Історія й іноземна стануть обов’язковими шкільними іспитами

Комітет ВР рекомендує парламенту прийняти за основу проєкт закону про ДПА

Історія й іноземна стануть обов’язковими шкільними іспитами

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону, яким передбачено проведення державної підсумкової атестації для учнів 9 та 11 класів з 4 обов'язкових предметів.

Про це, за результатами розгляду законопроєкту в освітньому комітеті, повідомив його голова Сергій Бабак.

Законопроєктом передбачено, що починаючи з 2024 року ДПА випускників базової та старшої школи  відбуватиметься з 4 обов’язкових предметів –  української мови, математики, історії України та іноземної мови (крім російської).

Водночас учні 4 класів також проходитимуть ДПА, але кількість обов'язкових предметів буде меншою.

«Це стосується випускників 9-х та 11-х класів з наступного навчального року. Для початкової школи ДПА буде з меншої кількості предметів», – голова профільного комітету Верховної Ради.

Автори законопроєкту наголошують, що прийняття законопроекту має дозволити підвищити якість здобуття учнями результатів навчання з історії України та іноземної мови.

Освіта.ua
10.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
просто вчитель
При такому розкладі предметів на ДПА у виграшному положення знову,як завжди, залишаються гуманітарії, адже їм достатньо здати ці предмети. А як бути тим, хто вступає на природничі і технічні спеціальності? Тепер їм потрібно готувати і природнич науки на ЗНОі, і гуманітарні на ДПА. І ще щодо іноземної мови. Ви б запровадили обов’язкове ДПА з іноземної для тих,хто поглибленео вивчає цей предмет. А то при поглибленому вивчення класи діляться на групи від 18 осіб, уроків по 9 годин на тиждень, а при звичайному вивченні у класі 27 осіб, уроків 2 -3 години на тиждень, зато всі дружно ідіть здавайте ДПА.
Олексій
Мова не йде про вступ до вузів, а лише про державну підсумкову атестацію. Не плутайте ДПА(оцінка за 12 бальною шкалою у свідоцтво) і ЗНО (оцінка за шкалою 100-200 балів для вступу до вузу)
Батько
Взаналі то це повнваження МОН,а не ВР,тобто це сугубо політичний піар,необхідно огодосити чіткий перелік предметів на певні спеціальності так,як це було до 2017 і дотримуватись його,а не тягати ковдру туди сюди.Діти мають знати до чого готуватись принаймі за 2 роки.
Світлана
Природничі науки просто викинули на смітник. В цьому році "забули" географію включити до переліку НМТ. В наступному всі інші. Навіщо потрібно вивчати їх?
Andrew Brown
Друзі, це кінець нашій освіті. Тепер випускники остаточно і безповоротно будуть вчити лише чотири предмети і все. Про ніяку наукову картину світу вже не йдеться. Повертаємося до середньовічного квадривіуму. А було ХХІ століття і міністр урочисто презентував програму "Український світанок"... Все.
Вчитель
Варіант,який пропонує МОН кращий мова,історія,математика або іноземна,він дозволяє на ЗНО обрати два профільні предмети,або принаймі один,але тут за цей варіант навіть не пишуть,нарисала Всеосвіта,у абітурієнтів має бути вибір,а 4 ДПА у формі ЗНО майже повністю перекривають кисень.
Протоірей
Дурний піп , дурна його молитва!! Може ще і консультаціі, розклад занять ,іспити й заліки по предметам затвердити Законом. Обовязково - розклад роботи секцій та кружків…. А якже автономія , право вибору , індивідуальна траекторія , дитиноцентризм…Я хочу бути журналістом , навщо мені математика??якась маячня. Цей Бабак з дубу впав. Вчителів немає, зарплата не стимулює,про житло не мріємо,програми недосконалі,бізнес не стимулюється допомагати школі— ось проблеми для парламенту, а нардепи лізуть в повноваження виконавчоі влади.
Роман
Для Протоірей: Пане "майбутній церковний діяч"! Якщо Ви вважаєте, що майбутньому журналістові не потрібно знати математику, то, мабуть, журналістика - не Ваше. Йдіть у семінарію - там точно математика не знадобиться для визначення "дурності" попів і їх молитов.
Коментувати
Сергій
Може ми вже відійдемо від практики примусу і перейдемо до того,щоб в кожного було право вирішувати самотушки,що йому треба,а що ні?