МОН планує реформувати систему оплати праці вчителів

Існуюча складна система оплати праці педпрацівників, не мотивує їх до професійного розвитку

МОН планує реформувати систему оплати праці вчителів

Міністерство освіти і науки планує впродовж трьох наступних років здійснити реформування системи оплати праці українських учителів.

Відповідна ціль визначена проектом Плану відновлення освіти і науки, що презентований МОН.

У відомстві наголошують, що існуюча складна система оплати праці педагогічних працівників, не мотивує їх до професійного розвитку та не спонукає до залучення молодих вчителів до шкіл.

З огляду на це Міністерство освіти і науки планує здійснити глибинний аналітичний огляд чинної системи оплати праці та розробити нову систему оплати.

Нова система оплати праці включатиме нову структуру заробітної плати педагогічних працівників, що базуватиметься на підвищенні питомої ваги ставки заробітної плати (посадового окладу) в структурі заробітної плати вчителя та радикальне зменшення кількість доплат і надбавок.

Також буде розроблена нова організація педагогічної діяльності вчителя в частині збільшення педагогічного навантаження.

Окрім того, планується посилити позицію директора школи, зокрема, щодо встановлення фіксованого відсотка фонду оплати плати як фонду премій.

Передбачено впровадження контрактної форми працевлаштування педагогічних працівників.

Водночас у МОН вбачають ризики, що можуть стати на заваді досягненню реформування системи оплати праці, серед яких виділяють супротив вчителів, розбіжності в позиціях з профспілками, експертним середовищем та освітньою громадськістю.

Поставленні завдання мають бути реалізовані до кінця 2025 року.

Поширенння нової системи оплати праці педагогічних працівників на всі типи закладів загальної середньої освіти незалежно від форми власності та сфери управління планується на кінець 2030 року.

Освіта.ua
19.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ждун 4т долларов
Стаж 15р. 1к. 22год. 10 тыс. Це,що . ...я на це можна жити??? Залишилися без домівки, речей.... і я така не одна!!!!
Ірина
Да, директори у нас ще ті. Мого директора хотіли звільнити, і запропонували місце мені. Потім її залишили, бо військовий стан, а вона звільнила мене. Отак, ні про що, скорочення штату. А перел тим казала: "Думаєте я вам це пробачу?"
Андрій
Так, директор царь і бог. Звільнив всіх хто хоть раз сказав що, не згодний з його діями. І залишив лише тих хто доносить і кланяється низько низько. Причина звільнення була наскільки натянути за вуха і бредова, але таки звільнили всіх кого було вирішено позбутися. Премії лише тимс кому треба, хто більше вислужується, директор на власний розсуд т епер авирішує, хто і які заслуги має. Тому і не місце людині яка сама себе поважає бути в такому колективі. Оит і питання, ці реформи привели до того, що наших дітей навчають лише вислужливі.
гість
Для валя,та інших, полюбляючих гундіти про вчителів " які зажралися" - якщо вчитель повинен бути чесним, то тільки в тому, що отаких валь не навчив елементарній логіці, порядності, та арифметиці. Це ж просто, - вводиш запит на зарплату молодого вчителя і дуже довго шукаєш там 8000, а коли знаходиш - даєш посилання і опля вчителі - брехуни, а ти - красава. Стосовно 15000. Будь-хто може заробляти таку суму, якщо працювати на двох роботах, навіть на "мінімалку". Таким чином бажаючі вчителі і заробляють ці "великі" гроші. Тільки валі хочуть працювати в одну зміну, а отримувати як за дві. А жаба душить, що хтось своїм інтелектом і за рахунок свого здоров’я намагається якось вижити за цю "оплату" праці
Валя
Дуже вірно. Треба вводити контракти, треба змінювати оплату праці. Контракт буде стимулом до самовдосконалення, а ні - так звільняти . Чому ви пишете про маленькі зарплати, про зарплату ніби то 4700. Навіщо обманюєте. У вас посадові оклади починаються з 8000 . А доплати, надбавки і виходить від 15000. Вчитель має бути чесним. А як ви дружно всі закричали проти, бо це змусить вас краще працювати, а ні так знову звільняти і це свідчить про те, що стара система вас влаштовує і змінюватись ви не хочете .
Галина
Для Валя: Що Ви пишете? Ви взагалі знайомі з чинними нормативними актами щодо заробітної плати? Звідки Ви берете циіру 8000? подивіться наказ 557. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1130-05#Text. Максимальний тарифний розряд вчителя - 14. при ньому посадовий оклад з 10-%-ковим підвищенням становить 7701 грн. Але це найбільший. А у вчителя з 10-м тарифним розрядом посадовий оклад 5792 грн. Надбавки є не в усіх, бо вони надаються за певну роботу. Якщо немає ні перевірки зошитів, ні класного керівництва, ні завідування кабінетів, то лишається лише надбавка за престижність і вислугу років. Якщо це молодий спеціаліст, то і вислуги немає. А престижність може бути 5%. То вся нарахована заробітна плата буде дорівнювати мінімалці (6500). Звідки 15000?
Галина
Для Валя: але звісно є і ті, хто має і більше 15000 грн. заробітної плати. Якраз ті, кому немає чого переживати, бо їм директор і 2 ставки навантаження дасть, і надбавку за престижність 30%. і ще різні доплати
unforgiven 2
Для Валя: зарплата народного депутата України більше 100 тисяч гривень і ніякої відповідальності. Що ви хочете від учителів, які за сьогоднішнім курсом, отримують не більше 250 євро?
Коментувати
Andriy
І що цікаво – чиновники міністерства освіти проводять в життя такі безглузді рішення під час війни. Коли людям не можна висловити своє відношення до таких «реформ» мітингами і демонстраціями. Бо військовий стан, і це заборонено. Хоча чого ще чекати від такого «міністра освіти». Сподіваюсь, що профспілка працівників освіти та освітній омбудсмен висловляться щодо такої глупоти. А вчителям треба після війни виходити на масові мітинги проти контрактної системи.
Andriy
Ще один приклад – право на мітинги і демонстрації. Сьогодні для відстоювання своїх прав вчитель можна прийняти участь в мітингу, не боячись наслідків. З контрактною системою працевлаштування це буде неможливо. Бо вчителя, який взяв участь у мітингу, можна буде знову ж легко звільнити по закінченню контракту, придумавши якусь причину для цього. З контрактною системою якість знань не підвищиться, а навпаки знизиться. Та й велика кількість випускників педагогічних спеціальностей будуть обирати собі іншу роботу замість праці в школі, бо хто піде працювати в школу за контрактом – тобто фактично в якості безправної істоти?
Andriy
«Передбачено впровадження контрактної форми працевлаштування педагогічних працівників.» Я ще можу зрозуміти контрактну систему для вчителів пенсійного віку – бо це дозволяє залучати до школи молодших за віком вчителів, щоб можна було працевлаштовувати, скажімо, випускників педагогічних ВУЗів. Але – робити контрактну систему для всіх вчителів – це величезне зло. Контракт – це ошийник, який душитиме вчителя, і не даватиме йому ані проводити нормальне навчання, ані відстоювати свої права. Типовий приклад – сьогодні дуже часто вчителів і учнів примушують до участі в олімпіадах та різних конкурсах. Причому не питають згоди ані учня, ані батьків, ані вчителя. Якщо сьогодні ще можна якось відстояти свої права, і права дитини, то з контрактом це буде практично неможливо – незгодних вчителів можна буде позбавлятись, звільнивши їх після закінчення контракту за якимсь надуманим приводом.
Юрій
Навантаження піднімуть вже зараз, надбавки знімуть миттю,а про підвищення то все казочки через 3 роки прийдуть інші реформатори,і все з початку.Вже таке чули не раз.На індекс інфляції піднімають,а балачок-ніби мільйони платять.Ціни європейські,а зарплати як (на останньому місці)
Вихователь
А причинно-наслідкових зв’язків не відчуваєте? Погано було при минулій владі? Ну то тепер жеріть, тільки не обляпуйтесь!
Часник
Не розумна реформа, грантоідська ініціатива.Надбавки заберуть, а ставки заморозять… Колись в старому законі про освіту була гарна ст. 57. Іі потрібно поновити.
Вчитель
Навесні цього року пан Горбачов (омбудсмен) кричав з кожної праски про те , щоб вчителів не відправляли без збереження . Однак нас відправили на 14 днів , зібравши при цьому заяви ще за 1,5-2 місяці наперед . Тобто : 1) директори впевнені у своїй безкарності ; 2)вони плювали на ці заклики ; 3) а куди поділись кошти , виділені з Києва на зарплати ??? Хоч хтось цим питанням зайнявся ???При бажанні перевірити це елементарно просто . І після цього пропонується ПОСИЛИТИ ПОЗИЦІЮ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ??? Та більшість з них уже почувають себе царем , а в селах і невеликих містечках і богом . Перевірте спочатку їхні бухгалтерії. Не формально , а по-справжньому . Тоді побачите , куди йде значна частина коштів . А звичайних вчителів держава як вважала ,вибачте , бидлом , так і вважає. Переконуюсь у цьому уже чверть століття .
Андрій
Для Вчитель: Так, директор царь і бог. Звільнив всіх хто хоть раз сказав що, не згодний з його діями. І залишив лише тих хто доносить і кланяється низько низько. Причина звільнення була наскільки натянути за вуха і бредова, але таки звільнили всіх кого було вирішено позбутися. Премії лише тимс кому треба, хто більше вислужується, директор на власний розсуд т епер авирішує, хто і які заслуги має. Тому і не місце людині яка сама себе поважає бути в такому колективі. Оит і питання, ці реформи привели до того, що наших дітей навчають лише вислужливі.
Мирослава
Для Вчитель: Дуже шкода, що Ви всіх директорів на одну поличку поклали. Директор у невеликому селі - це і секретар, і бухгалтер, і завгосп, і прибиральник, і просто "цап відбувайло" і для керівництва, і для батьків, та ще й отримує ЗП меншу ніж його підлеглі вчителі, бо має право викладати не більше 9 годин. У відпустку директор хоче сходити? Сходить. Тільки на папері. А насправді ціле літо "добуває" будматеріали для ремонту, проводить торги на Прозорро, фарбує, поле клумби і т.д. Так що, не такі вони вже й царі.
Коментувати
Noname
Збір підписів за заборону призупинення дії трудових договорів з педагогічними працівниками на час дії воєнного стану. https://petition.president.gov.ua/petition/159550
Тетяна
А реформа зарплати депутатів не передбачається. Всі експерименти на вчителях: сертифікація,зарплата,контракти....
Іван
Перевірте краще знання учнів за цей час 3 роки .ще трохи проведуть реформу що школи непотрібно будуть всі дистанційно вчитись
Марина
Цікаво. Особливо 1) . ..планується це ще не 100% що так і буде 2) підвищить зп + приберуть надбавки= та сама зп
Марія
А як бути вихователю ГПД??? Це теж вчитель, але чомусь завжди обділений у плані зарплати: на ставку треба аж 30 годин (і де їх взяти???), зно, олімпіад, конкурсів нема, але працює найбільше, відповідає практично за всіх і за все, вимагають з нього практично нереального, але лаври і премії дістаються іншим
Іра
Для Марія: згідна з Вами на всі 100%
Коментувати
Рьлєхн Фхтагн
Реформувати потрібно міністерство і чинну владу. В країні війна, зовнішній ворог нищить країну, а внутрішні вороги добивають виживших. Ось, що буває, коли безтолочі купляють місця у владі.
Юрий Сытник
Як учителю музичного мистецтва заробити премії за ЗНО та олімпіади, якщо результати конкурсів не враховуються?
Юрий
Що за бред. Виконуйте вимоги діючих Законів. Виконуйте (не переносьте строки) Постанов КМУ з питань оплати вчителів. Як Попандопуло. Щоб не казали, збираєтеся грабувати.