МОН шукає кошти на відновлення освітнього процесу

Оголошено про початок ініціативи зі створення умов для повернення дітей до школи

МОН шукає кошти на відновлення освітнього процесу

Міністерство освіти і науки оголосило про початок ініціативи «Школо, ми разом!», метою якої є створення комфортних та безпечних умов для повернення дітей до школи у новому навчальному році.

Планується, що кошти зібрані у рамках ініціативи будуть спрямовані до шкіл регіонів, які найбільше постраждали від війни – Харківщини, Миколаївщини, Дніпровщини, правобережжя Херсонщини, прикордоння Сумщини й Чернігівщини, а також до будь-яких громад, у якій немає очного навчання через відсутність укриття.

Пріоритетами відновлення стане поліпшення умов та створення нових шкільних укриттів, додрук необхідних підручників, закупівля гаджетів для освітнього процесу, розроблення програми з надолуження освітніх втрат та дебюрократизація процесів.

За інформацією МОН наразі у бюджеті виділено 1,5 млрд грн на шкільні укриття. Проте цього не вистачить, щоб облаштувати необхідну кількість сховищ для безпечного навчання дітей.

Такод понад 305 тисяч учнів потребують трансферу до закладів освіти з інших населених пунктів. Субвенції 1 млрд грн з державного бюджету недостатньо, щоб закупити необхідну кількість шкільних автобусів.

За кошти, передбачені бюджетом для друку шкільних підручників, можна видати приблизно 65% підручників для учнів 6 класу, шрифтом Брайля, з історії України для 5 класу та для шкіл із навчанням мовами національних меншин з усіх предметів для 5-6 класів.

Лише 1 із 4 учнів має персональний гаджет для навчання. Без необхідного матеріального та технічного забезпечення неможливо говорити про якісну освіту.

Для того, щоб долучитися до ініціативи з відновлення освітнього процесу «Школо, ми разом!» можна зв’язатися з командою МОН за адресою [email protected].

До участі в ініціативі запрошуються представники бізнесу, неприбуткових організацій, благодійних фондів, партнерських і донорських організацій, лідерів думок, які прагнуть підтримати ініціативу з відновлення освітнього процесу.

Освіта.ua
20.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
У воєнний час витрачаються мільйони гривень на шоу-програми. Чи доречно це? Звичайно, життя не треба ставити на паузу, і все ж... Можливо, раціональніше використовувати бюджетні кошти. Коли діти втрачають свідомість від недоїдання, якось гроші на шоу чергового "кухаря" з екзотичними продуктами не зовсім доречно.
Бездоговірний платіж (фіз. особи) З
шкільне укриття -колективна могила. Замість дистанційки яка розосереджувала дітей їх заганяють в одну точку. лісовийдебіл
Пенсіонерка
Для Бездоговірний платіж (фіз. особи) З: на жаль, частина батьків теж не хоче розуміти ситуацію. Замість того, щоб пояснити дітям, що онлайн -навчання - це поки що єдина можливість вчитися, вони плещуть язиками, що це вчителі ледарі, не хочуть ходити до школи.. Та ще й звинувачують школу у .. відсутності підручників на 5 клас НУШ.
Коментувати
Краматорчанка
А як же ми? Чому немає нашої області? Ми не постраждали? Чи Краматорськ і Слов’янськ, Покровськ і Добропілля нікому не потрібні?
Іван
Цікаво, скільки вкрадуть
cjvj
Перевірте
Микола
А що у вашій області нема жодного бізнесмена чи депутата, який крав з державного бюджету. То ж неха тепер поділиться, займеться меценатством і облаштує укриття у школі громади від якої балатувався або в якій не дооплачує податки. Ось і ціна питання.
Коментувати