Іменник як частина мови: від «знайди» до «провідмінюй»

Виконання вправ допоможе дитині розширити знання про іменник, особливості його правопису та відмінювання

Іменник як частина мови: від «знайди» до «провідмінюй»

Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам та вчителям початкових класів систему завдань, яка в невимушеній формі сприятиме формуванню в дітей 8 років загального уявлення про іменник як самостійну частину мови, ознайомленню з поняттям роду та числа іменників, термінами «назви істот» і «назви неістот».

Зошит складається з 24 оригінальних і цікавих завдань, послідовне виконання яких допоможе дитині розширити знання про іменник, ознайомитись з особливостями правопису власних та загальних назв, розвиватиме увагу, пам’ять та спостережливість, збагачуватиме активний словниковий запас, удосконалюватиме навички грамотного письма.

Реалізація програми розрахована на 6–8 днів, причому за день рекомендовано виконувати 3–4 завдання. Виконуючи їх впродовж тижня, дитині розвиватиме вміння визначати іменники (слова-назви) серед інших слів за допомогою істотних ознак, відмінювати іменники за родами, числами та відмінками.

Головним принципом успішного виконання завдань робочого зошита є послідовність. Усі завдання посильні для виконання й подаються з помірним рівнем ускладнення: від найпростішого (визначення іменників з-поміж інших частин мови) до найскладнішого (відмінювання іменників за відмінками), що дає змогу легко виконувати 3-4 завдання щодня.

Розпочинати роботу над зошитом можна у будь-який час. При виконанні завдань варто орієнтуватися на темп навчання дитини, її інтерес до теми й особисті досягнення.

Якщо необхідно, термін роботи над завданнями зошита можна скоротити або збільшити. Важливо не перевантажувати дитину: стежити за дотриманням режиму її праці й відпочинку та чергуванням різних видів діяльності. Якщо дитині важко виконувати запропонований на день обсяг завдань, доцільно зменшити їхню кількість до 2-х.

Якщо дитина дуже легко виконує завдання, опрацюйте з нею програму до останнього завдання, щоб упевнитися, що прогалин у її знаннях немає. У цьому випадку дитина може завершити виконання програми швидше, ніж передбачено, та перейти до наступного робочого зошита «Прикметник».

Після виконання програми ви можете нагородити дитину спеціальним дипломом, який стане відзнакою за старанне і вправне виконання завдань та підтвердить набуття таких необхідних для подальшого навчання поведінкових навичок, як старанність, охайність і самодисципліна.

Робочий зошит укладено відповідно до Державного стандарту початкової освіти та чинних освітніх програм, із дотриманням принципу наступності.

ПЕРЕЙТИ ДО ЗОШИТА

Освіта.ua
30.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів