Програма відновлення передбачає відбудову шкіл

Світовий банк та Уряд України представили звіт про руйнування, що завдані росіянами

Програма відновлення передбачає відбудову шкіл

Відбудова України буде поділена на декілька основних етапів, перший із яких – це негайне відновлення, яке вже відбувається і продовжиться наступного року.

Про це йдеться у звіті про руйнування, завдані російськими військами, що представлений Світовим банком та Урядом України.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, програма швидкого відновлення, на яку планується залучити 17 млрд доларів цього та наступного року, передбачає відбудову об’єктів критичної інфраструктури, лікарень, шкіл, пошкодженого житла та транспортної інфраструктури.

Загалом відбудова держави поділена на декілька основних етапів. Окрім негайного відновлення, заплановані й інші етапи – середньострокове та довгострокове відновлення, а також модернізація України за принципом build back better, або «відбудуємо краще, ніж було».

«Потреба в коштах на негайне відновлення в цьому та наступному році складає 17 млрд доларів, з яких 3,4 млрд потрібно на цей рік. Світовий банк уже створив трастовий фонд для того, аби ми могли акумулювати цю суму від наших союзників. Ми ведемо перемовини про таку допомогу з США, Німеччиною, ЄС та МФО. Поки ці перемовини тривають, уряд та місцева влада вже працюють над відбудовою зруйнованої інфраструктури та житла. За останні місяці ми відновили більше трьох тисяч різних об’єктів, а загалом уряд виділив на це майже 3,5 млрд грн», – відзначив Шмигаль.  

Довгострокове відновлення розпочнеться на наступний день після перемоги України та завершення бойових дій. 

Головним джерелом великого плану відновлення мають бути заморожені на Заході російські активи, сума яких зараз оцінюється в 300-500 млрд доларів.

Освіта.ua
15.09.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів