Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно

МОН не встановлено вимог щодо паралельного навчання в Україні та за кордоном

Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно

Міністерством освіти і науки не встановлено жодних вимог щодо обов'язковості паралельного навчання в Україні для школярів, які перебувають за кордоном.

На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі національного телемарафону.

За його словами, є відповідне розʼяснення МОН, у яких чітко зазначено, що результати навчання школярів у закладах освіти за кордоном мають бути зараховані в українських школах після їхнього повернення.

Для зарахування результатів навчання дитини за кордоном має бути надана відповідна довідка до української школи.

«Чітко хочу зазначити, що ніяких вимог обов'язковості паралельного навчання, наприклад, в закладі освіти Польщі і одночасно в українському закладі освіти немає. Сьогодні є чіткі механізми визнання результатів навчання в інших країнах. І це показав і перший семестр, і зараз показує другий семестр. Абсолютно всі діти атестовані, табельовані», – сказав міністр.

Він також підкреслив, що сьогодні особливості освітнього процесу дитини визначаються національним законодавством країни перебування.

«Саме це ми обговорювали з моїми колегами-міністрами з інших країн», – зазначив Шкарлет.

Освіта.ua
24.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аурика Кравченко
В українських школах не навчають дітей, бо освітня система знищена. Корупція в усіх сферах навела свій "лад". Батьки повинні вклонитися, а діти повинні взагалі бути рабами...і хто скаже що це не так???? За кордоном я не бачила, щоб приймали подарунки від батьків та дітей. За гроші і зовсім мова не йде. За подарунки на новий рік, 8 березня та день вчителя...це все тільки а Україні. Повний безлад! Країну роблять люди, які в ній живуть, а людина -це цінності за якими вона живе. Моя бабуся вірила і хотіла, щоб ми жили добре у своїй країні....мої батьки також вірили, що прийде найкраще майбутнє.... Але це лише надії, бо коли ще була малою, я бачила картину майбуття. Віра без роботи, це глухий кут.
Наталія
Живіть за кордоном спокійно. Хай дітки нормально відвідують школу кожного дня, це більше толку чим онлайн дома! То світла нема, то тривога. Знання хорошого рівня, вчителі толкові. Мої діти особисто всі пішли у відповідні з Україною класи. Ми в Бельгії. Програма не відстає, а навпаки ще більше нового і методика цікавіша. Паралельно здаємо українську школу. Да, це додаткова нагрузка для батьків, але треба перечикати. Діти з задоволенням ходять до школи, вчать мову, беруть участь у житті школи і класу. Діляться враженнями, хоча сумують за друзями і вчителями з України. Але все колись закінчиться, спокійно повернемось додому і обовязково все наздоженем! І наші українськи учителі в цьому допоможуть. Можна буде на літо додатково взяти репетиторів, що наздогнати ті предмети, де будуть гірші результати...
Мариночка
Як дітям приїхати здавати екзамени екстернаті , якщо йде війна , чому не можна зробити їх он-лайн . ?! Тим паче школа розписує програму на ексернаті , в травні місяці наприклад 2 травня у дитини консультація з вчителям ( перша і єдина за весь рік!) ввечері 20 хвилин , а на наступний день відразу екзамен і це на весь травень місяць . Чому не можна приймати серед навчального року роботи та не оцінювати дітей по ним. Наприклад в Німеччині можна виїхати тільки на 21 день , а екзамени по всім предметам для 7-го класу займає місяць , а дитина не має права пропускати німецьку школу більш як на 2 дня без справки від лікаря . Якийсь замкнутий круг. Школа Дніпро
Марина
Мене більш турбує чому не в усіх українських школах є асенхронне навчання.Примусово класний керівник відправляє дитину на екстернат і відмовляється перевіряти її роботи . Явитися в травні місяці особисто і здавати екзамени за кожним предметом , а якщо ще ьуде війна , як можна повертатися ?! Ми знаходимося в Німеччині ,діти зараз у школі вивчають тільки німецьку. А в Україні кажуть або будь присутнім онлайн на уроках в зумі або екстернат або відразуємо ща 60 годин пропусків. Ще в такий час вчителю маніпулювать. Зошити з роботами приносити вчителю особисто на перевірку і навіть не дають можливості скинути виконани роботи в електронному вигляді, Нелюди , ще такі працюють. Школа в Днепрі.
Местный
Для Марина: "асенхронне " ах ты ёпт)))
Коментувати
Viktoriia Astakhova
Пройшов мвйже рік,відколи діти виїзали. Що зробила доя них наша освіта? Порекоментувала відео,записане під час локдауну?Невже в нас нема спеціалістів,які б створили якісний контент доя навчання дитини українською? Але ж ні,єдине,що порекомендували - навчайте самі. Якщо це наші проблеми,то навфщо тоді стільки чиновників у міністерстві? Хай вони твк само свої проблеми самф вирішують,а не тягнуть гроші з бюджету на свою зарплатню. Міносвіти робить усеможливе,щоб діти до України не повертались. Сумно це бачити на фоні справжньої допомоги з навчанням в інших країнах????
Анна
А що робити , якщо англійська програма взагалі не збігається , там нічого перезарахувати не можливо
Наталья Мосийчук
Польська школа надає повноцінні знання, виписки оцінок, табелі. Програма майже збігається. Зато з київської вимагали для атестації з фізкультури медогляд, при чому український, хоча ми за кордоном з березня місяця. В мене одна дитина закінчує 11 клас, хоче поступати лише в Україні. А тут стільки перепон!
Наталя
Я би теж хотіла точну зсилку на закон. Мої діти зараз по суті навчаються в трьох школах. Німецька( там лише вивчення мови, але час займає), рідна київська сімейне навчання ( толку мало), і нормальна онлайн вечірня польська( за українською) програмою, де навчають наші педагоги. Так в Київській поки відмовляються враховувати оцінки. Хоча програму навчання скидають в кінці чверті і за тиждень треба все здати
Олександра
Ха ха Моєму сину у школі не захотіли зарахувати навіть оцінки з фізичного виховання, які він отримав у Польській школі. І, увага, він ПИСАВ контрольну роботу з фізкультури аби виставити оцінку за семестр.
Єва
Чи існує офіційний наказ про перезарахування оцінок з іноземних шкіл з предметів, які співпадають? Вчителька нам написала, що не може перезахувати оцінки, навіть, з математики,бо вона про таке не знає... Чи це правомірно?
школа
Для Єва: так, правомірно. по-перше, немає такого наказу, рекомендації- - то просто розмови, а по-друге, що вам повинні зараховувати, коли теми в Україні не збігаються з темами за кордоном???
Коментувати
Nelia
У багатьох країнах перебування є конституційний обов’язок дітей до певного віку / навчального рівня навчатися в школі, який мають забезпечити їх баттки чи законні опікуни. В Україні, доречі, теж. Але сім’ї, що виїхали, найперше повинні виконувати закони країни перебування (тобто тих, які надають захист та гарантії безпеки біженцям). Про що мова?! Про шантаж з українського боку влаштувати матерям і дітям "там" веселе життя? У нашому випадку це було саме так
Алекс
Предмети за кордоном не всі співпадають з українською школою,тому щоб атестували в Україні треба багато предметів здавати екстерном. Тому краще паралельно навчатися якщо хочуть повернутися назад
Світлана
Для Алекс: Ви пробували навчатися паралельно,або хоч уявляєте,що це таке? Коли різні класи(в країні перебування 5 клас,в Україні 6 клас). Коли вчити ті уроки? Цілодобово? А жити коли? Психіка у дитини витримає?
Коментувати
hgjjsdfgh
А нічого, що просто дітям четвірками семестр закрили, аби щоб щось поставити? Міністр не в темі)
Алла
Про яку атестацію за кордоном іде мова? Чи мають наші діти такий рівень знання іноземної мови, який потрібен для атестації? Ні, не мають! Навіть якщо дитина на битовому рівні розмовляє і розуміє, що їй кажуть, для атестаціх цього не достатньо. Не знаю про що йшла мова у пана Міністра з колегами, але мені б хотілося, щоби батьки вибирали де дитина буде навчатися : онлайн в Україні, тільки в країні перебування, чи і там, і там. У нас, наприклад, дуже, дуже, дуже складна ситуація, тому що атестуватися ми хочемо тільки в Україні, а в школ країни, де ми зараз,і дитина знаходиться до 18.00. Тобто вчити предмети української школи немає коли. Для нас оптимальной варіант, щоби нам дозволили, під особисту відповідальність мами, не ходити в школу в країні проживання., а онлайн вчитися в першій половині дня в українській школі. Чи хтось почує мене.
НАТАЛІЯ
Доброго дня! Не все так погано! Діти мають змогу вчитися очно закордоном!їм подобаються школи, вчителі, програма! Тут цікаво! А навчання вдома, без світла, по телефону, це просто жах! Діти псують очі! Не мають мотивації займатися, хоча з ними сидять постійно батьки!!!!а якщо не один учень а 4! Що робити? Краще вчитися в Європі, рівень хороший! Діти швидко вивчають мову і мають можливість отримувати повноцвнне знання!!!!
гість
Для НАТАЛІЯ: яке знання? на два класи нижче, ніж в Україні? Звісно, подобається, бо це вже пройдено) Забирайте докумени з української школи тоді! А то щось не поспішаєте - вам і там цікаво, і тут, щоб халява була.
Ольга
Мій син навчається в 2 класі німецької школи. Вдома він так само мав навчатися в 2 класі. Виконуємо вечорами додатково українські завдання. Це крім повноцінного навантаження з німецької школи. Жодних послаблень у оцінюванні дитини нема. І де в такому випадку "халява"?
отож
Для Nelia: навчальний план 2 класу України і навчальний план Німеччини ідентичні? Мамо, думайте.
Коментувати
Антоніна
Таке враження, що міністр живе в іншій реальності, ніяких чітких механізмів немає. Всі атестовані, а якими зусиллями. Багато батьків не відповідають за навчання дітей ( хоч це їхній обов’язок). Ми знову не поважаємо свою систему освіти, а підлаштовуємось під чуже. А відомо до чого це призвело, від добра як кажуть... слухаємо якісь скарги батьків, наклепи тих батьків, які виховати не можуть своїх дітей і не виконують обов’язків. Бо як доводить практика батьки , які дійсно дбають про дітей не ллють бруду. Ніхто не захищає нашу систему освіти, яка навчає і виховує таких дітей, які отримали багато позитивних відгуків від європейців. Міністре зніміть рожеві окуляри , визнайте, що пробоеми Є значні, їх треба вирішувати чіткими , а іноді жорсткими методаими, неповажають нашу освіту і вчителів, ті хто виїхав закордон, досить перед ними плазувати , нехай буде менше учнів, але тих хто хоче навчатись в українській школі, а не просто тримається.
Олена
Для Антоніна: Я не отримувала атестат вчителя і не маю вчити дитину замість вчителя!!! Поважати укр. систему навчання? Цікаво, за що? Вчителі ж зараз по системі НУШ надають послуги. Програму придумали, а підручниками не забезпечили!!! Це не освіта, а повна дурня!!!
Ганна
Так, вчителі надають послуги, але не по системі НУШ, , а за структурою секторальної моделі економіки: освіта - це третинний сектор або сфера обслуговування. Погано в школі вчили географію. Далі: НУШ , підручники, програми придумали ті, хто в Міністерстві освіти, а вчителі - виконавці. Те, що на дистанційному навчанні багато учнів не виконують елементарного, це факт.
Ольга
Сфера послуг, а не "обслуговування".
Коментувати
Nadiia Korolova
Жахливі коментарі від освітян повертають в реалії української освіти та відбивають бажання повертати дітей в українські школи. В Європі та Британії дітей приймали до школи без жодних оцінювань. Намагаються допомогти дитині адаптуватися, і просто навчають своїх предметів. Але ж у наших вчителів головна мета оцінити, а не навчити. Ви говорите, що в Україні все погано в освіті через міністрів? Ні, шановні, через ваш підхід, манію величі, та неповагу до дітей та батьків, та совок у ваших головах.
отаке
Для Nadiia Korolova: може, в батьків корону на голові підправити потрібно? ніхто не сперечається в німецькій школі, якщо дитину викидують з уроку за мобільний чи не пускають до школи через запізнення. А тут можна все. Заберіть особову справу дитини з української школи і ідіть шукайте, де краще.
Коментувати
Анна Петрук
Зараз я також навчаюсь у німецькій і українській школі одночасно, але закордоном не маю всіх предметів, лише німецька мова…
Дмитро
Коли цього прихильника плагіату вже на нари відправлять. Послав же Бог міністра...Позорище.
Жанна
Для Дмитро: 100%
Коментувати
Учитель
Шановні працівники МОН, коли ви вже з небес зійдете до нас на землю?! Вже час подивитися на освіту відкритими очима, бо ви й досі спите. Значна частина наших учнів навчаються за кордоном в інших класах: когось зараховують по віку у старший, а когось за їхньою системою у менший, ніж діти навчалися вдома. То оцінки їм за який клас зарахувати? У нас питань до МОН набагато більше, ніж відповідей. А ще цікавить страшенно питання: для чого МОН видає накази, а потім до них дає рекомендаційні листи, в яких роз’яснюють, як щойно виданий наказ можна не виконувати???
Жанна
Для Учитель: дякую,бо в мене лише нецензурна лексика.Найвищиц ступінь непрофесіоналізму в освіті,давно такого не було.Зрозуміло,чому Гріневич не угодила,бо цьому покерувати дуже хотілося Табачник номер 2
Коментувати