Інформація про час, відведений на виконання завдань державної підсумкової атестації школярів у 2011 році

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, враховуючи численні звернення зацікавлених осіб, надав інформацію стосовно часу, що буде відведено на проведення ДПА в початковій, основній та старшій школі з відповідних предметів

Інформація про час, відведений на виконання завдань державної підсумкової атестації школярів у 2011 році

Проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх шкіл у 2010/11 навчальному році регламентується листом МОН №1/9-950 від 30.12.10 року, а особливості проведення ДПА визначені в інформаційно-методичному листі №1/9-109 від 17.02.11 р.

Державна підсумкова атестація (ДПА) в початковій школі

У початковій школі державній підсумковій атестації підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів з української мови (мова і читання) та математики.

У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин можуть підлягати атестації результати навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання).

Державна підсумкова атестація проводиться в усіх загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до календарного планування на другому чи третьому уроці, окрім понеділка та п’ятниці.

На проведення атестації в початковій школі з кожного навчального предмета відводиться 1 академічна година.

Державна підсумкова атестація (ДПА) в основній школі

Атестація в основній школі проводиться з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

З усіх обов’язкових предметів атестація проводиться письмово за збірниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації (усно чи письмово) обирають учні.

Державна підсумкова атестація з української мови проводиться в письмовій формі (диктант) за завданнями, оголошеними Міністерством освіти і науки України по радіо та телебаченню в день проведення атестації.

На проведення атестації в письмовій формі відводиться такий час:

 • українська мова, мова навчання (для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з навчанням російською чи та іншими мовами національних меншин) – 1 астрономічна година (відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту);
 • математика – 150 хвилин для учнів загальноосвітніх класів і 180 хвилин для учнів класів з поглибленим вивченням математики;
 • фізика – 90 хвилин для учнів загальноосвітніх класів і 120 хвилин для учнів з поглибленим вивченням фізики;
 • іноземна мова – 35 хвилин;
 • біологія, географія, українська література, світова література, інтегрований курс "Література (національної меншини та світова)", правознавство (практичний курс), історія України, всесвітня історія, художня культура, хімія, інформатика – 90 хвилин.

Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.

Державна підсумкова атестація, що проводиться у письмовій формі, розпочинається о 9.00, а в усній формі - для першої групи - о 9.00, для другої групи - о 14.00. Інший час початку проведення державної підсумкової атестації має бути погоджений навчальними закладами з відповідними органами управління освітою.

Державна підсумкова атестація (ДПА) у старшій школі

Державна підсумкова атестація в старшій школі проводиться з трьох предметів:

 • українська мова;
 • профільний предмет (для учнів які навчалися у класах з профільним навчанням), історія України або математика (для учнів, які навчалися у класах універсального профілю);
 • предмет за вибором.

При вивченні двох профільних предметів (наприклад, фізики і математики у фізико-математичному профілі) атестацію складають із одного з них за вибором учня. Другий профільний предмет може обиратися учнями для складання атестації як предмет за вибором.

Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться у формі переказу без творчого завдання за текстом, визначеним Міністерством освіти і науки України і оголошеним по радіо та телебаченню в день проведення атестації.

На проведення атестації в письмовій формі відводиться такий час:

 • українська мова, мова навчання (для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з навчанням російською чи та іншими мовами національних меншин), українська література, світова література, інтегрований курс "Література (національної меншини та світова)", історія України, всесвітня історія, правознавство, "Людина і світ", "Людина і суспільство", "Основи філософії", біологія, географія, основи економіки, хімія, фізика, астрономія, інформатика, трудове навчання (технології) – 90 хвилин;
 • математика –для учнів загальноосвітніх класів – 90 хвилин, для учнів профільних класів – 150 хвилин, для учні класів з поглибленим вивченням математики – 180 хвилин;
 • іноземна мова – 35 хвилин;
 • фізична культура – 3 академічні години.

Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.

Державна підсумкова атестація розпочинається о 9.00. Інший час початку проведення державної підсумкової атестації має бути погоджений навчальними закладами з відповідними органами управління освітою.

Додатково див.:

Освіта.ua
09.04.2011

Популярні новини
Уряд відновив фінансування реформи НУШ Кошти скерують на обладнання, навчальну літературу та підвищення кваліфікації вчителів
Завдання НМТ з математики викликали труднощі у випускників У випускників шкіл виникли труднощі з розв’язування стандартних задач з математики
Оприлюднено рекомендації МОН з викладання шкільних предметів Документ містить рекомендації з викладання предметів та інтегрованих курсів за предметними галузями
Опубліковано рейтинг шкіл України 2023 року Щорічний рейтинг найкращих шкіл України за підсумками проведення НМТ у 2023 році
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана (мама четвероклассника)
Добрый день! Объясните, пожалуйста, почему согласно письма Мин.образования Украины Про особливості проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році Лист МОН №1/9-109 від 17.02.11 року учащиеся всех школ Украины будут проходить государственную аттестацию начальной школы только по 3 предметам (с 16 по 20 мая), а наши дети - обучающиеся в Крыму по 5 предметам (с 16 по 25 мая)? Т.е. нагрузка при подготовке к гос.аттестации у наших детей будет почти в два раза выше, чем у всех остальных четвероклассников Украины? С уважением, Светлана.
Світлана
Роз`ясніть, будь ласка, чи можуть 9-тикласники за вибором писати диктант з російської мови в школі з українською мовою навчання, якщо це предмет інварінтної частини?
Дана
Чи не потребує уточнення час, відведений для роботи з іноземної мови? Всього 35 хвилин, раніше було 90...Як провести за цей проміжок часу чотири види контролю? Може міністерство прояснить?
читач
У 9 класі здають географію, а час проведення написали для фізики. Чи для міністерства це все одно?
Освіта.ua
Для читач: Все вірно. Час відведений на географію також зазначено.
Коментувати