Дані щодо формату навчання підготують у серпні

Остаточні дані щодо формату освітнього процесу у кожному закладі будуть готові у серпні

Дані щодо формату навчання підготують у серпні

Остаточні дані щодо формату освітнього процесу в кожному закладі будуть готові на початку серпня.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час перебування в Одесі.

Він нагадав, що освітній процес у школах планується розпочати у традиційному форматі 1 вересня.

Водночас остаточне рішення буде залежати виключно від безпекової ситуації та після висновків спецкомісії у відповідному акті закладу щодо готовності розпочати навчальний рік в очному режимі.

«Остаточні дані щодо формату освітнього процесу в кожному закладі будуть готові на початку серпня. Передбачається дистанційний та змішаний формат навчання дітей, які тимчасово перебувають за кордоном, та дітей, батьки яких мають побоювання щодо очного навчання», – сказав міністр.

Освіта.ua
07.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галичанка
Для Ттт: Хвиля обурення здіймається вже кілька тижнів. Я постійно пишу про те, що не можна наражати дітей на небезпеку! І це стосується всіх НАШИХ ДІТЕЙ - від малечі у садочках - до юних студентів, бо вони всі - наше майбутнє, наше життя. ВОНИ ВСІ - НАШІ ДІТИ! Мій акцент на школі, бо мене це прямо стосується. А вихователям садочків і батькам малечі, на мою думку, також треба було долучатися, писати, висловлюватися
Ттт
Все про школи та про школи... Чому ніхто не говорить про садочки? Як за короткий термін одягнути дітей і вивести у сховище? А якщо під час денного сну лунає сирена, як ви собі являєте розбудити дітей, одягнути і вивести? Багато запитань, на які ніхто не має відповіді.
Галичанка
Для Ттт: Хвиля обурення здіймається вже кілька тижнів. Я постійно пишу про те, що не можна наражати дітей на небезпеку! І це стосується всіх НАШИХ ДІТЕЙ - від малечі у садочках - до юних студентів, бо вони всі - наше майбутнє, наше життя. ВОНИ ВСІ - НАШІ ДІТИ! Мій акцент на школі, бо мене це прямо стосується. А вихователям садочків і батькам малечі, на мою думку, також треба було долучатися, писати, висловлюватися...
Діма
У місті, де я живу працюють садочки які мають бомбосховища. Потроху всі пристосувалися до того стану в якому живемо. З старшими дітками - легше, з молодшими - важко, але можливо. Якщо Війна триватиме роками, що тоді і? Вихователі 5 місяців на простої, не всі можуть знайти іншу роботу, її просто немає, а ліки і комуналку ніхто не відміняв. Батьки мусять працювати, куди подіти маленьку дитину щодня. Так, будять сонних, мотають в одіяла і в укриття. Тут кожен для себе має вирішити, що і як. Але досвід роботи садочків є, і бажаючих батьків більше, ніж можливостей. Вихователі теж не проти, бо за 2000 простою далеко не заїдеш, заощадження мають не всі, закордон всі теж не поїдуть. Так що проблему треба розглядати комплексно.
Коментувати
Галичанка
Звичайно, зараз небезпечно всюди, бо в країні війна. Але ж повні дітей школи стануть мішенями номер один. То ж нелюди!!!
Діма
Для Галичанка: Як уже тривалий час працюють дитячі садочки з сотнями маленьких дітей?
Коментувати
Люда
Ох і багато крику, і зрозуміти можна кожну із сторін. Найпростіше провести опитування батьків в кожній конкретній школі, в кожному класі _ тоді і зрозуміло буде, як і що думають люди насправді. В школі якій я працюю _ таке опитування провели. І знаєте _ 95% батьків за ОЧНЕ навчання. І їх зрозуміти теж можна бо живучи в дев’ятиповерховій багатоквартирній "панельці" люди нікуди не ховаються під час тривоги, їм просто немає куди. І таких сімей міліони. Магазини, лікарні, торгові центри, житлові будинки (тут також сотні людей) _ все є небезпечним. Так, нажаль ми всі не захищені на 100% ніде, а ні вдома(а ну скажіть в кого є бомбосховище? Скільки людей вміщає?) Чи сидячи вдома за комп’ютером, без нагляду дорослих у безпеці? Певно, що ні. Кожен має право на свою думку, всі аргументи є справедливими, ніхто незнає напевне як вберегтися, і все ж, складається враження, що найбільше у цій ситуації кричать вчителі з закордону, добре ж і тут зарплату отримувати і там. Бо в моїй школі всі вчителі за очне, або хоча б змішане навчання. Починайте цькувати)
Андрій
Для Люда: ви не вчитель, бо вчитель неможе нести таку ... Кожен вчитель розуміє небезпеку для майбутнього нашої країни. Та тварь цього лише і жде, де зберуть молодь для кращого знищення. А от МОН грає на руку цій тварі. Пора задуматися хто нами керує і як нас хоче знищити. ЗНИЩИТИ МАЙБУТНЄ НАШОЇ НАЦІЇ
Коментувати
Мама учня
В класах в середньому по 30 дітей, 4 класи на паралелі, 11 класів: 30×4×11. Як вмістити таку кількість дітей в одному сховищі? Як провести одночасно таку кількість дітей коридорами? Якшо тривога буде тривати годину-півтори, чим зайняти дітей весь цей час? Тим більше, як люблять наші вчителі, щоб діти не шуміли. Всюди є туалети в сховищах? Попередні роки за найменшої нагоди відправляли на дистанційне, а тут війна і все навпакм
Іван
Чого це міністерству так закортіло всіх відправити на очне навчання? Упродовж трьох років пандемії питання вирішувалося по ситуації на місцях. Чому не можна так залишити і надалі? Чи надійшла вказівка з кремля? До того ж, чого той прокремлівський міністр їздить до Одеси за державний кошт, коли гроші треба економити для фронту? Він же все одно нічого не може вирішити. Скільки його будуть тримати?
Влад
Ви шо зовсім я вам може таємницю відкрию але трупам математика шо 5- те колесо ці скоти майже 100% будуть бити по навчальним закладам якщо буде очка бо це гори трупів дітей і студентів. А без того у країни майбутнього не буде а навчання нормального ніде так чи інакше не буде 2- 3 сирени в день діти і студенти будуть більше в підвалі сидіти ніж за партою це якщо дай боже не прилетить зараз не 2- га світова ракета дойде в будь-яку точку країни тому не варто дражнити лихо воно і так гуляє
Маргарита
Вам дітей та вчителів не шкода? Як дійсно в школу прилетить ракета, що буде з вчителями і дітьми... Якщо батьки і зможуть залишити своїх дітей вдома через побоювання. А з вчителями що?? Я мама і вчителька, як я маю залишити своїх двох дітей вдома і поїхати на роботу під сирени та ракети? Що будуть думати мої діти? Виходить, що наші діти будуть "дуже розумні" але з зіпсованою психікою та життям. Якщо взагалі в них це залишиться
Галичанка
Для Маргарита: Погоджуюся! Вчителі теж заслуговують на життя, а їхні діти точно не хочуть стати сиротами, просто тому, що в мами, чи тата така робота, коли якісь там люди розпоряджаються їхніми життями ..
Коментувати
Тетяна
А чому ніхто не піднімає питання добирання до школи? Не у всіх школа у подвір’ї. Хтось добирається маршруткою і більшість починаючи з 4 -5 класу самостійно без батьків.і куди дитині бігти ,якщо повітряна тривога сталася коли дитина ще по дорозі до школи? Яка паніка і стрес охопить дитину в цей час? Бо заняття в школі більшість починається не разом з початком робочого дня у батьків.. І в цей час на кого полягає відповідальність за життя дитини- на батьків! Я ,наприклад, не готова зі страхом за життя своєї дитини відправляти її в школу , якщо добиратися до школи достатню відстань.
Галичанка
Для Тетяна: Ще уми не дійшли, мабуть. На жаль, до цих ’’умів’’довго доходить. Роблять видимість, що стараються щось зробити, а насправді - нічого не продумують і не прораховують. Недолугими ’’рекомендаціями’’ хочуть чужими руками жар загрібати, аби тільки на себе не брати відповідальність. Не можуть гарантувати безпеку дітей - бо дійсно НЕ МОЖУТЬ, ніхто не може. Але навіщо тоді зганяти дітей у навчальні заклади?!!!! Дай Боже, щоб не опам’яталися тоді, коли буде вже запізно.
Коментувати
Батько
Якщо діти не сидітимуть в школі - вони й далі тинятимуться без діла по торгових центрах. Пустіть моїх дітей у школу!
Маруська
Для Батько: Цікаво чи вам сподобається побачити бездиханне тіло вашої дитини після школи. Якщо вам не подобається, що діти вештаються по торгових центрах то не пускайте! Як ракета прилетить в школу де була ваша дитина ви ще згадаєте мої слова
Беспалова Ксенія
Ви з глузду з‘їхали? Як взагалі не соромно таке писати? Як можна бажати батькові побачити труп його дитини? Думайте трошки над своїми словами.
Маруська
Ксеніє, потрібно думати в цій ситуації не над словами, а над тим, як вберегти наших дітей. І, можливо, з глузду з’їхали якраз ті люди, які хочу відправляти на вірну смерть своїх дітей. Вам так не здається??
Коментувати
Правдоруб
Дебіли вигадали відмазку, щоб не вчитися: в школах та університетах немає бомбосховищ з євроремонтом. А в житлових будинках і торгових центрах вони є? Школярі і студенти вже три роки не вчаться. Три роки з чотирьох необхідних для отримання диплому бакалавра! Ми випустили вже ціле покоління профнепридатних фахівців.
Аліна
Для Правдоруб: хоча б прізвище своє напишіть, правдоруб. Щоб батьки та вчителі знали кому "дякувати". "Дебіли", як ви називаєте, переймаються за життя дітей. Хоча Вам, судячи з допису, на них плювати.
Галичанка
Якщо вже називаєте себе ’’Првдорубом’’, то рубайте правду до кінця! Якщо навіть не брати до уваги останні два роки, то повсюди випускалися такі вже мега-фахівці?!!! Тільки зараз заглухло?! Та роками, хто хотів вчитися - той вчився, а хто штанці протирав - той і зараз ’’дипломованим фахівцем’’ протирає.
Коментувати
Віктор
Тоже підтримую, очне дальше наша нація ,буде незнаю ким.Скільки можна тої дистанційки.
Маруська
Для Віктор: Послухайте, Вікторе. Найперше, чим вам не подобається "дистанційка"? Вчителі стараються і в них чудово виходить. Якщо дитина не хоче вчитися то вона не буде це робити ні в школі, ні вдома. Краще контролюйте своїх дітей, шановний. Друге, "наша нація" під час очного навчання може в рази зменшитись просто після прильоту ракети. Наостанок, ні одна дитина не буде вчитись під страхом смерті. Це я вам гарантую. Якщо розмістити багатьох дітей в спортзалі, чи шкільному коридорі, не врятується ні одна душа. Так що, задумайтесь, над тим, що пишете і що краще: смерть в школі де дитина могла стати "дуже розумною", бо це ж очне навчання, за вашими словами... Чи вчитися вдома у безпеці? Також, порівняйте шанси прильоту ракети в будинок і в школу, де орки знають на 100%, що там є діти.
Коментувати
Оксана
Цілком підтримую! Має бути очне навчання! Досить вже дистанційки - отуплювання! Хто начитався в інтернеті страшилок - хай переводить дитину на дистанційне, а всі решта хай нормально вчаться. Війна буде тривати, на жаль, ще довго
Жанна
Для Оксана: Ви мати чи мачуха? Якщо бажаєте своїй дитині смерті, то відправляйте в школу. А я своє дитя не відправлю в школу. Нехай краще буде тупим але живим, ніж розумним та мертвим. Вдарить ракета в школу, то згадаєте слово,,страшилки‘‘
Оксана
В школах біженці - і нічого страшного. А от, як учні підуть - зразу ракети. А в Вас хоч є те "дитя", чи просто так пишете?
Марина
Для Оксана: А у Вас дитя є? Ви настільки черства людина? Чи дитина чимось так сильно недогодила, щоб так нею нехтувати?
Коментувати
Юля Федченко
Садочки працюють норм малечу не шкода! А школам не можна.Я теж вважаю що школи мають працювати де це можливо краще якщо діти дома самі сидять чи в домах безпечно ! Коли детина розгубиться при тривозі дома сама батьки працюють!
Геннадій
Для Юля Федченко: Безумовно в садочках теж багато подібних проблем, але в школах ще і вчитися треба, крім того що бігати туди сюди. Вчитися коли? Вдома після так званої школи? Так який сенс туди йти ? Далі. МОН заявляє про сотні зруйнованих шкіл. Зруйнованих тоді коли там не було учнів, тому що ми працювали дистанційно. А тепер уявіть якби хоч в частині тих шкіл учні були. В дім теж може прилетіти, це так. Але там максимум кілька дітей (відведи Боже і від цього) а в школі декілька сотень. Ось та ж школа інтернат в Харкові уявіть що там учні вийшли на заняття. Всі діти підуть до школи, але в жодному разі не раніше наступного дня після закінчення війни.
Коментувати
Геннадій
Вибачте, ви з глузду з’їхали? Яке очне навчання? Тривоги 2..3 рази на день, тривалістю від кількох хвилин до кількох годин. За укриття визнано звичайний шкільний коридор, бо навіть погреба немає. Кому потрібна безглузда біганина туди сюди. Це навчання? В нас в Дніпрі сирени ввімкнулись після вибухів. Вчора приліт в школу інтернат в Харкові, нещодавно Кременчук, Одеська область ... А як на психіку дітей, особливо молодших буде діяти біганина під виття сирен далеко від рідних? Вони будуть вчитися??? Нізащо не повірив би, якби до війни сказали що хоч один з батьків в таких умовах пустить дитину до школи. А до неї ще дійти треба, знову під виття сирен. СХАМЕНІТЬСЯ!!! Знання потрібні живим та здоровим дітям! Пишу як вчитель і як батько. Не дурійте люди добрі. Переможемо, все наздоженемо.
Галичанка
Для Геннадій: Погоджуюся із кожним Вашим словом!
Маруська
Ви дуже слушно кажете! Погоджуюсь з вами на всі 200% Відправляти дітей на цілий день не в школу, а в коридор або спортзал, щоб вона нібито була під наглядом... Це дурість. Вона буде хіба що під наглядом ракет. Зараз дистанційне навчання нічим не гірше за очне, хто захоче той буде вчитись, а дітям, які нічого не хочуть буде все одно і в школі, і вдома. Я тільки за дистанційне навчання. Геннадію, не знаю як Ви але я не буду відправляти своїх дітей в цю братську могилу. Надіюсь, схаменеться багато вчителів та батьків і це щось вирішить
Коментувати
Катерина
Якщо батьки працюють то на кого залишати дітей? Ми в такій області що очне навчання може бути, тільки за очне, війна буде ще роки, скільки можна сидіти перед компом і тупіти, мусимо жити з цими реаліями
Галичанка
Для Катерина: Ключове слово - ЖИТИ!!! А не відправляти дітей і вчителів на забіій у холодні, процвівші, смердючі підвали.
Коментувати
Ольга
Дайте вибір батькам, я за очне навчання, своїх першачків дома не залишу, в школі під наглядом
1
Усі батьки та вчителі за очне навчання!!!.
.-.
Для 1: які бажають смерті своїм дітям
Галичанка
НЕПРАВДА! Далеко не всі батьки, і далеко не всі вчителі - за очне навчання! Якраз навпаки, близько 70 відсотків - категорично проти! І це не залежить від регіону. Зараз триває повномасштабна війна і НЕБЕЗПЕЧНО ВСЮДИ.
Юлія
Я проти очного навчання, а для умників які хочуть щоб діти не тупіли то треба щоб вони взагалі мали бажання вчитися а не протирать штани в школі де за них має відповідати вчитель, а може це для ваших дітей зробимо окреме навчання офлайн а інші мають бути в безпечнішим місцях ніж школи в даний час
Коментувати