МОН рекомендує відновити навчання у школах

Міністерство освіти і науки рекомендує відновити принаймні змішане навчання у школах

МОН рекомендує відновити навчання у школах

Міністерство освіти і науки рекомендує відновити принаймні змішане навчання у школах після перерви, що була викликана масштабною ракетною атакою рф 10-11 жовтня.

Про це в ефірі телемарафону сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Я абсолютно впевнений, що безпекова ситуація по наявності сховищ сьогодні дозволяє 70% закладів освіти проводити принаймні змішане навчання. Тобто відновити соціалізацію всіх учасників освітнього процесу, спілкування учнів і вчителів», – наголосив міністр.

За його словами, бомбосховища у школах атестовані за стандартами Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Окрім того, він зазначив, що дитина знаходячись поза школою іноді перебуває у більшій небезпеці при повітряній тривозі ніж у закладі освіти.

Міністр додав, що школи мають кваліфікований персонал, який здатний абсолютно повністю забезпечити безпеку всіх учасників освітнього процесу.

Освіта.ua
14.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Местный
Ну что... возобновляем учебный процесс сегодняшнего дня?
ДепартаментДюсолей
Походу вся ця війна просто безмістовна виходить, адже головний ворог не зовні , а всередині країни. Навіть, якщо ми переможемо на полі бою, то перемогти кабінетних чиновників, таких, наприклад, як в МОН - завдання просто НЕМОЖЛИВЕ. Їхню неадекватну руйнівну політику не змінює навіть війна і свист ракет. Сумно це все... Ті керманичі з МОН вміють тільки роздавати поради і не брати ніякої відповідальності на себе, а на місцях їхні заяви трактують кожен по свому, адже неадекватних дурисвітів-директорів в країні ціла купа.
Максим Смуга
Завтра ідемо до шкіли і шо ми бачимо в новинах? "Росія закупає у Ірана нові дрони", "Росія замовила 1000 балістичних ракет", "Росія шахідами..." і т.д. Ви там у МОН нормальні?? Школа чи підвал під домом це братська могила, нормальних бомбосховищ нема. Коли діти сидять по домам то вибачте меньше шансу, що буде оця братська могила ніж коли масово в школі.
Діана
Для Максим Смуга: Погоджуюся. І взагалі не розумію, про яке очне навчання може бути мова? Від самого початку була проти цього. Бомбосховищ немає, а якщо десь і є - то їх на пальцях можна перелічити. Так звані ’’укриття’’ - фількіна грамота, для статистики. Якщо, не дай Боже, тривога буде кілька годин - багато діти у тих ’’укриттях’’навчаться? Мої вже раз просиділи і проспівали там, у холоді, більше години. Зараз обоє хворі. Зате які ’’навчені’’.
Пеппі
Ми в понеділок просиділи не одну годину..
Діана
Для Пеппі: В нас уроки починаються о 9:00. Минулого понеділка, до цього часу, діти ще не були в школі, тривога почалася раніше
Коментувати
Оксана
Згодна з більшістю дописів. Ніхто не дбає ні про викладачів ні про дітей. Крім того, що під час тривоги ми маємо дістатися до навчального закладу, адже там вже можуть бути діти, за яких МИ відповідаємо під час тривоги і маємо знаходитися поруч. В укритті всі сидимо в одному холодному і сирому приміщенні протягом тривалого часу. І це під час зростання захворюваності не тільки ГРВІ а і Ковід!!! Де дистанція і комфортні умови?
Віта
Власне у чому проблема? Батьки мають повне право не пускати дітей до школи. Обираєте іншу форму навчання - дистанційну, сімейну чи екстернат... та й усе! Здоровомисляча людина розуміє, що під час війни ніщо не буде таким як колись...
Григорій
Для Віта: Ви не уявляєте, у нас батьки ко***ні або чи я не знаю як це назвати.Більшість пофігісти з промитими мізками, і більшість обрало не думати головою, а відправити дітей на вірну смерть ось і рішили "більшість" батьків за меньшість і всі ходять до школи.
Татьяна
Каждый родитель сам выбирает форму обучения для своего ребенка. Хоть дистанционную, хоть экстернат, хоть домашнюю. Идете в школу, пишете заявление и все. Что вы как россияне безвольные, честное слово? Сами выбирайте лучший вариант для своего ребенка.
Андрій
Татьяна, батьки можуть, а от адміністрація школи та вчителі, нажаль, ні. Навіть коли тривога з шостої години ранку знайдуться батьки, які приведуть свою дитину до школи. Це притому коли вже всім передали: сидимо дома, не ризикуємо життям учнів.
Коментувати
Тетяна
Хто з чиновників був в шкільних укриттях? Хто провів хоч одну тривогу з дітіми? Найпекучішк питання:кому мішають наші діти? Відновити навчання в період поширення хвороб та ще й пересиджувати у сирому погребі, який нашвидкоруч перехрестили у бомбосховище... А сурд!!! А попередні роки чому не думали про соціалізацію? Де шкільні психологи? Що неможна повести час-віід-часу заняття з класом на соціалізацію...
директор закладу освіти
В мене є до вельми поважних адміністраторів та читачів запитання. Дуже буду вдячний за відповідь. Наша школа збудована у 1987 році. Відколи вона збудована, відтоді повністю увесь підвал вважається протирадіаційним укриттям. Паспорт оновлений у 2015 році. У підвалі знаходиться їдальня, тир, а тож різні класи. Частина цих приміщень геть без вікон , навіть двері без вікон, у цих приміщеннях ми облаштували укриття. Навіть у столові на вікна наклеїли три ряди скотчу. Бо під час довгих тривог учні вибігають купити булочки. Питання в чому. ОТГ хоче у двох класах, які мають вікна, ці вікна повністю демонтувати, дірки замурувати цеглою і облаштувати у них укриття для садочка. Чи мають вони право це робити? .
Зіновія Миколаївна
Для директор закладу освіти: Якщо засновником закладу освіти є ТГ, то домовившись з директором можуть. А вікна ліплять не рядами, а сніжинками. Не менше 5 сніжинок на одне віконечко. Одна на все вікно, а решта по кутках. Причому бажано їх заліпити не тільки у підвальних приміщеннях, а по всій школі.
Ігор
Рядами клеять скотч(раз коло разу), а не сніжинками , якщо потрібно досягти ефекту триплексу. А більш надійний варіант - антивандальна плівка(і від осколків снаряду вберігає, і теплопровідність скла зменшує).
Коментувати
Христина
У нас від школи зовсім недалеко військова частина. Укриття - простий підвал! Дирекція каже виходити з понеділка всім на заняття і не бачить у цьому ніякої проблеми! Я впевнена, що не лише у нас така ситуація. Таке важливе рішення міністерство має приймати самостійно, а не спускати відповідальність на місця!
Галина
Доброго дня,подивіться на ті сховища,це братські могили. А під час руху шкільний автобус має зупинитись і вчитель бігти в канаву. Це як? Спеціально чи що?
Ю
А чого батьки під час тривоги, не працюють, а вчителі під час тривоги повинні бігти на роботу і приймати учнів, а що вчителям можна під час тривоги ризикувати життям???
Телішевська Ольга
У нас в школах не бомбосховища, а укриття!!!! Чому безпеку наших дітей повинні вирішувати хто завгодно тільки не батьки!
Марина
Складається враження, що МОН - найбільш неадекватне з усіх міністерств. То вони дають ’’рекомендацію’’ відновити очне навчання, то дають можливість остаточно вирішувати це на місцях. А там послухали недолугих і написали, що навчання очне - і крапка, бо чогось, мабуть, бояться. Ракет у тих ’’укриттях’’ убогих ніхто не боїться?! Хто, зрештою, бере на себе відповідальність за життя дітей та працівників навчальних закладів?!!! Це буде МОН?
Катя
Ви бачили ті укриття,що він несе Це якась дурість.У нашій школі старий, потрісканий, затхлий із грибком підвал,без каналізації, вентиляції та туалетів,навіть без відра.Наш відділ освіти дав наказ про змішане навчання,а те,що підвал не пройшов атестацію не страшно.У наказі так і пишеться будемо навчатися і в процесі навчання щось там будемо типу дороблять,але ніхто нічого так і не робить і не буде робити. Відправити дітей до школи,це коли,військова адміністрація повідомляє,що зараз найбільші атаки дронів саме на Одеську область.Чого цим добиваються?Причому думка вчителів не враховується,батьків постійно опитують,а вчителів жодного разу не спитали.Але я теж мама і хочу жити,і не хочу ризикувати своїм життям і ще нести відповідальність за дітей.Який кваліфікований персонал,оце видав,та нам ні разу ніякого навчання не провели.Иільки онлайн прослухали,а на практиці -нуль
Наталія
А не пішло б наше усе МОН на 5 годин у ті "облаштовані укриття", вже просто задовбали своїми тупими рекомендаціями. Ви що люди з другої країни??? Ви їхали шкільним автобусом під час повітряної тривоги, ви стояли вранці на полі під дощем??? Моральні уроди, а не МОН!!!
Анна
Я рекомендую мон іти у відставку за їхні дії і рекомендації і чим пошвидче бо з їхніми рекомендаціями ми лишемося без української нації її нащадків коли ворог руйнує все підряд і не жаліє дітей нерозумію як можна бути такими безвідповідальними
ксана
Тобто в карантин коли батьки хотіли щоб діти ходили до школи і коли не було такої небезпеки як тепер коли ворог руйнує школи садки університети то шкарлет вважає нормально відпускати дітей до школи він при своєму розумі діти в більшій безпеці коли не має таких скупчень як у школі
Алла
Ви не допускаєте, що є батьки, які дійсно вважають, що дитина під час повітряної тривоги у більшій беспеці в шкільному укритті, ніж дома на поверсі? Можливо у вас є власні укриття і ви поряд з дитиною в час небезпеки, але є і працюючі батьки, які сходять з глузду, коли виє тривога, а вони за годину їзди від дитини.
Петро
Для Алла: вчительські діти - не діти? Не у всіх місцях садочки працюють. Вчителі за власну дитину не переживають?
Якось так
Для Алла: перестаньте ставитися до школи, як до "камери тимчасового зберігання" для дітей. І досить називати мішки з піском на вікнах коридору першого поверху безпечним укриттям. В кращому випадку це "найпростіше укриття". Таке ж, як і яма на вулиці.
Коментувати
Стелла
Пшкарлет особисто просидів у тому псевдо укритті 5 годин поспіль, де холодно, сиро, замість підлоги земля з щебнем. Де діти з молодших класів нервують, плачуть, хочуть вийти з того підвалу, де навіть ті викладачі в стресовому стані. МОН гадки не має що відбувається у реальному житті, єдине що воно може то надавати рекомендації.
Сергей Лимонов
У МОН закінчилася війна! А може у них у офісі й не розпочиналася! З такими спеціалістами - не засумуєш!
Roman
Доброго дня, я представник Громадських Організацій в які входять депутати партії Слуга Народа. Я звертаюсь до Вас від наших організацій... Ми піклуємося про своїх рідних Українців, Українок, особливо в цей не легкий для нас час, тому хочу повідомити, що до нас звертаються студенти вашого університету та їх батьки зі скаргами на ті умови (форму) навчання, які в вас запровадили (змішана форма навчання). Багато студентів нашої та інших частин країни дуже переживають за своїх рідних і близьких. В умовах війни їм не легко навчатись у змішаному форматі, в чужому місті, тоді коли їх рідні переживають горе десь в іншій частині нашої країни або за кордоном. Велика кількість звернень надходить про те, що діти (студенти) хворіють в ваших гуртожитках, просимо Вас провести медичний моніторинг з виїздом лікарів до гуртожитків ЛНУ! Батьки скаржаться на те, що не можуть виїхати з країни, покинувши в ній своїх дітей, тому змушені залишитись на окупованих територіях, а це в свою чергу впливає на психологічний ?...
Roman
Для Roman: стан дітей (студентів) та на безпеку їх рідних! В гуртожитках є перебої з теплою водою, неможливо встигнути помитись! У 4му гуртожитку дівчата скаржаться на те що їх змушують митись в чоловічому душі, також прохають налагодити душові кабінки та хоча б зачинити шторками кожну кабінку, бо ми живемо в цивілізованому світі, а рівень обладнання ваших душових переносить нас в радянські часи! Умови проживання в гуртожитках та скупчення студентів під час епідемії коронавіруса, не відповідають нормам МОЗ та санітарії, дуже багато тарганів, які в свою чергу є збудниками багатьох інфекцій, та нестерпний холод сприяють поширенню хвороби. Нещодавно в ЛНУ проходило опитування стосовно змішаного навчання, точно можу сказати, що більшість голосів практично однозначні - діти проти такого навчання. На цей час я провів своє опитування в телеграм каналі, де підписані ваші студенти, та з’ясував, що на сьогоднішній день 75% студентів проголосували за дистанційну форму навчання, а це велика більшість! І так,...
Roman
Для Roman: І так, хочу наголосити на тому, що наші організації підтримуються депутатами від партії "Слуга Народа " і ми однозначно діємо так як наш гарант (все для людей) і тому просимо прислухатись до своїх студентів та їх батьків! В цей нелегкий час, ми всі повинні знаходитись біля своїх рідних. Також не можна забувати про коронавірус, епідемію ще ніхто не відміняв, статистика нових випадків захворювання на Львівщині зростає в геометричній прогресії, це підтверджено МОЗ. В мене з’явилась інформація що на деяких потоках захворіли вчителі та заняття проводять онлайн (дистанційно), тому таке змішане навчання в даній ситуації неможливе. Дуже не комфортно навчатись у гуртожитках, де нема стабільного інтернету, умови для навчання у гуртожитках жахливі, а це насамперед холод та дискомфорт, бо не можливо відвідувати онлайн пари коли з тобою в кімнаті якнайменше ще 3 студенти і у кожного свій клопіт. Гуртожиток - це не місце для змішаного навчання - це місце проживання, перебування! А після останніх ...
Коментувати