НМТ з англійської покаже її незнання вступниками, – нардеп

Включення до НМТ тесту з англійської мови покаже, що випускники її не знають

НМТ з англійської покаже її незнання вступниками, – нардеп

Включення у національний мультитест обов'язкового тесту з англійської мови покаже те, що випускники не знають іноземної мови.

Таку думку висловив народний депутат Роман Грищук, розмірковуючи про форму проведення мультипредметного тесту в 2023 році.

За його словами, у законопроєкті, що запропонований членами комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій, пропонується розділити складання НМТ на два дні.

Перший день обов'язковий – українська мова і математика, другий день варіативний: один з двох предметів на вибір – або історія України або іноземна мова.

Він також зауважив, що цього року дискутувалося питання зробити англійську мову обов'язковою, але наразі це неможливо.

«Але зараз це не реально, як би нам цього не хотілося. Зараз це не реально. Ми просто покажемо, що люди не знають англійської мови», – зауважив Грищук.

Більше про організацію вступу наступного року читайте у статті «Вступна кампанія 2023 року: до чого готуватися абітурієнтам».

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
06.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія Іванівна
Я вчителька зарубіжної літератури розкажу своє бачення вивчення англійської мови. Замість роботи на уроці, вчителі англійської перейшли на гру на уроці. Приклад. попросила нас директор прийти на показовий урок англійської, а там діти весь урок ходили від парти до парти, переносили прапорці країн ЄС, обнімались, і ставили лайки один одному. Вчителька щось там лепетала фрази на англійській. Зовні все виглядало, як показуха. На наступний день я запитала знайому дитину, що вона запамятала з уроку, вона сказала, що прапорці були гарні))) Ось і весь рівень підготовки з англійської мови
просто вчитель
Для Марія Іванівна: Ви за свої уроки розповідайте. Вчителі англійської працюють, бо у них і ЗНО, і мовні табори, і олімпіади і в НУШ уже п ятий рік . І учителька, про яку ви розповідаєте, напевно оволоділа новітніми технологіями і навчає дітей в ігровій формі. А от у вчителів зарубіжної літератури робота - колгосп " Тихе життя". Ні ЗНО, ні олімпіад, та й батькам якось до цього предмету байдуже, уваги ніхто не звертає, тому так потихеньку, по старинці і працюємо. Варто було б взагалі об єднати дві літератури в один предмет " Література".
Коментувати
Дарина
Для Ганни:офіційні дані https://lifedon.com.ua/economy/66663-bednost-v-ukraine-stavit-pod-vopros-vstuplenie-strany-v-es.html
Василий Фростов
Повністю згоден,знати англійську в таких умовах здати нереально,світла немає,інтернету немає,в школах дуже низький рівень. Зробіть англійську,як виборний предмет,а не обов‘язковим
Катерина
Я можу висловити думку усіх 11- класників, запропоноване напдепом- це найкращий варіант проведення НМТ, усі горе- коментатори, що тут зібралися явно не хочуть зрозуміти, який стрес нині відчувають усі випускники, бо зараз ВІЙНА! Я тільки ЗА! Це найкращий варіант проведення НМТ!
Ганна
Англійську мову обов’язково треба знати та складати при вступі у ВНЗ,тим паче країна вступає в ЄС!
Мирослава
Для Ганна: А коли вона вступає? Дату назвіть, будь ласка.
Коментувати
Світлана
Я категорично не згодна з формулюванням, що ЗНО покаже, що діти не знають якийсь предмет, то я нагадаю, що це іспит для вступу до ВНЗ! Ваші рейтинги знань тут не до чого!!! Тільки ви робите з цього безглузді рейтинги по країні, областям, містам, школам тощо. Ви спотворили саму ідею зно - рівні можливості для вступу кожної дитини України до будь-якого ВНЗ. Тому, викиньте цю маячню з голови. Це перше! Друге - обов’язковими потрібно залишити тільки укр мову та історію України. Це основа державності, яку необхідно знати кожному. Всі інші предмети мають бути за вибором.Ці предмети можуть обрати ВНЗ самостійно згідно спеціальності. Щодо мультитесту у 2023 році, то діти вже готували укр мову, історію та математику, вже є готовий формат та приклади. Четвертий предмет - на вибір. В перший день математика, укр мова та історія, на другий день - один предмет на вибір, якщо він потрібен і не достатньо основних 3. Держава повинна визначитись з основними двома предметами - укр мова та історія України, всі інші предмети повинні...
№1306
Так в нинішніх реалія погоджуся з депутатрм адже невідомо якого рівня склалності буде тест з англійської, рівень знань учнів дуже плачевний, це ще обумовлено й тим ,що діти не можуть да і не хочуть навчатися в сучасних реаліях
Неля
Як можна вибирати між історією та іноземною мовою?Ми вже бачимо результат незнання своєї історії та мови.Історія України та українська мова мають бути без права вибору для кожного .Іноземна мова також є необхідною в реаліях,але це не на часі, нова українська школа лише в 5 класі,дійдемо до старшої школи,будь-ласка,тоді всі здобувачі освіти будуть в однакових умовах.
Ніка Троянда
Для Неля: погоджуюся на 100%. Таке як мова та історія - один блок, тоді математика, а тоді за вибором іноземна (суспільству повідомити, що через 3-4 роки, вона стане обов’язковим четвертим предметом). Щоб спросити дітям, можна літературу забрати. Світ закривається, ми бачимо протекціоністські тенденції в економіці...а тут так свого не поважати. Роблячи ставку на іноземну як обов’язкову, а істрію відкидаючи, то ми принижуємо свою країну... тобто ми готуємо дітей, щоб вони вчитися і працювали за кордоном? Спочатку ставку на своє, а потім все інше...
Коментувати
Катерина
Я думаю, що екзамен потрібен, щоб побачити плачевний стан справ і почати щось робити для виправлення ситуації в системі освіти. Але цей результат НЕ враховувати для підрахунку середнього балу ЗНО, щоб не віднімати у дітей шанс поступити до вищого навчального закладу
Софія
Для Катерина: навіть без екзамену всім відомо,от як я маю склати екзамен,якщо в 11 класі ми вчимо,що таке емо й готи?я б краще ще раз часи повторила чи щетщось,рівень щнання англійської і 87% дуже низький
Коментувати
Людмила
Как вообще можно сдавать экзамены, когда в первой половине года дети почти не учились. Света нет, интернета нет, учебников нет. Преподавание по 10-15 минут, а дальше тревога Какие знания могут быть у детей?
Правдоруб
Всі хто знає англійську мову вже звалили із цього гадючника. Або звалять найближчим часом. В канадському міграційному центрі у Львові черга з бажаючих звалити розписана на роки вперед.
Михаїл
Було б набагато краще, якщо обов’язковими залишили лише математику та укр.мову, а третій та, якщо треба, четвертий - за вибором учня (нехай обирають між історією, англійською, біологією, хімією, фізікою, географією і здають, що їм потрібно).
Небайдужий
Для Михаїл: Згідний повністю! Але наш МОН зараз -- це гальмо прогресу. Це все треба було починати робити ще у липні-серпні 2022 року, а не затягувати до сьогодні! Коли діти мають якісно підготуватися, якщо вже минув тиждень 2023 року, а ніхто не знає, як буде відбуватися тестування! Ганьба! Ні переліку предметів, ні зразків варіантів завдань для тестування, ні порядку здійснення самої процедури! Та скільки ж можна знущатися?!
Коментувати
Реаліст
А пан, в минулому "мамахохотала", а тепер народний депутат, якими компетентностями володіє, які мультитести здавав, окрім двотижневого трускавця? За що нам таке щастя мати таких експертів?!
Михаїл
Для Реаліст: ви, якщо маєте якісь зауваження по суті питання - пишіть. Ваша блискуча обізнаність щодо того, хто у якому шоу грав, тут мало кого цікавить. Нема чого заперечити чи запропонувати - нащо коментувати?
Коментувати