У Києві заявили, що більшість батьків за офлайн навчання

За результатами опитування, майже 70% батьків обирають очну форму навчання

У Києві заявили, що більшість батьків за офлайн навчання

Попередні дані опитування батьків школярів, що зараз триває у столичних закладах освіти, свідчать про те, що майже 70% обирають очну форму навчання для своїх дітей з 1 вересня.

Про це повідомила директорка столичного Департаменту освіти і науки Олена Фіданян.

«Майже 70% дітей, відповідно до опитування батьків, готові до очного навчання. Решта – тобто ті, хто не наважується відправляти дітей до школи, мають можливість або навчатися онлайн, або за індивідуальною формою. Для цього достатньо написати відповідну заяву в школі», – заявила Фіданян.

Також за попередніми підрахунками, за кордоном на 1 вересня перебуватимуть майже 20% столичних школярів. 

Окрім того, директорка столичного Департаменту освіти і науки підкреслила, що головна увага в цьому році буде приділятися безпечному перебуванню дітей та працівників у закладах освіти.

«На сьогодні експертною комісією, до якої увійшли представники ДСНС та медичні працівники, перевірені всі школи. Наразі можна впевнено казати, що майже 70% закладів освіти мають укриття (не бомбосховища!), які оновлюються та ремонтуються відповідно до вимог, де діти будуть у безпеці. Але навіть у цих школах одночасно зможуть перебувати лише стільки людей, скільки вміщує укриття. Тобто школи, у яких укриття не може вмістити всіх учнів із вчителями, перейдуть на двозмінне навчання. Ті ж заклади освіти, де немає ані свого укриття, яке б відповідало всім вимогам, ані безпечного місця поруч зі школою, куди можна оперативно перевести дітей у разі повітряної тривоги, взагалі не зможуть розпочати навчання в очній формі», – пояснила Фіданян.

Освіта.ua
03.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Це просто відверта брехня! Серед усіх моїх знайомих (батьків дітей, що мешкають у Києві) жоден не готовий відправити дитину до школи, лише дистанційне навчання! Купа критики щодо такої статистики і серед батьківських чатів. Абсолютно спотворені цифри.
Ірина
А де і ким проводилось опитування? Чи це не у всіх школах було? Станом на 06.08.2022 жодної інформації по влаштуванню укриття, формах навчання від школи не було. Яким чином батькам приймати рішення? А головне повідомляти адміністрацію...
Іван
Ага, підльотний час ракети з Білорусі - менше 1 хвилини. Це для Києва. Які укриття???
гість
Крім батьків належно б було спитати думку вчителів про небезпечні умови праці. Вчитель не обслуга батьків. Пофарбовані підвали це не бомбосховище. Своїх дітей МОН туди не відправить. Всі наскільки звикли бо ставлення вчителів як до кріпаків, які працюють за харчі! Дт речі, де профспілка ?!
ЛОРА
Брехня продовжується. Це зрада! Де гарантія безпеки для вчителів? Війна нічого не вчить. Але кому війна-кому мати рідна. Брехливі статті зі статистикою залишить собі, прмкрепіть на стіну, може попустить. Промивати мізки не треба. Ми не в Росії. Віри вже немає. Напевно хочуть за руським кораблем.. . Адекватно навчати дітей онлайн. Хто хоче вчитися, той буде. Ризикувати життям вчителя не мають! Бо батькам немає з ким залишити дитину. А у мене мама - вчитель одна. Якщо з нкю щось трапиться, то ніхто не буде нести відповідальність. Я впевнена. Свою дитину я б не пустила.
Яненко
Питання до шановної пані директорки столичного Департаменту освіти і науки "яким чином буде приділятися увага в цьому році щодо безпечного перебування дітей та працівників у закладах освіти.?" Координати навчальних закладів легко відшукати як і спрямувати ракети за цими координатами.
Ганна
Освітній омбудсмен зараз проводить опитування щодо організації навчання - можна взяти участь до 10-00 8 серпня. Посилання на форми для заповнення - на сайті омбудсмена та в новинах про опитування.
Василь
Яке офлайн? Ви показалися там? Чи у ворога ракети скінчилися? Та школи будуть ціллю номер один. Найдуться тварі-коригувальники. А бомбяги хібав школах є? Чи вони витримають ракетний удар?
Курдюмов
Люди! Просніться. Немає ніякого дистанційного навчання- все це імітація і брехня. Навчання- це перш за все спілкування, говоріння, переживання, уміння і навички. Елементи онлаін - будь ласка- для самостійного навчання. А в Києві слід навчатися вживу! Це і посольства , пво і т.п.
unforgiven 2
Для Курдюмов: ви не думали над тим, що повітряні тривоги, так само як маски і вакцини, це спосіб дресирування людей? Звичайно, єдиною ефективною формою отримання освіти залишається навчання в школах. Однак, представники нинішньої влади нічого не зробили для цього, хоч знали що буде війна. Лише чекали окупантів, щоб в черговий раз обмежувати права і свободи людей.
Коментувати
Людмила
Перечитала всі коментарі. І знайшла тільки ОДИН серед усіх, який за offline. Виникає запитання: а звідки взяли 70%? Я особисто бачила опитування на Київ city: 31% - очне навчання; 14% - перебуватимуть за кордоном; online - 50%; інше - 5%. Чомусь там зовсім інші цифри!!! Хто з вчителів буде працювати у дві зміни у школі? Та ще й потім читати онлайн? Це при тому, що всі надбавки познімали!!! А про психологічний стан дітей і вчителів вже й годі думати коли висадять по дорозі до школи з транспорту та після підвалу... Про яке нормальне навчання можна говорити?
гори Карпати 120 км. від цивілізаці
Це якого дурману напилися Київські батьки? 50/50 ще йшло куди не йшло. У нас є прохання до влади. Оприлюднити знімки шкіл та багатоповерхових будинків де вже потрапляла ракета. Які шанси у підвалі вижити? Чи були випадки що люди виживали у підвалах? Ми говоримо, але ми не розуміємо про що ми говоримо. Організуйте таку роботу, а результати оприлюдніть в регіональних ЗМІ. Батьки приходять, дивляться на красоту яку ми зробили у підвалі, махають головою і думають що все буде добре. Але красота це одне, а безпека зовсім інше. Батьки щиро мають надію, що все буде добре. Тільки чи все буде добре від нас майже не залежить. Будівля побудована у 1982 році. Подивитися з сторони, гарно. Але змішувати зовнішній вигляд приміщення з мінцінстю не доречно.
гість
Для гори Карпати 120 км. від цивілізаці: не вірю в правдиві результати опитування, щось тут нахімічили. Всі знайомі, знайомі знайомих за онлайн. А вчителів взагалі забули спитати...
Коментувати
Учитель
Міністерство не вміє, або (швидше) не може професійно працювати. За 6 місяців потрібно було організувати електронні інтерактивні підручники для учнів 5 класу, переглянути норми часу роботи учнів з гаджетами (хоч би для періодів воєнного сстану), наповнити і запустити нарешті єдину для України платформу для онлайн навчання з е-журналами, напрацювати практичні рекомендації по навчанню учнів, батьки яких з 1 вересня не захочуть, чи не зможуть відправити дітей в приміщення школи (а таких більше 30%). Усі проблеми впадуть уже з 20-25 серпня на голови педагогів і батьків. Міністерство працює за принципом "якось воно буде", аби зарплата йшла. Ото воно так і буде - "якось".
Учитель
Отже, навчаються діти в приміщенні школи (ті, кого пускають батьки). Оскільки сховище може помістити 1/3 учнів, тому, заняття в 2 зміни і змішане (частина уроків щодня проводиться онлайн, бо усі уроки 2-х змін не "помістяться" з 8.00 до 19.00 години, кожна паралель класів навчатиметься онлайн тиждень на місяць за графіком, бо місць у сховищі не вистачить...). Це якось досвідчений завуч організує... Зовсім не зрозуміло таке: хто, як, коли і за яку оплату навчатиме онлайн 30% учнів, яких батьки не пустять до школи, якщо вчителі в цей час проводитимуть уроки за розкладом, супровождуватимуть і перебуватимуть з дітьми в укриттях??? І не розповідайте мені про індивідуальне навчання, бо "просто за заявою батьків" ніхто не організовує індивідуальне навчання. Згідно положення потрібні відповідні медичні довідки, додаткове фінансування, індивідуальний навчальний план для кожної дитини...
Андрій
Чому в опитаванні не беруть участь вчителі, вони такі самі учасники освітнього процесу. Але вони як завжди підневільні. Батьки мають право обирати онлайн (безпеку). А вчитель під бомби!!! Ви про еволюцію Н.В., а вчителі теж повинні випасти по логіці?
Чиновник
Для Андрій: ваша задача вгнути голову і виконувати
Андрій
Для Чиновник: Це мене особисто не стосується. Отож то й воно, що вчитель принижений більше нікуди, звичайно те й зробить, а якщо щось ще має людьське то просто бросить таку роботу, як і зробило море вчителів після відсторонення.
Ганна
Є опитування вчителів (як і інших учасників освітнього процесу) від омбудсмена - посилання на його сайті та в новинах про опитування. Заповнити можна до 10-00 8 серпня.
Коментувати
Н.В.
Пішла кампанія за офлайн навчання з "мамкамі,які не хочуть,щоб їхні діти були дібілами",(а вони вже).Краще нехай загинуть в школі,але не на тому клятому онлайн навчанні-ось головна думка.З іншої сторони,якщо батьки не розуміють таких простих речей,то в справу включиться природний відбір,де виживуть розумніші,які вміють думати і пристосовуватись.Еволюція невблаганна річ
Марина
А для чого ви приховуєте коментарі тих хто за оффлайн навчання? Я своїх дітей третій рік вдома тримати не хочу і не буду. І сама не маю бажання сидіти під комп’ютером зранку до ночі, готуючись до уроків. В нашому класі більшість за очне навчання. Все залежить від регіону. Там де більш-менш спокійно, можна розпочинати очне навчання. Досить дітям бути неуками.
Сергей Лимонов
Для Марина: ти народжувала для МОНу чи для себе ?
Ірина
Для Марини.От я з більш-менш спокійного регіону,як ви кажете,але дитину не пущу до школи.Нас влаштовує онлайн.В нашій школі це навчання було на високому рівні, дякую вчителям.Усі викладачі виходили на уроки згідно розкладу.І чому ви сидите за комп’ютером готуючись до уроків? У мене дитина сама навчалась. У перший рік було складно ,я допомагала ,а зараз уже все сам.
Коментувати
Світлана
Дивуюсь батькам, вам набридли ваші діти? Можуть бути не тільки прильоти зрадників хватає. Беслан 1вересня 2004рік.
Віктор
Це вся брава риторика буде діяти тільки до першого прильоту по якомусь навчальному закладі. Таке враження, що МОН і самі батьки цього і чекають?
Оксана Ніколенко
Брехня! Повторюється ситуація з ковідом: як треба було, так і писали цифри. Але ж зараз війна - побійтеся Бога!
Галичанка
Статистика взята зі стелі - це очевидно. Навіть, коли тут проводилося опитування, 67% висловилися проти офлайну. Більше 26 тисяч людей підписали відповідну петицію до Президента. По опитуваннях, які проводять у школах, також більшість батьків висловлюються за онлайн навчання. У нашому класі, наприклад, із 26 батьків за офлайн лише 3 (це Захід України).