Уряд планує системно трансформувати освітній процес

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки вже мають напрацювання

Уряд планує системно трансформувати освітній процес

Кабінет Міністрів працює над системною трансформацією освітнього процесу.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

За його словами, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки вже мають конкретні напрацювання.

«Мова йде про п’ять напрямів. Покращення рівня навичок освітніх менеджерів. Підвищення престижу, оплати праці, навичок та вмінь українських педагогів. Сучасний зміст і сенси освіти на основі НУШ. Оновлена система та мережа для рівного доступу всіх дітей до якісної освіти. Новий освітній простір: його безпека та якість за новими стандартами», – зазначив Шмигаль.

Він також зазначив, що напрацювання МОН та Мінцифри будуть презентовані до кінця року.

Освіта.ua
04.09.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ядвига
Господи, хто збирається трансформувати освіту? Прем’єр, який за три роки урядування не був ні в школі , ні у внз?? Не зустрівся із педагогами , вченими , не поцікавився проблемами. Такий же профі і віце-премє’р Федоров, спіймав вже зірочку,грає всезнайку, ні з ким не спілкується, не цікавиться , не знає ситуацію. Що знавіснілі від моря бабок грантожери скажуть - так і пореформують. А добрі ці зміни для Украіни, для іі міці, економіки, оборони - нікого не цікавить. Локшину на вуха заходу вішають , а ті ім вірять , дають гранти, а ті й трощать все підряд!! Що не прийме парламент чи мон- все на гірше…Хоч би раз запросили досвідчених, з міжнародним стажем вчених, педагогів, просто вчителів та запитали : як ви живете, що потрібно школі? Не дождемось. Натомість виковиряють чергову козу з носа і скажуть- це новація. Ура!!
Кіно
Для Ядвига: А ви ще не згадали Бабака - руйнатора із парламенту. О зграя!!!
Коментувати
Юлія
Про яку якісну освіту йде мова, якщо держава не забезпечила дітей підручниками. Нав’язують електронні книги скачувати, а якщо в дитини немає відповідного телефону чи гаджету, то цим мають займатися батьки? Де та безкоштовна освіта? Де кошти які виділяються на кожну дитину? І до речі категорично проти електронних журналів.
Економіст
Для Юлія: як це де ті кошти? З них виплачується заробитна плата працівникам школи (і не лише вчителям, а й двірнику, бухгалтеру, бібліотекарю), оплачуються комунальні послуги та інші витрати. Знаєте скільки б Ви платили, якби все цедержава не оплачувала?
Ната
"За" електронні журнали, бо виправити в них внесені оцінки - не реально. Якби в мій час, коли я навчалася в школі була така штука - в нас би не було куплених відзнак. Бо чомусь у мене по виписці із журналу середній бал атестата мав бути 10,8, а в "медалісти", Господи прости, був середній бал 9,6. В результаті, в мене, якимось чарівним чином бал атестату став 10,0 , а у звізди - 10, 3. Моя класна керівника за мене билася до останнього, доки їй не пригрозили. Щодо забезпеченням підручниками - у нашій школі підручниками забезпечені всі. І це в маленькому містечку на Кіровоградщині. Про повернення отого паперового журналу мріють лиш ті, кому врізалося курпування оцінок.
Коментувати
Галина
...щоб "трансформувати" якісно, треба шановному освітянському ниніщньому керівництву вивчити технічні можливості, а також вимоги " Закону про освіту"... Наприклад, єдина система AIKOM. Невже розробники її не знають, що вчитися в школі можуть і дорослі за вечірньою, заочною чи екстернатними формами. Завтра вже 5 вересня, а в мене серце болить, бо я ніяк не можу ввести в систему дорослих... Технічна підтримка лише на папері - ні додзвонитися, ні проконсультуватися. І листи писала, і форми на кожного повнолітнього здобувача освіти заповнювала, а списки учнів так і червоніють від того, що не можна ввести дорослих в цю систему...
Швидкий Василь
Всі трансформаціі від Мон і Кабміну -це велике Руйнівництво!!! Пани Федорів, Лісовий, Вінницький , Шаров, Бабак і К´ , невже у Вас не вистачає клепки не трощити наукові установи, вузи, коледжі, шкільництво своіми недолугими реформаціями. Невже не зрозуміло - без затрат, капвкладень реформи не можливі!
Ім’я:
Впереди неизбежный дефолт и девальвация нац.валюты с соответствующими последствиями. Все эти говорильни про реформы бесполезны.
Данило
20 років чекаю покращення! Такого, як в цьому році і в страшному сні уявити не міг. Зарплата така, що ледве вистачає, щоб не вмерти з голоду! Приниження! Поверніть надбавки, підніміть зарплату!
трансформування реформування
Для Данило: Ну що ж чоловікам педагогам треба радіти що хоч не призивають. Але судячи з того як тепер гребуть і хворих це ненадовго. а потім і жінки підуть на шмаття. тут вже не до зарплати.
Коментувати
Вадим
Где деньги? Обещали по 4000 долл. в месяц зарплаты. А цены-то растут. Начинать нужно с денег.
Ольга
Трансформації вже почались! Працюєш в дві зміни на ставку! Зарплата не витримує жодної критики та купівельної спроможності!