Школярі мають дуже серйозні освітні втрати, – омбудсмен

Наразі в Україні відсутні процедури дослідження рівня освітніх втрат та їх компенсації

Школярі мають дуже серйозні освітні втрати, – омбудсмен

Незважаючи на самовіддані зусилля вчителів та допомогу батьків своїм дітям, українські школярі мають дуже серйозні освітні втрати.

Про це йдеться у статті Офісу освітнього омбудсмена, що висвітлює питання проблеми освітніх втрат учнів.

Омбудсмен зазначає, що наразі в Україні на рівні держави відсутні усталені процедури для дослідження рівня освітніх втрат та їх компенсації.

Водночас представники Сектору освіти Світового банку зазначають, що через пандемію та війну освітні втрати в Україні можуть становити більше одного року.

Зокремам, Світовий банк у своєму галузевому огляді «Освіта: наслідки війни в Україні» зазначає, що їм доводиться відмовлятися від масштабних інвестицій у фізичну інфраструктуру України на користь прямої підтримки процесу викладання та навчання. Також у Світовому банку радять організувати шкільне навчання де завгодно, на кшталт як це зробила Південна Корея в 1951 році.

Одна з порад Світового банку – зосередитися на оцінюванні втрат, підтримці та репетиторстві, щоб забезпечити досягнення мінімального рівня знань.

А на етапі відновлення Світовий банк радить приділяти пріоритетну увагу поверненню до навчання, щоб подолати прогалини в навчанні, а частині здобувачів освіти може знадобитися адресне навчання. Адже економічне зростання України в середньостроковій перспективі вимагатиме значних інвестицій у людський капітал, при чому безпосереднім пріоритетом має стати відновлення системи надання високоякісної освіти.

«Тобто держава має сьогодні вкладати в освіту, компенсувати втрачені знання, щоб через декілька років мати економічне зростання, підвищення ВВП країни та добробут українських людей. На жаль, на державному рівні питання вимірювання та компенсації освітніх втрат поки не порушується. Але батьки, педагоги, освітні управлінці та експерти розуміють, що освітні втрати необхідно компенсувати, і починати це робити зараз, не чекаючи завершення війни», – наголошує освітній омбудсмен.

Для вирішення проблеми в Офісі освітнього омбудсмена радять громадам або школам розробляти власну стратегію (програму) вимірювання та компенсації освітніх втрат.

Зокрема, під час роботи над стратегією компенсації освітніх втрат та під час проведення такого навчання школам варто співпрацювати з батьками, щоб зрозуміти їхню позицію та організувати якісний освітній процес.

«Школи, які поділилися з нами своїм досвідом, свідчать про активну та постійну залученість батьків до роботи школи. Саме з батьками ці школи визначили предмети, з яких відбуватиметься вимірювання та компенсаційне навчання, певні дні та години для проведення занять», – зазначає Освітній омбудсмен.

Окрім того, педагогам радять створити карту опорних знань із кожного предмета та класу. У карті може бути зазначено головні знання з кожного предмета за певний клас (це та основа знань, якою повинен володіти учень, і без них він не зможе навчатися у наступному класі).

«Для того щоб компенсувати освітні втрати, необхідно визначити рівень опорних знань у дітей. На жаль, поки у нашій країні освітні вимірювання не розроблені й не проводяться. Хоча за час війни можливо було розробити короткі освітні вимірювання з володіння опорними знаннями для кожного класу з кожного предмету і надати цей інструмент закладам освіти та педагогам. Адже в нашій країні є достатня кількість наукових та науково-методичних установ як державного, так і обласного рівнів», – підкреслюють в Офісі освітнього омбудсмена.

Освіта.ua
26.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Дійсно не дає результатів дистанційна освіта. Немає винних у цьому, окрім війни. Бо все ж справжня дистанційна школа розрахована на до шести учнів у класі, на зобов_язання батьків організувати якісний інтернет зв_язок та техніку, що відмінно працює, на реально навчених вчителів і спеціально побудовані програми для такого процесу. А найголовніше - абсолютно по-іншому будується участь у навчанні усіх: і дітей, і вчителів, і батьків. Нічого спільного з традиційним навчанням. Додамо ще й нестабільний психічний стан кожного - і учня, і вчителя, і батьків. В умовах війни таких реформацій неможливо. Є віра, що після перемоги ми всі будемо мати сили відновити наше життя і так само школу.
Марченко Оксана
У нас Святовасилівска гімназія Солонянського району діти прохають вчителів вийти в зум дайте завдання ми самі будемо вчити .Вони сміються заробітну платять регулярно навіщо ви нам зіі своіми знанями ГПД музика фізкультура вчителі самі з себе сміються за що два роки платять заробітну плату.Методична робота зовсім не проводиться.Де відповідальність вчителів керівників .
Змучена вчителька
Для Марченко Оксана: Тільки не розказуйте про дітей, які просять вчителів виходити на зв’язок... Їх навіть якщо є світло та інтернет не догукаєшся на урок, завжди знайдуть якусь відмовку, а ти ж не перевіриш чи правда чи ні, особливо, якщо в школі діти з 8 сіл і в усіх по різному вимикають світло і часто не по графіку. Відео і презентації для тих, хто не був на уроці ніхто не переглядає, домашня - з гдз. Якщо лабораторну роботу даєш на самостійне опрацювання, бо на уроці через світло не було дітей, то місяць не можеш зібрати. Приблизно таке саме ставлення батьків, до навчання своїх дітей. Тому, не розказуйте казок, нікому це школа не потрібна.
Коментувати
My neme is Oxana
Вучні не вчаться зовсім!! Вони лінуються, а в дистанційних цмовах ще й зовсім не бояться вчительки!! Я веду англійську мову, задала недавно завдання у вайбері: Childor, rayt 2 sentenses about you dey use word slip it stadi help pearents. (для тих хто не знає англійської - діти, напишіть по два речення, про те як проходить ваша днина, користуйтесь словами спати, їсти, вчитися, допомагати батькам та родичам). НІХТО НЕ ВИКОНАВ, Я ЇМ КАЖУ "ЧОГО НЕ ПОРОБИЛИ ЗАДАННЯ, А ВОНИ ЛИШ СМАЙЛИКИ КИДАЮТЬ СМІЮЩІЄСЯ!!! У ВСЬОМУ ВИНА НЕВИХОВАНИХ ДІТЕЙ, І БАТЬКІВ, ЯКІ ЗВИКЛИ ЇХ В ШКОЛУ ВІДПРАВИТИ І ЗОВСІМ ЗАКИНУТИ НА ВИХОВАННЯ!!
K
Для My neme is Oxana: в такому простому реченні ви стільки помилок зробили. Ви точно вчителька англійської?
Сергей Лимонов
Це тролінг!
My neme is Oxana
Для К: якщо я жесь і допустила помилку, то треба делікатно підказати було, виховані люди так роблять, а от поросята - рохкають
Коментувати
Олександр
Крім бла-бла у омбудсмена ніколи нічого не було.Як можна організувати "якісний освітній процес" в цих умова? Офіс радить розробити школам власні програми, а які пропозиції офісу? Знову бла-бла. А чи потрібен взагалі цей офіс? Думаю питання риторичне.
Галина
Для Олександр: Згодна з Вами на 100%! Чим ,взагалі, займається цей,так званий офіс?
Коментувати