Учителям доручили запобігати поширенню руху «Рьодан»

МОН висловлює занепокоєння щодо поширення агресивної субкультури серед підлітків

Учителям доручили запобігати поширенню руху «Рьодан»

Міністерство освіти і науки занепокоєне поширенням агресивної субкультури «Рьодан» серед підлітків, через що педагогічним працівникам рекомендовано вжити заходів, які мають запобігти поширенню явища.

Відповідна рекомендація, метою якої є запобігання протиправним діям підлітків та організації превентивних заходів щодо формування толерантних стосунків, надана керівникам місцевих департаментів освіти і науки та директорам шкіл.

Зокрема, йдеться про нову субкультуру, що натхнена японським аніме та нещодавно поширилась у Росії.

У МОН зазначають, що на переконання правоохоронних органів, дії «ПВК Рьодан» є спробою росіян використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Через це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують з’ясувати першопричини, які спонукали підлітків приєднатися до небезпечних субкультур та надати відповідну допомогу в їх подоланні.

Окрім того, школи мають ознайомити учасників освітнього процесу із існуючими молодіжними субкультурами, їхніми основними рисами, позитивним і негативним спрямуванням.

Також з метою запобігання поширенню агресивної субкультури закладам освіти рекомендовано провести заняття для учнів з елементами тренінгу «Всі ми – різні, всі ми – рівні», творчі дискусії на тему «Молодіжні субкультури: за і проти», «Вчимося бути толерантними», «Що спільного?», «Біла ворона», «Чарівне озеро».

Учителям рекомендовано створити колажі «Світ толерантності» і «Світ інтолерантності», «Риси толерантної особистості» тощо.

«Для того, щоб навчити дітей безпечній поведінці у виховній системі закладу освіти необхідно систематично приділяти увагу національно-патріотичному вихованню, культурі взаємостосунків школярів, методам ненасильницького спілкування тощо», – наголошують у МОН.

У межах роботи учителям також необхідно налагодити взаємодію з батьками, зокрема, рекомендувати їм звертати увагу на контент, який споживає дитина, пройти базовий курс кібербезпеки, слідкувати, чи не відбувається у дитини різких перепадів настрою тощо.

Зміст рекомендацій має бути доведений до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників та педагогічних працівників закладів освіти з метою запобігання протиправним діям підлітків в умовах воєнного стану, організації превентивних заходів щодо формування толерантних стосунків.

Освіта.ua
08.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мати сільська місцевість Драчинці
Ви зрозумійте. Держава виховує дітей, як дорослих людей. Але вони ще не мають того розуму. Телефон не можна забрати бо приватна власність, портфель перевірити чи не носять заборонені предмети також ніхто не має права. Втручатися в життя учнів також Боже борони. Багато батьків не набагато ліпше за своїх дітей. Що при цім усім школа може? І отак виростають як бур’яни. У кожній школі є таких і багато. Якщо учні від 5 класу ходять красти, від 7 курити і пити. То яке це виростає покоління?
Банкопад
Для мати сільська місцевість Драчинці: 1) Що таке "держава"? - Лише колонія. 2) Хто така "влада"? - Нелюди, заморські найманці та клоуни 95 квартала. 3) Чому вчать? - Бути "білими неграми", тобто опущеною рабською бидлотою у накоті чи спиртному, щоб швидше дохнути на радість іноземним власникам. Це і є програма "майбутнього" - здихатись жителів як неліквіду. То кому й для чого жалієтесь? Все по плану.
Коментувати
Вчителька )
У нас в місті поліція проводить. Самі склали графік, розіслали по школах, погодили та приєднуються до онлайн уроків. Але якщо об’єктивно, то цього замало. Про всі ці моменти - рівність, толерантність... - потрібно говорити постійно на уроках, пов’язуючи з темами, звертати на це увагу. Це комплексна відповідальність суспільства в цілому і правоохоронних органів, як попередження, системи освіти - як розвитку, але основна відповідальність все одно на батьках, як виховання та контроль.
Сергій
Serhiy Yarunsky, [10.03.2023 0:34] МОН неспроможне? Тому, що там працюють ПРИДУРКИ. Невігласи і йолопи. Отже, краще нехай саморозпустяться і йдуть за рускім карабльом, а ми якось без їх порад і занепокоєнь розберемося.
Nataliia
Прочитала про чергову "занепокоїність" МОН.Повірете,аж занудило!Коли вже вас там разгонять "великих реформаторів"?!Тисячі вчителів (і я також) зараз за кордоном,бачимо прірву між європейським навчанням і українським.У нас до вчителів ставляться,як до служок на задніх лапках перед начальством,які готові виконувати будь-які дурнуваті накази.Слухайте,колеги,може треба прокинутись і робити якійсь конкретні кроки на захист своїх прав.До речі,весь колектив років 18 назад вийшов з профсоюзу.НІ ДНЯ НЕ ЖАЛКУВАЛИ.
Пенсіонер
Ха-ха-ха! Ми рухаємося до Європи... А потрапляємо куди? Правильно, туди, куди нас насправді хочуть запхати! -- назад в совок!!! Яка нафіг демократія!? В усьому винні вчителі! Пам’ятаєте, як у совку вчителів шарпали , якщо учень десь щось "витворив"? Як характеристики писали, політінформації проводили і т.д. Забули? Демократії захотіли? В Європу??? А ні, дорогенькі! Совок -- наше "фсьо" ! Насправді , виявляється....
Учитель
За класне керівництво зняли. Престижність зняли. А тепер хочуть, щоб ми за копійчану зарплату ще і за поліцію працювали. Держава кинула вчителів на гроші і МОН думає, що ми підемо розбиратися з обкуреними підлітками? Хай самі це роблять безкоштовно.
Вчитель
Хай омбудсмен та всіляка хрень з МОНу запобігають, вчителі не мають право робити зауваження ,,здобувачам,,!
Вчителька
І що вчителі зроблять - проведуть бесіди? Помахають пальчиком - ну-ну! Вони запишуть , що провели, як зазвичай це робиться. Оте МОН вже зовсім деградувало!!!
Хтось
Я бачив як якась вчителька відрізала довге волося одного з учнів який був частиною цього руху:
Коментувати
Батько
Цього мало, я вважаю вчителі повинні за поліцаїв йти на розбірки з Рьодан, а то по вечорам сидять вдома, в той час як славні сини поліції мусять розбиратися з пацанами і дівчиськами. Та й не комільфо батьків відволікати від компутера, вони дітей народили, а за виховання повинні відповідати вчителі, вони ж злидні, себе не захистять, ось і накидаєм їх функцій, які не пердбачені законодавством. Що перший раз, чи що.(((
Аліса
Це пряме питання поліції, дільничного, служби у справах дітей, соціальної служби, прокуратури. Можливо вже досить сидіти в кабінетах, та дурні папірці штампувати, а пора пройтись з лекціями по школам, провести роз’яснювальну роботу серед підлітків. А то надбавки за складність та напруженість педпрацівникам зменшили, та виявляється вчителі, психолог (до чого тут екстремізм, субкультури) мають спочатку самі дізнатися та вивчити субкультури, а потім лекцію провести "рівнтй-рівному" перш ніж таке писати хоч би вивчили, що то за "рівний-рівному"
Ніхто
Ви хочете функції поліції спихнути на вчителів? Ви не охрєнєлі? Хай ті хто отримує по 65000 займається своєю справою, а не вчитель із зарплатнею бомжа