МОН планує навчати англійської мови всіх учителів

Національна екосистема допоможе організувати системне навчання шкільних педагогів

МОН планує навчати англійської мови всіх учителів

Міністерство освіти і науки має намір розпочати системне навчання шкільних учителів англійської мови.

Про повідомив директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Олег Єресько під час презентації Національної екосистеми вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою.

За словами Єреська, екосистема система допоможе організувати системне навчання шкільних педагогів.

«Наше завдання полягає в тому, щоб організувати системне навчання перш за все вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів з першого класу загальноосвітніх закладах по всій країні, а згодом і в інших закладах освіти для всіх учасників освітнього процесу», – зазначив чиновник.

Також він наголосив, що ця ініціатива стосуватиметься усіх педагогів.

«Ми плануємо не лише поглиблювати, підвищувати кваліфікацію вчителів-філологів, а й вчителів непрофільних, нефілологічних предметів, щоб вони також могли запроваджувати елементи білінгвального навчання», – підкреслив Єресько.

Своєю чергою директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков зауважив, що навчання вчителів є дуже важливим, бо вони ці знання передаватимуть учням.

«Наразі нікому не потрібно доводити практичне значення знання англійської мови. Міністерство освіти і науки сконцентровує свої зусилля на навчанні вчителів. Бо вчитель, який володітиме англійською мовою на високому рівні, зможе ці знання передавати своїм учням. Тому ми розробляємо курси для підвищення рівня вчителів в першу чергу», – наголосив Баженков.

Екосистема була розроблена у межах проєкту впровадження англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні.

Система складається з трьох кроків: визначення рівня володіння англійською мовою, маркетплейс сервісів навчання англійської мови та опанування англійської мови.

Освіта.ua
09.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мiла
Украïньстку нi всi добре знают. А англiйську мають знати гарно, щоб поселить американцiв та англiчан. Вони ж нашi друзi, партнери. Та чому б ïм не вивчати нашу солов’ïну? Скiльки можна бути пiд кимось?! Але думаю другою державной мовою буде англiйська, коли настане час.
Марина
Тоді усі, хто володіє англійською, нехай вчать не англійські предмети:математику, фізику, хімію тощо. Тоді буде справжній білінгвал. А то нам бути біліегвалами, а ангічанам-монолінгвалами... не гоже. А нашою рідною мовою, наступним кроком, буде англійська. До бабкми не ходи.
Шекайна
Фейкові пластикові посмішки та намріяне замість реального. У престижних закладах не просто дві-три окремі іноземні мови, а компетентні носії викладають всі предмети на тих мовах як частину Програми.
Яна Євгенівна
Для Шекайна: Ви й порівняли: престижні заклади й загальноосвітні школи... Кому треба, той вчить мову без усіляких вказівок. Випускники педіститутів і коледжів не змогли пройти повноцінну педагогічну практику через ковід та повномасштабне втрогнення. Вони учнів не бачили! Не уявляють, як це в реальності вести уроки. Як вичвення англійської допоможе в цій ситуації?
Коментувати
турист
Враховуючи особистий досвід. То це буде виглядати так: "Мені пліс ван кофе і тю булочка, а бутерброд дорогий пліс його нафіг,"
Павло
Міністерство освіти знаходиться, нажаль, у паралельній реальності. У Харкові останній вищий навчальний заклад, який надавав більш-менш високий рівень володіння англійською мовою- це філологічний факультет каразінського університету. Решта надає вкрай посередній рівень своїм випускникам. ТОМУ і рівень викладання в школах низький і діти вимушені займатися додатково в приватному порядку. І виникає питання: якщо ви не можете забезпечити прийнятний рівень навчання для філологів, то як ви збираєтесь вчити всіх вчителів в Україні?
Л
А коли МОН планує виплатити 100% зарплатню і всі доплати. А то все поскорочували, відмінили, а "планують"
405
Для Л: А зачем? Скоро будут польские и европейские хозяева-учителя, как и просили с 2004-2014.
Коментувати
Л
Мммм, і що далі, як не вивчуть англійську, всі підуть вчити китайську? МОН нехай вивче державну, а потім .
турист
Для Л: Для Вчителі: https://www.youtube.com/watch?v=7LbEdE8M-j8&ab_channel=%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%8F%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BB95Online
Коментувати
Михайло
Все буде добре. Розішлють умови, вимоги інструкції. Призначать термін виконання. А виконавці вчасно прозвітують про виконання. Ось і весь МОНовський алгоритм
Сергій
В закладах освіти не вистачає вчителів, щоб охопити всіх учасників освітнього процесу, а вони хочуть ще вчителів навчати. Шкарлет - це Манілов, а працівники МОН України - мертві души, особливо такі, як Шумік, яка жодного дня не працювала в закладах освіти, якими керує. Краще б писали вилами по воді.
Ігор Дєдов
А чого, мені подобається як вчитель української мови буде викладати українську на англійській, чи вчитель історії України викладатиме українську історію на англійській. От лише не зрозумів чи будуть на англійській німецьку і французьку викладати. А що стосується фізики та хімії то діти їх і на українській мові ледве засвоюють. Одним словом чергова тупість чинуш
От і маємо...
А вчителі самі винні, що їх ганять по безтолкових курсах, відмиваючи з їх допомогою мільйони, а достойна зарплата залишається недосяжною мрієї...
Сергій
Для От і маємо...: Чому бідні, бо дурні, а чому дурні..?
Коментувати
От і маємо...
А вона вчителям потрібна для спілкування? Ні? Звичайно, нею користуються лінгвісти та ті, хто подорожує, а ці дві категорії самостійно вивчають і вдосконалюють. Для інших - це зайві мертві знання. А для МОН - можливість відмити європейські фінанси в час війни! Скільки протримається ще Україна при такому керіництві?
Ірина
Для От і маємо...: Потрібна для участі у міжнародних освітніх проектах.
Марія Мик.
Для Ірина: А ми тільки й робимо, що беремо участь у таких проєктах. Це одиничні випадки. А забирати у вчителів час на чергову дурницю - таке собі..
Голден
В такому разі, хай людина, яка не хоче вчити дітей мовам йде на якусь іншу роботу працювати. Через те, що у нас безтолкові вчителі, які в основному кричали на нас, а не вчили, я вимушена в дорослому віці вчити те, що мала би вивчити ідеально англійську за 10!!! років навчання у школі!
Коментувати
Вчителі
МОН, краще знайдіть гроші на пристойну зарплату вчителям. Бо в пріоритеті має бути оборона, освіта та медицина. Виключати нічого не можна. На всіляку ф***ню навіть під час війни - гроші чомусь є. А на гідну зарплату вчителям - то ні...немає і не буде. МОН, коли буде пристойна зарплата, тоді і курси англійської давайте, залюбки вивчимо. А поки - самі вивчайте.
ТТ
МОН знайшло нову статтю для дерибану бюджету. Що далі? .
Вчителька
Аплодисменти МОН. З нас зняли повністю доплату за зошити, класне керівництво, не виплачують престижність. Сказали, що так буде до кінця року. На питання як бути з тим, що ми виконуємо роботу, а нам за неї не платять, відповіли,що ми вчителі, а значить повинні бути свідомими, тобто рахувати нашу безкоштовну роботу волонтерством. Всі учителі закладу змушені виїхати з постійного місця проживання. Школа знаходиться в зоні бойових дій з 5 березня 2022 року. Працюємо дистанційно. Майже в кожного з нас пошкоджене або знищене житло. Учителі змушені винаймати його в інших містах. Нам МОН не надало ніякої підтримки, допомоги. Живи і виживай, так давайте дружно ще вивчимо англійську мову, щоб вони, сидячи в кабінетах, поставили собі чергову "V".
Valdek Franek
От високий рівень залиште в спокої, він доступний лише одиницям... А середній можна гарно "двигнути". Для цього треба прибрати участь в цій справі мон-шмон), а тоді залучити профі з міжнародних курсів, що й навчать і своєму, "і чужому", і дадуть ЧЕСНИЙ рівневий сертифікат. Викладаю 3 мови і іншого виходу не бачу.
Наталка
Для Valdek Franek: а ще додати вчителям годин у добу. У нас дистанційне, я сплю по 4-5 годин. Зір упав. Окуляри нещодавно змінила. Тільки англійської зараз не вистачає. Щоб і спати ніколи було
Коментувати
Микола
Найкраще вивчати мову в мовному середовищі. Очевидно, що МОУ має кошти на відрядження до Англії вчителіа на час літньої відпустки. Ну і по 3-4 тисячі фунтів стерлінгів на відрядження кожному вчителю. ДЯКУЄМО!
Для Микола:
Під час начання!!! Бо відпустка це особистий час робітника!
турист із стажем
Я згноден вивчати англійську мову в англомовному середовищі навіть і у відпусці. Можу навіть ціле літо. Чудові англомовні курси не обов’язково проходити в Великій Британії, можна в Монако дешевше , а бо економ варіант Мальта. Якщо МОН фінансує то чому ні. Я навіть не вимагатиму 3-4 тисячі фунтів. Просто кошти на відрядження (винаймання жила, проїзд) і добові згідно законодавства до поїздки. Готовий виїхати зразу по завершенню навчального року.
Коментувати
Наталія
Для учнів НУШ кількість годин на вивчення англійської мови зменшили, зате вчителів планують навчати ????
Лілія
А я була би рада. Так, інколи і до десятої перевіряю роботи, але знайшла би час на навчання. Нехай відберуть бажаючих.
просто вчитель
Для Лілія: Так хто тобі заважає. Є вільний час, бажання, то вивчай собі. Якщо зараз для повної радочті, тобі тільки англійської не вистачає.
Коментувати
Педагог зі стажем
Пропоную удосконалений варіант: учителі укр. мови вивчають англійську, учителі математики - німецьку, учителі історії - французьку, учителі англійської мови - іспанську, учителі фізики, хімії, біології - китайську, фізкультурники та трудовики - японську! Як Вам така ідея!
Людмила
Думаю зроблять формально, якісь курси, щоб грошей заробити. Не можливо навчити літніх людей іноземної мови, щоб вони нею володіли. Так-сяк якісь прості фрази, елементарна граматика. Серед вчителів багато літніх людей, пенсіонерів. Це просто голосні заяви.
просто вчитель
Для Людмила: Ви знаєте, за одні курси і молодих мало чому можна навчити.
Коментувати