04.2011

Популярні новини
У МОН розробили механізм апробації шкільних підручників Процес апробації передбачає дослідження якості підручників та відповідності стандартам
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана (мама четвероклассника)
Добрый день! Объясните, пожалуйста, почему согласно письма Мин.образования Украины Про особливості проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році Лист МОН №1/9-109 від 17.02.11 року учащиеся всех школ Украины будут проходить государственную аттестацию начальной школы только по 3 предметам (с 16 по 20 мая), а наши дети - обучающиеся в Крыму по 5 предметам (с 16 по 25 мая)? Т.е. нагрузка при подготовке к гос.аттестации у наших детей будет почти в два раза выше, чем у всех остальных четвероклассников Украины? С уважением, Светлана.
Світлана
Роз`ясніть, будь ласка, чи можуть 9-тикласники за вибором писати диктант з російської мови в школі з українською мовою навчання, якщо це предмет інварінтної частини?
Дана
Чи не потребує уточнення час, відведений для роботи з іноземної мови? Всього 35 хвилин, раніше було 90...Як провести за цей проміжок часу чотири види контролю? Може міністерство прояснить?
читач
У 9 класі здають географію, а час проведення написали для фізики. Чи для міністерства це все одно?
Освіта.ua
Для читач: Все вірно. Час відведений на географію також зазначено.
Коментувати