Загроза застосування ядерної зброї: алгоритм дій батьків

Рекомендації, як діяти, якщо на момент ядерного вибуху ваша дитина буде в закладі освіти

Загроза застосування ядерної зброї: алгоритм дій батьків

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки підготував рекомендації, як діяти у разі використання ядерної зброї. Що ж робити батькам, коли на момент ядерного вибуху дитина буде в закладі освіти?

Ядерний удар по Україні вважається малоймовірним, а головна мета цих погроз — налякати українців та світ та змусити нас йти на поступки, а наших партнерів – послабити підтримку України.

Якщо дитина під час ядерного вибуху перебуває у школі або садочку, вона має залишатись там в укритті з іншими дітьми.

Навіть якщо школа або садок в пʼятихвилинному доступі від дому, не потрібно виходити з укриття і забирати дитину. Згідно з нормами безпеки, приміщення для укриття мають загерметизувати зсередини, аби туди не потрапляти шкідливі речовини ззовні. Батьки, що прийшли з вулиці, можуть переносити на одязі радіоактивний пил, або він разом з повітрям може потрапити у приміщення, де переховуються діти.

У випадку ядерного вибуху або аварії з викидом у будь-якій споруді безпечніше, ніж на вулиці.

     

Дії батьків

Для того, що мати впевненість, що школа або садок готові до будь-яких сценаріїв, варто переконатись заздалегідь, що укриття захистить вашу дитину від радіації у випадку ядерного вибуху. А також переконатись, що ваша дитина готова до такого сценарію.

Для цього потрібно переконатись, що у вчителів (вихователів) та дирекції школи або садочка є план дій на випадок ядерного вибуху. Вони мають діяти згідно із загальними правилами поводження у такій надзвичайній ситуації.

Якщо дирекція закладу не проінформувала вас про це, ви маєте домовитись заздалегідь з іншими батьками та вчителем, що у випадку ядерного вибуху двері укриття, де перебувають діти, не будуть відчиняти, допоки не буде дозволу від органів влади. Це значить, що прийти та забрати дитину звідти, поки немає офіційних оголошень, що загроза минула, буде неможливо. Поясніть їм, що зайве відчинення дверей укриття і допуск туди батьків, що прийшли з вулиці, нашкодить дітям.

Батькам варто заздалегідь переконатись, що укриття адаптоване для перебування там в умовах ядерної небезпеки. Чи є в адміністрації школи відповідні документи, акти перевірки органів контролю, що свідчать про те, що укриття – придатне, а також акт ДСНС про те, що приміщення в задовільному санітарному та протипожежному стані.

Деякі заклади мають спеціальні протирадіаційні укриття або більш надійні сховища – герметичні. Однак за відсутності таких допускається перебування в найпростіших укриттях, але в яких дотримані встановлені вимоги.

Тривожний рюкзачок

Складіть тривожний рюкзак для своєї дитини, у ньому мають бути:

  • пляшка чистої води;
  • поживні батончики чи снеки в герметичних пакуваннях;
  • нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
  • телефон (за можливості), зарядний пристрій і павербанк;
  • індивідуальний набір необхідних ліків, респіратори (запас на кілька днів);
  • комплект змінної білизни та одягу; спальник, якщо ними не забезпечує заклад;
  • улюблена іграшка або річ;
  • інші речі відповідно до віку дитину (підгузки, дитяче харчування).

Для того, аби не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка, домовтесь з адміністрацією або вчителем (вихователем), щоб ці речі зберігались у закладі, але у швидкому доступі, аби їх можна було швидко брати під час тривоги.

Обовʼязково попередьте медичного працівника школи або садочка, вчителів (вихователів) або адміністрацію, якщо ваша дитина має порушення функціонування щитоподібної залози або алергію на калій йодид. В укритті їм може знадобитись йодопрофілактика, але тільки після офіційної вказівки ДСНС чи органів влади в її потребі.

Проговоріть з дитиною, що в разі ядерної загрози вона певний час залишатиметься в укритті з іншими дітьми. Не залякуйте дитину, але й не прикрашайте події. Поясніть, це важливо для того, аби перечекати небезпеку. Запевніть її, що як тільки небезпека мине, уся ваша родина знову буде разом.

Також важливо проговорити цей сценарій з усіма членами вашої родини.

Якщо ви не впевнені у безпечності перебування вашої дитини в укритті закладу освіти у випадку ядерного вибуху, тоді рішення, чи навчатиметься ваша дитина офлайн, допоки є така загроза, ви приймаєте на власний розсуд.

Залежно від ситуації, органи місцевого самоврядування або адміністрація закладу можуть ухвалити рішення про тимчасове припинення очного формату навчання у вашій школі.

За матеріалами Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
04.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ДАНИЛО
Все ЦЕ брехня люди ПИШУТЬ КРІМ центру ДІЇ просто ПІД час ВИБУХУ ДІТИ БУДУТЬ у БЕЗПЕЦІ ХОЧАБ У ЯКІЙСЬ
Алла
Не робіть паніки. Це все брехня, просто викачування грошей як корновірус, який не існує.
Пилип
Что нужно делать солдату во время ядерного удара - Положить автомат под себя -Зачем? -Чтобы не расплавился
Свет
Не знаю хто ви, але це дуже глупо тут грубити людям! Зрозуміло, що в єпіцентрі вибуху все загине, але це розраховано для тих хто на дальшій відстані. Коли перша хвиля удару уходить , радіація зменшується.
мон-чмон
Дибіли...Кончені дибіли просто. Як батьки зможуть прийти до закладу після ядерного вибуху коли не батьків, не закладу просто фізично не існуватиме??