В Україні презентували Екосистему психологічної допомоги

Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти охоплюватиме всіх учасників освітнього процесу

В Україні презентували Екосистему психологічної допомоги

В Україні презентували Екосистему психологічної допомоги у сфері освіти.

Екосистема була презентована у межах Всеукраїнського освітнього форуму «Нові виміри безпеки: виклики та рішення».

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, психологічна допомога нині потрібна багатьом українцям, а передусім дітям.

«Дуже важливо її надавати професійно та системно. МОН залучає міжнародних і українських фахівців, а також використовує найкращі міжнародні практики та протоколи щодо надання психологічної допомоги під час воєнних дій», – наголосив Шкарлет.

Також міністр додав, що Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти має охопити всіх учасників освітнього процесу: освітян, шкільних психологів, керівників навчальних закладів, учнів, студентів та їх батьків.

Заходи у межах програми будуть спрямовані на осіб, які не мають фахової психологічної освіти та досвіду роботи із клінічними випадками.

«Але в нинішній ситуації всі учасники освітнього процесу потребують знань та навичок емоційної підтримки, вміння самим справлятись зі стресом та надавати першу психологічну допомогу іншим, якщо вони цього потребуватимуть», – підкреслює директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Також він розповів, що наступним кроком має стати підготовка фахівців з-поміж шкільних психологів, які зможуть працювати зі складними випадками (посттравматичним стресовим розладом – ПТСР, депресією, тривожними станами тощо) у процесі перенаправлення.

Планується, що в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти будуть створені 108 коротких відеоуроків, які допоможуть учителям та шкільним психологам підтримувати дітей у ресурсному стані під час освітнього процесу.

Фінансування зазначеного проєкту було здійснено завдяки підтримці Європейського Союзу.

ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЄКТУ

Освіта.ua
17.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів