Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією

Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду

Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією

Новий підхід до управління системою освіти та тотальна боротьба з бюрократією стануть ключовим вектором роботи Кабінету Міністрів у напрямку реалізації освітньої реформи.

Про це повідомив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров після призначення на нову посаду в Кабінетів Міністрів.

Зокрема, за його словами, у напрямку боротьби з бюрократією в освіті відбуватиметься трансформування закладів освіти в такі, що підтримують та залучають талановитих викладачів за гідну оплату праці.

Також планується надати свободу управління ефективним менеджерам, метою яких є реалізація змін.

Окрім того, має відбутися трансформування освітніх просторів у сучасніші та навчання для освітніх менеджерів та викладачів.

Окрема роль буде надана розвитку англійської мови, цифрових навичок та підприємництва.

«Світ не стоїть на місці. Поза нашою війною світ продовжує активно розвиватися. Наймогутніші держави з усіх сил конкурують за таланти. Технології змінюють актуальність професій. Освіта та наука потребують трансформації. Потрібні сміливіші та швидші зміни, щоб наші діти здобули знання, які відповідають викликам сучасності», – наголосив Федоров.

Як відомо, Верховна Рада підтримала пропозицію Кабінету Міністрів щодо посилення освітнього напряму в уряді шляхом надання додаткових повноважень службі віцепрем'єр-міністра.

Зокрема, віцепрем'єр-міністру Михайлу Федорову, окрім діджиталізації, надано додаткові повноваження у сфері інновацій, розвитку освіти, науки та технологій.

Освіта.ua
21.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Цікаво коли нарешті нададуть розвитку українській мові??? То російська, то румунська, то англійська...Можливо треба почати зміни і трансформації зі світоглядних наук як мова, історія, література, для українців - це українська!!!
Тичер
Геть Районо! .як тарганів їх там !. Ми під час карантину всьому вчилися самі! І під час війни онлайн все налагоджено !. Вони не дають жити заступникам директора , шлють як навіжені, конкурси, вимагають , Не вважаючи на контингент учнів і обставини , надавати роботи до Ману, а роботи ці пишуть вчителі, чим з дитинства привчають дитину до брехні . А на вчителів давлять оті районовські "роботяги" й пресують їх .
Для Тичер:
Після проведення адмінреформи районо перестали існувати. А тобі вони із небуття і далі щось присилають. Розберися краще, хто це робить, коли замість одного районо у кожній громаді утворилися їх аналоги.
Коментувати
Бюрократ-бюрократові
А боротьба почнеться із введення ще одного журналу для боротьби з бюрократією! Із курсами тотальної боротьби з бюрократією, зі створення департаменту боротьби з бюрократією. А борцями з бюрократіє стануть передові бюрократи!
Злидень
Коли не хочуть піднімати зарплату, починають всякі ігри. Боротьба з корупцією. демократизацію освіти, бюрократією. А вчителю все це по барабану. Коли ти після вищої освіти -ЗЛИДЕНЬ, тоді на все плювати з високої гори
Василь Шминдрук
Тотальна бюрократія в освіті – це наслідки. А причиною цієї бюрократії є існування методичних центрів та їх аналогів. Вони ж блатні контори, вони ж вулики з трутнями, вони ж будинки пристарілих, вони ж методичні курники. До цього переліку можна додати і рідний, новоспеченому міністру МАН, де навчаються не учні за власним бажанням, а педагоги-наставники майбутніх «академіків» і виконують за них безліч завдань. Боротися з бюрократією пробували усі «пАпереднікі» нинішньої команди, але бюрократія перемогла. Згадайте хоча б накази екс-міністра Павла Полянського: наказ №648 від 27.05.2014 р. «Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України»;
Василь Шминдрук
(продовження) Наказ №1/9-586 від 11.11.2014 р. «Щодо здійснення вчителем науково-дослідницької діяльності та пошукової роботи», наказ №1/9-630 від 05.12.2014 р. «Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя». Тому новому міністру головним болем буде не наступити на старі міністерські граблі. У своїй публікації газеті «День», за № 157 від 04.09.2001 року я писав: «Нинішні методичні структури, як, власне, й сама система управління, більше зайняті статистикою, аніж методикою. Від навчальних закладів регулярно вимагають величезних звітів щодо підсумків півріччя, року, директорських контрольних робіт, олімпіад та інших заходів. І закрутилася машина: заступники директорів пихтять над цифрами, а секретарі квапливо друкують.
Василь Шминдрук
(закінчення) До якої міри дані звітів відповідають дійсності – це тема іншої розмови. У торгівлі, де я колись складав звіт роботи виробничого відділу, райдужні цифри мені рекомендували брати з довідника «Стеля». Коли я поцікавився, а де можна взяти цей довідник, мені як молодому фахівцеві порадили: «Задери голову до стелі!» За два десятиліття нічого не змінилось і таке враження, що написано сьогодні. Тому порада для нового міністра. Якщо він дійсно бажає побороти тотальну бюрократію, то негайно потрібно ліквідувати розсадники цієї бюрократії. І проблема вирішиться сама собою.
Жебрак
Щоб зробити освіту сучасною та ефективною, спочатку потрібно зробити те, про що вже роками йде мова! Підняти рівень зарплат освітян до стандартів ЄС, ане забирати останнє!
Микола
Для Жебрак: Насправді, підняття зарплат нічого не змінювало у роботі більшості вчителів. Знаю про це з власного досвіду. Вчителі, які звикли вчити дітей абияк, не поспішали використовувати на уроках новітні методи навчання, інноваційні технології. Світ рухається вперед, тому повністю підтримую нові підходи в освіті. Зрозуміло, креативні, неординарні педагоги повинні отримувати гідну заробітну плату. Але ми маємо пам’ятати, що в умовах війни це неможливо.
Вчитель
Для Миколи: а коли вчителю піднімали щарплату так, щоб він це відчув? Ще зарплату не підняли, а ціни вде зросли. І виходить, що, ніби, і підняли, а по факту маємо те що маємо.
Колишня вчителька
Для Микола: повірте, весь час старалася, пнулася... Але зараз на сім тисяч з копійками ну ніяк я вже не викручуюся. Нові підходи, креатив..Втомилася від порожніх обіцянок і написала заяву. Завтра мій останній робочий день.
Коментувати
Патрон
Хочу на це подивитись. Коли я починала працювати, то заповнювала 1 документ кожний рік. Зараз - 8-10. З кожним новим міністром кількість звітів чомусь збільшується. А те, що їх потрібно подавати в електронному вигляді, ну таке собі покращення.
Черкаси
Коли я починав ,в районо було 15 осіб , три інспектори, в облоно- 53 особи . Був порядок, житло отримували вчителі. Зараз району немає, в облоно- 15 осіб. І цей Федоров вирішив побороти ці нещасні залишки… Це найголовніше! ? А те , що настворювали Набу, Назк, Дбр, Беп, Прокуратура, Сбу, Поліція….. І всі в рази отримують більшу зарплату , ніж Вчитель чи Поофесор, він не бачить. Чому? Бо неграмотна вискочка, не по Сєнькі шапка.
Ігор
Боріться з вчительською бідністю. Набагато більше користі і якості буде. Людей потрібно навчитися мотивувати до праці. А уряд цього не вміє
Громадянин України
Невже?Ви почнете боротьбу з бюрократією тільки для показухи. І до Європи вам ще задалеко. Щоб підтримувати освіту та розвивати так як в Європейських країнах, піде не один рік....Ваша корупція всюди...Кожне слово і закон це "щоб хоч щось було,щоб народ побачив як ми стараємось". А розвитку 0. Як та сама НУШ, ніби до Європи, але без нічого, тільки ходимо гордо бо в нас "НУШ"
Кравчук В.
Федоров на курсах європейських начитався брошурок про бюрократію, вирішив боротися…яка бюрократія в школі чи пту? Чоловік не орієнтується в проблемі. Створення непродумане громад Гройсманом , іх бідність , безтолковість голів привели до знищення багатьох закладів освіти, ігнору вчительства. Зміст освіти, тзн, Вчитель , повага суспільства, грамотний розумний уряд - ось запорука успіху! А заяви зелених хлопчиків - то пусте!!
Злий вчитель
Ага. Бджоли проти меду :) А чим же тоді будуть займатися десятки бездарних і нікому не потрібних чиновників від освіти?
Tim
Ха-ха-ха. Аякже, тоді зникне корупція. .
Frenk
Прикро, що МОН бачить тільки бюрократію. І взагалі під час війни оці всі примудрі слова є лишніми. Це кому ви говорите про трансформації? Людям які пів осені і цілу зиму без електрики? Чи може тим регіонам які потребують від обстрілів? А може 1,5 тисячі поруйнованим закладам освіти? Нам дійсно потрібно швидко позбавитися від лишніх людей в освіті, а може і від цілого МОН. Бо ви нічого не тямите і не розумієте що робите. Понабирали за блати дітей на посади, а вони уяви не мають що далі робити.
Тарас
Для Frenk:наші відділи освіти то ганьба України і розплідники корупції
Коментувати
Тетяна
Пане Міністр! Врятуйте залишки науки в Україні. Не дайте фейковим проффесорам та докторам наук зруйнувати науку. Скасуйте написання другої, докторської дисертації. Однієї PhD цілком достатньо. В еру штучного інтелекту, проблема плагіату в дисертаціях буде меншою чим проблема написання дисертацій чат-ботами. Це все була, є і буде фейкова наука. Зніміть надбавки за написання дисертацій та вчені звання, тоді армія псевдонауковців зменшиться, а зекономлені гроші спрямуйте на оборону.
Іван Побиван
Прочитала виступ міністра Оксена в парламенті - дуже далекі уявлення про завдання , проблеми. Дивує теляча радість , з якою окремі нардепи вітали його . А як же -2/3 плагіату в дисертаціі? [ Не помітили? Подвійні стандарти?]Повна відсутність досвіду, команди… Кого візьме- Горе Стадне , чи канадця Мішу Вінницького, безталаланну Безвершенку …Ох і напрацюють ці!!!
Бім
Для Іван Побиван: ностальгуєш вже за плагіатором-регіоналом Шкарлетом? Скотиняка ти така!
Немо
Для Іван Побиван: Стовідсоткова правда. Утопічні мрії. Не може міністр, який усе життя воює, забезпечити освіту розвитку.
Оптиміст
Головна ціль реформ - система управління освітою. Абсолютно правильно! Систему можна або реформувати з допомогою інформаційних технологій, або ліквідувати - як це зробив Саакашвілі в Грузії. За одну ніч. Тож за справу!
Коментувати