Оновлене Положення про атестацію вчителів запрацює 1 вересня

Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, присвоєні раніше, залишаються дійсними

Оновлене Положення про атестацію вчителів запрацює 1 вересня

Оновлене Положення про атестацію педагогічних працівників набере чинності з 1 вересня 2023 року.

Документ затверджений Міністерством освіти і науки, а також зареєстрований Міністерством юстиції. 

Положення визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників, метою якої є комплексне оцінювання педагогічної діяльності.

Згідно з документом, кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, що були присвоєні раніше, залишаться дійсними.

Атестація педагогічних працівників є обов'язковою. Передбачено, що педагогічний працівник проходитиме чергову атестацію не менше одного разу на п'ять років.

Атестація може бути черговою або позачерговою.

Позачергова атестація може проводитись за ініціативою керівника у разі зниження якості педагогічної діяльності вчителя.

Також позачергова атестація може проводитись і за ініціативою педагога у разі здобуття ним певних професійних досягнень.

Мінімальний загальний обсяг підвищення кваліфікації вчителів, необхідний їм для проходження атестації, становитиме не менше ніж 150 годин або 5 кредитів ЄКТС упродовж п'яти років.

Учителям початкових класів, які до набрання чинності цим наказом успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати, проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової) атестації із присвоєнням наступної чи збереженням присвоєної кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання.

Щодо вчителів, які працюють у школах та мають вищу освіту за спеціальностями, що не відповідають навчальним предметам (інтегрованим курсам, дисциплінам), які вони викладають, то вони мають атестуватись на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційної категорії та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту.

Педагогічні працівники, які викладають кілька предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.

Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов'язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.

Педагогічні працівники, які працюють за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах.

Педагогічні працівники, які обіймають різні педагогічні посади в одному і тому чи різних закладах освіти (зокрема керівники закладів освіти, які викладають предмети або здійснюють іншу педагогічну роботу), мають атестуватись за кожною з посад.

Якщо в міжатестаційний період педагогічного працівника довантажено годинами з інших предметів, то присвоєна категорія має поширюватись на все педагогічне навантаження до чергової атестації.

Положення про атестацію педагогічних працівників

Освіта.ua
09.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Позачергова атестація проводиться через скільки років вкажіть будь ласка. З прочитаного я зрозуміла, що так і нічого не змінилося все так як було.
Ірина
Чи можливо присвоєння педагогічного звання "вчитель - методист" вчителю, який успішно пройшов сертифікацію
Галина
Я втратила свою вищу категорію і звання "старший вчитель"через те,що перейшовши на контракт(бо пенсіонер),на посаді вчителя початкових класів , по його закінченні звільнилась. За 20 днів поновилася в цій же гімназії,але на посаді вихователя ГПД і отримала...спеціаліста... Бо це, бачите,інша посада після поновлення. Всюди пишуть,що категорія зберігається,але міське керівництво вважає інакше. Наразі маю 2-гу категорію( завдяки тому,що мала її колись на цій же посаді. Остання атестація 2021 року була як у вчителя. Ковід,війна перебили "похід" до суду Тепер маю на простої зарплатню в 3300 грн. Ось і майже 40 років стажу...
Економіст
Для Галина: Питання не у звільненні. А у іншій посаді. Раніше Ви були вчителем. Тепер вихователем. Підете бібліотекарем, теж категорія вихователя не буже зберігатись.
Коментувати
тетя
Я СОРОК З ЛИШНИМ РОКІВ ВІДРОБИЛА В ШКОЛІ, ЯК ВИ СМІЄТЕ СТАВИТИ ПІД СУМНІВ МОЮ ПРОФ ПРИДАТНІСТЬ???? ТА Я ПЕРЕЖИЛА ЯСЛІ, ЮНІСТЬ, МОЛОДІСТЬ ТА ЕРЕКТИЛЬНУ ДИСФУНКЦІЮ П’ЯТЬОХ ДИРЕКТОРІВ, ЄТІТЬ, ПАРДОН!!!!
Вікторія
Доброго вечора. Скажіть, будь-ласка, таке питання: Я працюю в шкоді вже 5- тий рік, маю спеціальність учитель української мови, працювала педагог-організатором і атестувплась на цю посаду в 2020 році, в 2021 перейшла працювати учителем початкових класів і вступила на магістратуру, тож скажіть, коли мені можна буде атестуватись, як вчитеьь початкових класів?
Тетяна
Для Вікторія: Я ніколи не залишаю дописи, але зараз не можу мовчати. УЧИТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ??!! Хто дав вам цей диплом і хто атестував за цією спеціальністю? Математики, біологи, викладачі фізкультури пишуть грамотніше... БУДЬ-ЛАСКА???? СКАЖІТЬ ПИТАННЯ???.... На мою думку, вчителі початкових класів мають бути найбільш компетентними: вони закладають основи знань. Шановна вчителько УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ознайомтесь, будь ласка, з чинним правописом. Перепрошую, якщо мої слова вас образили.
Коментувати
Олена
Які конкретні вимоги до кожного педагогічного звання та умов його присвоєння? Це можливо за заявою педагога чи лише за клопотанням керівника (педагогічної ради)?
Інна
А якщо маєш освіту тільки бакалавр, магістра немає чи можливо атестуватися? Чи обов‘язково потрібен магістр?
Ярослава
Скажіть, будь ласка, коли будуть категорії для працівників з середньою спеціальною освітою( педучилище)? У мене стаж роботи 35 років, я старший вчитель, а категорії ніякої немає, у заробітній платі теж обділені. Таких, як я по Україні багато, зверніть, будь ласка, на нас увагу!
Оля
Мій директор, який історик, і так віджимає в мене уроки літератури, а тепер атестується на "відповідність займаній посаді", то я його навіть своїм дипломом не стримаю. :D
Олена
А як щодо вчителів які мають неповну вищу освіту, тобто чотири курси університету.
Галина
Для Олена: Тобто "неповну вищу освіту"? Не існує такого поняття. Зазвичай за 4 курси отримують освіту рівня "бакалавр". Якщо Ви відучились, але не отримали диплом, то це означає, що освіти у Вас просто немає. Вам треба відновитись, і отримати диплом
Коментувати
Тетяна
Чи можливе отримання категорії лише із середньою спеціальною освітою(педучилище).