У МОН розкритикували «соціологію» освітнього омбудсмена

У МОН стверджують, що опитування батьків стосовно форми навчання не є репрезентативними

У МОН розкритикували «соціологію» освітнього омбудсмена

Міністерству освіти і науки невідомо, з яких причин Служба освітнього омбудсмена ініціювала опитування щодо початку очного навчання у школах, результатам якого не можна довіряти.

Про це йдеться у заяві МОН стосовно появи даних освітнього омбудсмена.

Зокрема, йдеться про те, що за результатами опитування Служби освітнього омбудсмена, понад 60% батьків висловили думку, що не варто розпочинати очне навчання в закладі освіти, навіть якщо безпекова ситуація дозволяє це робити та є відповідно облаштовані укриття.

Зважаючи на це, у Міністерстві освіти і науки наголошують, що оприлюднені освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим дані за підсумками «опитування» батьків стосовно бажаної форми навчання їхніх дітей у новому навчальному році не є репрезентативними.

«У сенсі соціологічного наукового дослідження підсумки «опитування» не можна вважати об’єктивними з кількох причин. Зокрема, неможливо проконтролювати об’єктивність даних, що надані учасниками опитування, а також ймовірно проходження опитування одним учасником нескінченну кількість разів тощо», – повідомляють у МОН.

Також у МОН зазначають, що відомству невідомо, чи були на це витрачені бюджетні кошти, і якщо – так, у якому розмірі.

Натомість у Міністерстві освіти і науки інформують, що професійне опитування учасників освітнього процесу із різних питань на постійній основі проводить Державна служба якості освіти.

Останнє з таких досліджень, а саме щодо готовності до початку навчання з 1 вересня 2022 року, Держслужба завершила 8 серпня. Участь у ньому взяли близько 100 тисяч учасників. Нині фахівці ДСЯО завершують обробку та узагальнення результатів, які найближчим часом будуть оприлюднені.

«МОН невідомо, чому Офіс освітнього омбудсмена узяв на себе відповідальність та ініціативу дублювання функцій ДСЯО, тим паче тих, які виконати фахово не має фізичної можливості. Тому коментувати чи роз’яснювати оприлюднені результати «опитування» Офісу освітнього омбудсмена наразі є недоречно», – підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві попросили відстежувати інформацію лише за офіційними джерелами, а також обирати дослідження, проведені компетентними органами.

Освіта.ua
10.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лілія
Не знаю, про що тут можна сперечатися. В різних областях різна ситуація. Нам, в Харкові, вже довели, що буде онлайн. Я вважаю, офлайну в прифронтових містах бути не може. Весняний семестр був з квітня по червень у зумі. Ми були дуже задоволені, чесно. Більшість дітей, до речі, все ще за кордоном і не планують повертатися до кінця війни. Але в зумі регулярно займалися майже всі. Але ж є області, куди не прилітає, там спокійне життя, от вони хай в себе роблять хоч очне, хоч змішане, як їм заманеться.
Maria Caracoles
Перш, ніж проводити опитування, треба людям (і батькам, і деяким вчителям) розібратись з термінами. Бо "дистанційна форма навчання" і "навчання з використанням дистанційних технологій" - це, як кажуть в Одесі,- "две большие разницы"...
Людмила
Цікава дуже логіка: опитуванню омбудсмена довіряти не можна, а опитуванню МОН - треба і можна довіряти? І при чому тут кошти ви приплели?
Іван
А знаєте чому?Тому,що Міносвіти дуже добре знає,що в добрій частині шкіл ОНЛАН навчання є липовим.Або через Вайбер,або й ніяк. При гарній організації (ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ,а не бездіяльності),онлайн є хіба що трохи гіше офлайну. Але МОН та органи укправліннями освіти зазвичай спохвачувались дуже пізно.
Павлович
Ов-ва! Що ж це за ревниво-нервова заява? З першого речення ("результатам якого не можна довіряти") аж пищить догма про два погляди на проблему(один МОНівський,другий неправильний). І,до речі, на Гугл-форму не треба витрачати бюджетних коштів(нехай це буде одкровення для міністерства).
Учитель
А от мені зовсім не важливі результати будь-яких опитувань. Це як середня температура по лікарні - ні про що. Невиправдана трата державних коштів. Головне - вивчити думку батьків і учителів своєї школи, бо не тільки в регіонах різна обстановка, а і у школах різні умови. Ця думка і буде визначальною при виборі форми навчання. Якщо б міністерство хотіло знати реальну думку батьків і учителів, причому в розрізі регіонів, то запитало б у навчальних закладів днів через 10... От над чим міністерству негайно слід попрацювати, то це над механізмом змішаного навчання, бо учитель не зможе одночасно проводити уроки і очно і дистанційно! У 70% навчальних закладів більша, чи менша частина батьків (залежить від конкретних умов) захочуть, щоб дитина навчалась дистанційно.
Андрій
Одразу видно що МОН намагається здибатися конкурента. Тобто, коли батьки проходять опитування за посиланням омбудсмена та вказують свій емейл, то це не можна вважати об’єктивним, а коли у МОН не зрозуміло яким чином то можна? Смішно! Що ж складаємо петицію на перепризначення міністра освіти, бо Шкарлет не підходить на цю посаду. Також треба внести зміни на посаду міністра освіти: обов’язкова повна вища освіта з кандидатською, яку можна застосовувати на практиці; обов’язкова вимога - діти кандидата у міністри здобувають освіту в українських школах та університетах, інакше міністр освіти перепризначається; міністр освіти несе кримінальну відповідальність за свої реформи та впровадження. Омбудсмен С. Горбачов молодець ???? Так і потрібно робити, якщо МОН втратили здоровий ґлузд.
Мартинчук
Для Андрій: горбачов- ставленик Гриневіч, зла і обмежена грантоідна істота!!
Андрій
Докази, будь ласка. Факти зможете навести та скинути посилання? Зло та добро це релігійна тематика починаючи з Середньовіччя, а у XXI сторіччі люди посилаються на джерела та факти. Натомість, відкрите опитування з емейлом каже про те, що Горбачов підтримує свідомий народ, а от МОН наживаються на війні.
Коментувати
Мартин
Треба на 50% скоротити вчителів , завучів , замість них взяти одного програміста , може інженера і хай діти дистанційно вчаться. А вчителі на рибалку….
Перехожий
Для Мартин: Ну вчителі під час онлайн навчання все - таки уроки проводять. А от психолога, соціального педагога, педагога - організатора, заступника з виховної роботи, вихователів груп продовженого дня давно потрібно було скоротити. Уже третій рік нічого не роблять.
Людмила
Для Перехожого: Як це нічого не роблять??? Зарплату отримують... І, до речі, не меншу, ніж ті, що проводять уроки online.
Роман
Для Мартин: Як у Вас все просто... А дозвольте запитати, Ви за фахом програміст, інженер чи вчитель? Це я до чого запитую - багато "диванних аналітиків" пропонує щось на кшталт Вашого "скоротити" і "замінити" не будучи фахівцем ні в тій галузі, яку зібрався скорочувати, ні в тій, на яку заміняти. Скажу Вам чесно і відверто, замінити вчителя програмістом чи інженером не вийде, як і навпаки. Якщо Ви хочете сказати, що програміст (чи інженер) створить сучасні мультимедійні засоби дистанційного навчання, то мушу Вас трішки наблизити до грішної землі - ні окремо програміст, ні окремо інженер, ні окремо вчитель цього не зроблять. Це якщо ми говоримо не про використання "підручних засобів" вчителем чи "перероблення" старого паперового підручника в "електронний формат", бо це не є якісною сучасною мультимедійною платформою навчання. Тут потрібна робота команди фахівців, у якій має бути і програміст, і інженер, і педагог-методист, і психолог, і фахівець з ергономіки, і вчитель-практик
Коментувати
Маргарита
Можна подумати, що МОН чи ДСЯО мають хоч якийсь процент довіри від людей. Більших непотрібів і дармоїдів, ніж працівники цих двох структур, годі й пошукати. Брехуни і заздрісники, які не хочуть розуміти, чому люди не хочуть звертатися до них, а пишуть освітньому омбудсмену. Йому більше віри, ніж усьому МОН і ДСЯО.
Валерій
Заняття тільки онлайн - нехай діти бігають на вулиці, відвідують друзів, граються в телефоні... Знання не потрібні, головне, щоб були руки, щоб було кому носити цеглу, збирати яблука... десь в ЄС. Вберегтись від ракети важко, невідомо коли і куди вона прилетить, все в руках Бога, і долю не врятує підвал чи не відвідування школи...Проти офлайн частіше пишуть обмежені люди, хоча часто з дипломом, останній не є запорукою інтелекту. Під час ІІ Світової війни, в умовах загрози бомб, ракет діти Німеччини, Англії і тд, ходили до школи, за Знаннями, а після... розбирали завали будинків... Дистанція не дає знань, спілкування без очей, обличчя учня... не навчання
Аня
Для Валерій: у Вас дітки є? В мене є. Коли над нами збили ракету, я подумала як би я себе поводила, якщо на цей час мої діти були б у школі (у них школи в різних куточках міста). Мабуть би їхала до них, а до кого першого? Син не злякався, а от донечка перелякалася. Вона завжди так реагує на вибухи, хоча в нашому регіоні вони, на щастя, не часто. А тепер уявіть в підвалах перелякані діти, те плаче, те хоче до мами (маю на увазі менших діток), комусь стало зле, комусь треба до туалету... Мені щиро жаль вчителів. Це така відповідальність, дітей зібрати, перерахувати, якось в підвалі заспокоїти... Зараз не час ходити до школи. Дистанційне це єдиний вихід, як для мене. Щиро вірю в нашу перемогу! З великим задоволенням відправлю дітей до школи після перемоги)
Віктор
Для Валерій: Такому дебілу як ти бачу і очне навчання не дуже помогло! Якщо дитина талановита, то вона буде якісно навчатися при будь-якій формі навчання, а якщо йолоп, то і очне не допоможе!
Любопитна
Для Віктор: Чому ображати людей? Людина висловила свою думку цілком обгрунтовано на відміну від вас. Мене теж хвилює питання, як талановиті і обдаровані першокласники будуть навчатися онлайн?., Особливо , коли залишаються вдома самі, бо батьки на роботі? І як вони будуть діяти під час тривоги?
Коментувати
Ірина
Це просто жах,що відбувається! Це МОН хоче ,щоб все було цим відомством підтасовано! Схаменіться! Діти- це наше майбутнє! Не наражайте їх на небезпеку! Подумайте про вчителів,адже вони теж живі люди! Вже налагоджена дистанційна форма навчання! Закінчиться війна-- все надолужимо!
Алина
Це просто немає слів. Більшість батьків проти очного навчання. В підвалі мої діти сидіти не будуть. Труби з водою, електрощити, каналізація - це просто треш., І акт підписаний. Не треби робити з наших дітей Живий щит.
С
Для Алина: Будь ласка, вкажіть поіменно тих батьків, які проти навчання офлайн, вказавши населений пункт, клас, школу.
Ірина Заїка
Взагалі то є Закон про захищення персональних даних.
Юрий
С - ти тупа дитина, або зацікавлена (у чомусь) особа. Найкращі укриття які існують у моєму місті (біля 30 населення) не відповідають вимогам по повітрю, освітленню, обладнанню, безпечному вході дітей. Хто з влади готовий застрелитися у випадку травмування дітей у цих приміщеннях, хто готовий сісти за потакання грі в 95 кальмар. Про звільнення мова не йде.
Коментувати
Світлана
При ковіді було дистанційне навчання, а при військову Стані офлайн ??? Це повний абсурд! МОН що ви курите?
С
Для Світлана: При КОВІДІ для місцевих влад була політика економії коштів на електроенергії , опаленні, воді, заробітній платі техпрацівників, сторожів, вахтерів; А вчителі зі власних кишень проплатили електрику, інтернетттрафік, ремонт ( а дехто аренду ) комп’ютерної техніки, роздруковували на принтері надіслані роботи. А як вчилися діти ? Учитель тільки бачив чорний квадрат, діти навіть не озивалия, не відповідали на запитання...
Коментувати
Вася
То нехай МОН проведе, тільки об’єктивне, опитування, і тоді переконається як налаштовані батьки щодо очного навчання.
просто вчитель
Для Вася: Вася,батьки налаштовані по - різному: хтось за онлайн, а хтось за офлайн. Так що не треба тут розповідати,що 100% всі за онлайн навчання.
Коментувати
Lili
А давайте на тиждень посадимо все міністерство освіти в одну з прифронтових шкіл. Одних в якості учнів, а інших в якості вчителів. А головного освітянина на посаді директора, який за вказівками міністерства несе відповідальність за всіх учасників освітнього процесу. Тоді подивимося на їх розпорядження. ( Якщо виживуть)
Дарія
А чому про університети мовчать? Ато все про школи та школи. Студенти це вже не діти? ???? Чому не запитують у батьків студентів, яку форму навчання вони хочуть для своїх дітей?
Андрюха
Для Дарія: Студенти - це вже повнолітні особи, які беруть на себе відповідальність.
Дарія
А батьки за них не будуть хвилюватись? 16-17 років це ше не повноліття...
Дарія
Для Андрюха: не думаю, що всі батьки студентів хотіли б почуть звістку, про те що ракета влучила в університет де їхня дитина навчається
Коментувати
Анжела
Боже, схаменіться. Як я і говорила, навіть якщо і 100 %буде за дистанційне, МОН все рівно вирішить танцювати на могилах наших дітей.
Ланселот
Єпт, та проведіть голосування через "ДІЯ" і не позортеся з бажанням освоїти бюджетні кошти. Не МОН, а якась терористична організація проти майбутнього України!
Віктор
Тут ключове слово не якість освіти, ні вирішення проблем, які зараз виникли, а те, скільки бюджетних коштів освоїв омбудсмен? Уроди кончені з МОН!
ДепартаментДюсолей
Клоуни з МОН обурені роботою освітнього омбудсмена? Це їх так здивувало те, що людина просто виконує свої обов’язки, чи те, що результати опитування прямопротилежні їхнім підтасованим результатам?