МОН відмовиться від шкільного паперового діловодства

МОН впродовж наступних п'яти років повністю відмовиться від паперової звітності

МОН відмовиться від шкільного паперового діловодства

Міністерство освіти і науки впродовж наступних п'яти років планує повністю відмовитися від ведення паперового діловодства в закладах та установах системи освіти.

Про це йдеться у проекті Плану відновлення освіти і науки, що презентований МОН.

Зокрема, МОН має на меті зробити дані в сфері загальної середньої освіти доступними та достовірними завдяки автоматизованим процесам та послугам.

Для реалізації цієї цілі має бути здійснений перехід шкіл на електронний формат ведення ділової документації.

У рамках цієї роботи вже до кінця 2022 року планується запровадити цифровізацію шкільних документів і класних журналів, підключити зовнішні інформаційні системи до модулів е-документообігу та е-звітності АІКОМ.

Окрім того, будуть запроваджені  електронні учнівські квитки та електронні документи про освіту з відомостями про документи про освіту учня на порталі Дія.

До кінця 2023 року планується запровадити електронну взаємодію АІКОМ з іншими державними ресурсами.

Також до кінця 2023 року облік дітей та здобувачів освіти має здійснюватися в централізованій системі.

Електронне діловодство в 100% закладів освіти планується запровадити не пізніше кінця 2025 року.

Електронні документи про освіту та послуги для учасників освітнього процесу стануть доступними на порталі Дія у 2025 році.

Уся статистична та інші шкільні звітності формуватимуться автоматично з рівня індивідуальних даних та подаватимуться в електронному вигляді на початку 2026 року.

Припинення ведення паперового діловодства в закладах та установах системи освіти заплановане на 2027 рік.

Освіта.ua
19.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Когда уже все поумнеют!!! Всё, что электронное легко обнулить/удалить всего одной клавишей!! Там все персональные данные учеников, педагогов! Это навязывание, предложение, так почему же не отказаться от этого дурацкого предложения??? А если выпускной класс? Исчезнет электронный журнал и что дальше??? Дрюкать будут классного руководителя?
007
Для Оксана: Вас що не вчили зберігати інформацію на з’ємні носії?
Коментувати
Юлія
А потім візьмуть і видалять все. Або вірусок якийсь запустять. Або інтернету взагалі не буде, чи навіть електроенергії. І радійте потім "новим змінам у освіті". Що ж.. бачу по коментах, що народу подобається новий ілюзорний електронний світ
Ольга
Не приймаю, не акцептую, вважаю це переходом у світ цифрового рабства. Вважаю, що перехід до електронного діловодства не покращить навчання дітей і не спросить роботу педагогами, а навпаки.
Леон
Это ужас. Вы порородите монстра. Это будет электронная бюрократия замешанная на электронной коррупции.
Віталія
Я вважаю рішення запізніле років на 3 точно, хоча деякі навчальні заклади вже це зробили, але через бюрократію потрібно було дублювати звітність і у паперовому форматі. Зараз як і завжди це потрібно прискорити максимально! Те саме стосується і вищої школи. Наприклад, перебуваючи за кордоном викладач не міг повноцінно заповнити екзаменаційну документацію, поточні оцінки, система мудл це повне фуфло. Проте освітянам бажаю творчої наснаги, оскільки чиновникам байдуже чи є у вчителя ноут, і доступ до інтернету, чи розроблені ресурси якісно із потребами вчителя і учня, їх не цікавить і головне не цікавило. Я зійшла з цієї вічної експериментальної стежки, для економії бюджета України я написала заяву на звільнення, тому прощавай освіта України!
Odesa
П’ять років?! Ну-ну, поживемо, побачимо... Може й міністерства освіти не бути, а міністра точно не буде
Харків
Невже для этого повинна була відбутися війна ??? Це стало ясно вже при короні . У нас в школі , звичайній , було все зроблено в електронному вигляді. Ні, треба ще й паперове заповнювати , купу паперу на різні дурні протоколи витрачати . Нарешті мої мрії почули там. ...
Тетяна
Міністерство все правильно робить. Ведення електронного документообігу, журналу, щоденників,електронних кабінетів учня та батьків - так повинно бути у сучасній державі. Особливо це потрібно в Києві, де діалог між вчителями і батьками складається важко.Тоді як гімназії різних областей України успішно перейшли на електронний документообіг і мають позитивний результат, київські гімназії не можуть перейти, тому що їм важко. Це нонсенс! Столиця України повинна показувати приклад в усьому, а насправді результат показують районні та обласні гімназії, школи, де вчителі вкладають всю душу у свою роботу і в наших дітей.
399
Для Тетяна: Ведення ЕЛЕКТРОННОГО документообігу, журналу, щоденників,електронних кабінетів учня та батьків впродовж наступних п’яти років - СОН РЯБОЇ КОБИЛИ.
Коментувати
Наталія
Значить, протягом п’яти років нам прийдеться вести два журнали - паперовий і електронний?
Тамара
Для Наталія: ми так і робимо
Ольга
Це вирішує заклад освіти (рішення педради, затверджене наказом директора).
Ольга
Я мала на увазі які журнали працюватимуть у школі: паперовий чи електронний, чи обидва
Коментувати
Людмила
Вже багато шкіл працює в електронних журналах. Навіщо ще чекати 5 років? Зробіть нормальний Інтернет в кожній школі, WiFi, і надайте вчителям ноутбуки, які обіцяли ще хтозна коли.
Олена
Спочатку потрібно технікою та інтернетом забезпечити, а потім планувати. Рахувати комп’ютери в кабінеті інформатики як прилади, до яких є доступ вчителів, неправильно.Таке враження, що Міністерство дуже-дуже далеко від школи.
Андрій
Рано радіємо. В статті чітко сказано: Міністерство освіти і науки впродовж наступних п’яти років планує повністю відмовитися від ведення паперових журналів. Тільки планується? Впродовж п’яти років? Це так важко зробити? ЧОМУ саме в продовж 5, а не 1? . Це друга стадія роботи МОН, а перша була впродовж двох років - обіцянка відмовитися від паперових журналів. Отже, нам ще п’ять років чекати коли міністр освіти перейде до наступної стадії - реалізація процесу вилучення паперової документації з освітнього діловодства та перехід до електронної.
Олеся
Нарешті! Тільки потрібно 100% забезпечити ноутбуками потужними вчителів та адміністрацію і нормальний доступ до інтернету. А також ОБОВ’ЯЗКОВО готові таблиці та рамки документів, щоб не було "сам пан склепав". Єдиний портал, єдині документи. А що ж тоді управління освіт робитимуть??? Вони ж тепер тоті папірчиеи, мільни звітів збирають, а потім?