У МОН радять учителям не перевантажувати дітей

У МОН зазначають, що великі обсяги та надмірна складність завдань не сприяють якості навчання

У МОН радять учителям не перевантажувати дітей

Міністерство освіти і науки радить учителям подбати про адекватні навчальні навантаження для дітей.

Про це йдеться у рекомендаціях МОН щодо навчального навантаження та вибору форм і методів навчання, наданих освітянам на початку навчального року.

У МОН зазначають, що великі обсяги матеріалу, надмірна складність завдань не сприяють якості навчання.

«Подавайте інформацію дозовано: мозок не може запам’ятати все відразу, бажано повертатися до матеріалу знову й знову – у щораз нових контекстах», – радять у МОН.

Також у відомстві наголошують на необхідності мінімізації домашніх завдань та самостійних (контрольних) робіт.

Зокрема, тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не має перевищувати 1 години у 3–5 класах; 1,5 години у 6–9 класах; 2 години у 10–11(12) класах. Учням 1–2 класів не рекомендовано давати такі завдання.

«Дозвольте собі гнучкість у плануванні та модифікації навчальної діяльності. Тема, що зазвичай потребує одного уроку, щоб викладати в класі, імовірно, під час дистанційного навчання забере вдвічі більше ресурсу. В умовах війни (сигнал «Повітряна тривога» й перехід у сховище, стресові ситуації тощо) це забере ще більше часу», – йдеться у рекомендаціях.

Освіта.ua
05.09.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Я в шоку!
Хтось може сказати, що вони там курять?..)) чи там випускників кулінарного технікуму за конкурсом набирають? Вони, взагалі-то, в темі?
Вчитель
Спочатку самі розмазали болото з програмами, тепер на когось хочете спихнути наслідки? Простотою, доступністю і лаконізмом у ваших програмах і не пахне.
Вчитель
Спочатку самі складають програми, а потім кажуть не навантажувати.Вчителі є виконавцями програм, які склало МОН.
Ангел
Ага, а потім на дпа у формі зно, на самому зно вивале мон завдання з 4-5 предметів на рівні наукового профільного ліцею. Ясно видно, що робиться все, щоб діти були неуками, не здали зно навіть для отримання атестату за 11 класу, тим паче, щоб не могли вступати до вузів. Гадаю, що з часом для вступу навіть на контракт мінімальний прохідний бал МОН підніме поступово з 120 до 150, а на престижні серед вступників спеціальності не нижче 170 балів з кожного предмета. Впевнена, що для отримання вищої освіти зно з іноземної мови буде обов’язковим з балом не нижче150.
Терези
Поверніть програми і підручники ,які були до 1991 року! Адаптуйте під сучасність. І скоротіть всі ІППО , " ІГО- го" та інші академії педагогічних наук,які слугують тільки для працевлаштування чиїхось коханок та відмивання грошей.
Солдат/колишній вчитель
А клерка МОН, який пропагує УКРАЇНОФОБСТВО, хоч якось покарали? Чи для нашого МІНІстра-НЕДОакадеміка це "надмірна складність завдань" і він не ПЕРЕВАНТАЖУЄТЬСЯ?
Валера
Cука, як ті підараси і шалави з МОН вже заїбали. Що не рекомендація то повний звіздец. Цинізм зашкалює. Нах їх розігнати і ліквідувати той "публічний дім" МОН!
Наталя
Для Валера: Даруйте, але що поганого в наведених вище рекомендаціях? Я навпаки бачу адекватність підходу щодо зменшення навантаження на учнів у цей складний час.
Марія
А у програмах ви бачите розвантаження?
Вітка-квітка
Для Наталя: Що поганого? Рекомендації - це не офіційний документ. Є накази МОН. Є програми, за якими працюють вчителі. Наприклад, вчитель не може вивчити рід іменників, а про число іменників забути. Рекомендації - це порожні балачки. МОН має розвантажити програми, а не щось там рекомендувати.
Коментувати
Веніамін
Долбоєбізм!
Людмила
МОН вже півтора роки не може прийняти рішення щодо дітей за кордоном.Щоб не перевантажувати-потрібно нарешті прийняти рішення про перезарахування предметів,які діти вивчають в інших країнах
Ірина
А потім приїдуть поважні пані з Державної служби якості освіти і вивчатимуть якість надання освітніх послуг, послідує висновок: не змогли навчити, не створили сприятливі умови.
Володимир
Недавно один відомий кандидат історичних наук сказав на широкий загал , що він не може засвоїти шкільну програму з історії .Респект Ігорю Яковичу за чесну і сміливу думку,бо не кожен титулований історик насмілится в цьому зізнатись.. При таких рекомендаціях щодо обсягу та часу підготовки домашніх завдань, як випускникам достойно пройти ДПА чи ЗНО? У МОН б’ють поклони давньоримському богу Янусу, чи страждають когнітивним розладом?
Віктор
Вкотре переконуєшся, що ідіоти в МОНУ тільки множаться в геометричній прогресії. На зміну поодиноким ідіотам приходили десятки, а тепер сотні. Біда загальнодержавна.
Аріель
Для Віктор: Ви праві.
Коментувати
МОН не працює
МОН, а хто ті програми придумав? Вчителі? Коли на кожному уроці нова тема, коли матеріалу на одному уроці на 3 вистачить, коли підручники кожного разу страшніші і страшніші (їх просто дітям не зрозуміти), коли по півдня сидіти в задушливому підвалі (а матеріал же треба вчити). А потім те МОН тикає вчителів обличчям в освітні втрати. Та вчителі вже років 15 волають про складність програм, про неможливість їх засвоїти більшістю дітей на нормальному рівні, про НЕВІДПОВІДНІСТЬ програм з деяких предметів у деяких класах віковим особливостям учнів. А "воз и ныне там". А ніхто цим не займається, кола все МОН по закордонам їздило, знайоме з програмами різних країн і знає, що вони набагато простіші. МОН тільки візіями кидається, обличчями на всіх екранах та в соцмережах торгує, обіцяє підвищення зарплати в 3333 році та дає нездійсненні рекомендації. Моя рекомендація МОН - спростіть програми та займіться вже безпосередньо своїми обов"язками - освітою.
Правда
Для МОН не працює: 10%
Питання
А сам МОН не бажає почати ставитись до вчителів як до Людей?! Не цинічно та декларативно, а дійсно ставитись до працівників освіти як до Людей МОН зможе?
Алексей
За более 30 лет уже становления буржуазно-демократического общества в Украине хорошо видно,что прошлое не отпускает. И это несмотря на жесточайшее обличение этого самого социалистического прошлого. Не буду замахиваться на структуризацию и анализ всех проблем переходного периода. Речь в данном случае только о системе образования. Когда-то я общался с профессором АН СССР, и он с гордостью говорил мне,что советская школа сильнее американской. Да,в те времена старались дать школьнику как можно больший базовый объем знаний,действовала концепция универсализма. Современное технократическое общество требует других подходов с большей специализацией образования,иначе и 15 лет не хватит. Объем и сложность материала уже сейчас доступно к нормальному усвоению менее половины учеников, и уж никак не способствует развитию желания учиться. Нужна реформа. Настоящая,с учетом опыта в Европе и США,с изменением не только программ,но и самой структуры,в.т.ч. министерской. Иначе потерянные поколения.
Коментувати