МОЗ: оплачувати медогляд має роботодавець

Роботодавець зобов’язаний профінансувати проведення медичних оглядів працівників

МОЗ: оплачувати медогляд має роботодавець

Роботодавець зобов’язаний власним коштом профінансувати та організувати проведення періодичних медичних оглядів працівників.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я щодо проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників під час війни.

У МОЗ зазначають, що воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів. Відтак, вони, як і у мирний час, проводяться відповідно до законів та підзаконних актів та закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Обов'язкові попередні і періодичні медичні огляди повинні проходити працівники, зокрема, дошкільних і навчально-виховних закладів.

Для проведення медичного огляду працівник має подати документ, що посвідчує особу, та фотокартку розміром 3 х 4 см. 

«Відповідальність за організацію і своєчасність проходження працівниками обов'язкових медичних оглядів і допущення їх до роботи без наявності необхідного медичного висновку несуть власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи», – повідомили у МОЗ.

Працівники, які без поважних причин не пройшли обов'язковий медичний огляд у повному обсязі у встановлений термін можуть бути відсторонені від роботи.

Освіта.ua
22.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Олю, не обманюйте...якщо Ви - Оля. Таке враження, що боти по всім каналам України...
Оля
Нам сказали що фінансування немає і треба за свій кошт проходити, а це майже 1000 гривень!
Думаю
.. а як на практиці реалізувати, якщо МОНУ знало фінасування навіть на з.п. та комуналку.. Закони ми знаємо, а як їх дотримуватись якщо МОНУ не фінасує ці видатки..
Віктор
А як тоді розуміти абзац 2 пункту 2 Порядку, затвердженого цією постановою Кабміну: Витрати закладів та установ охорони здоров’я, пов’язані з проведенням обов’язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установи охорони здоров’я.