МОН оновить програми з більш ніж десяти предметів

Оновлення змісту навчальних програм пов'язане з масовим вторгненням збройних сил рф

МОН оновить програми з більш ніж десяти предметів

В Україні оновлять шкільні програми з більш ніж десяти навчальних предметів та курсів.

Відповідний наказ про створення експертних робочих груп для роботи над програмами підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Зокрема, оновлення змісту навчальних програм пов'язане з масовим вторгненням збройних сил рф і має відбутись у частині питань цивільного захисту, російської культури та історії.

Так, будуть внесені зміни у зміст навчальних програм для 6–11 класів з предметів «Захист України», «Основи здоров'я», «Історія України», «Всесвітня історія», «Основи правознавства», «Географія», «Фізична культура», «Зарубіжна література».

Також оновлення чекає на програми курсу «Громадянська освіта» та інтегрованих курсів «Історія: Україна і світ», «Література» (російська та зарубіжна; молдовська та зарубіжна; польська та зарубіжна; румунська та зарубіжна; угорська та зарубіжна).

Окрім того, планується оновити програми з мов національних меншин (угорської, румунської, російської, польської, молдовської) та типові освітні програми для 1–4 класів.

Робочі групи мають до 15 червня 2022 року розробити проєкти змін до навчальних програм та подати їх на розгляд директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.

Після розгляду директоратом дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти оновлені навчальні програми в установленому порядку мають бути подані на затвердження керівництву Міністерства освіти.

Освіта.ua
07.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Яка російська за що Ви говорите такої мови для українців неіснує це мова варварів
Батьки
У нас є одне запитання. А росіяни вчать українську мову чи українських письменників? Як роблять вони, так само маємо робити ми. І це буде чесно по відношенню самих до себе. Підручники треба змінювати про це мови не може бути. Але програми і предмети мають мають відповідати тій ситуації, яка у нас є сьогодні. Бо правильно зауважено. Діти не охоплені наданням першої медичної допомоги! Уроки праці, де учні мають навчитися майструвати, шити, готувати їжу проводяться погано. На уроках фізики майже не розглядаються теми пов’язані з будовою різних пристроїів та теми де йде мова про радіаційний захист. Ми свою думку підводимо до того, що шкільна освіта не відповідає тим викликам які є сьогодні у суспільстві. І ці виклики були завжди. Тільки їх не хотіли чи не бажали помічати.
Вікторія
Думаю, що вивчення російської мови в школах замінять на польську мову. А замість російських письменників діти будуть вивчати польських на зарубіжній літературі.
Галина
Для Вікторія: а чому її мають заміняти, якщо в більшості шкіл її взагалі не було? У нас на все місто може в парі шкіл (з 40) була російська. Просто відмінять та й все.
Коментувати
Інна
Колеги, хто може порадити, якими предметами замінити вивчення російської мови у школі, але головне: на основі якого документу?
Галина
Для Інна: а на основі якого документу вона взагалі була? Вона була як 2-га іноземна? то й замініть іншою іноземною. В наших школах не було російської
Інна
Була як мова національної меншини, а тепер такої меншини немає. Ми в шоці, що робити.
Галина
Для Інна: ну так російська давно не вважається мовою національної меншини. Немає в нас такої меншини. В інших школах немає такого предмету - мова національних меншин (я не маю на увазі ті школи, які розташовані саме в громадах нацюменшин: болгарських, угорських тощо).
Коментувати
OsvitaGory 150 км. від цивілізації
Перед тим, як вести будь-яку дискусію стосовно змін, треба нам самим відповісти на запитання. Яких ми хочемо бачити випускників шкіл? Або нам потрібні споляки і алкаші, або є потреба у фізично та інтелектуально розвинутих людям, які будуть в той самий час виростати патріотами. Ви можете змінювати програми, переписувати підручники, робити акценти на чому завгодно. Але факти річ неупереджена. Тобто армії найбільше потрібно медиків, а це означає що третину матеріалу курсу захисту України необхідно треба розрахувати на базову медичну допомогу. Армії потрібні фахівці технічних спеціальностей. А це означає що треба розширювати базовий курс фізики і ширше розглядати теми по електриці, особливо там де вивчають роботу різних компонентів схем та електронних пристроїв. Армії потрібні водії, а це означає що по школах потрібно запроваджувати курси водіння. Наші уявлення про війну за ці місяці змінилися повністю.
OsvitaGory 150 км. від цивілізації
Раніше ЗУ вводили окремо для дівчат та хлопців. Але життя показує, що це був дуже необдуманий крок. Адже жінки так само тримають в руках автомати як чоловіки. Тобто ЗУ обов’язково потрібно вводити як для дівчат так і для хлопців. Причому сам предмет повинен мати два компоненти. Це базова військова підготовка 1,5 год. і 1,5 годин медична підготовка причому як для хлопців, так для дівчат. Причому хлопцям це потрібно навіть більше, ніж дівчатам. Щодо змін програм по фізичній культурі, то це виглядає смішно. В очах людей це виглядає біг на одному і тому самому місці. На школи приходить море листів та наказів про заходи. Тільки суть в тому що дистанційно це зробити не можна. І навіть якщо очно проводилися такі заходи, то це для галочки. Залучили 9,12 учнів і відчиталися, що такої фізичної підготовки як у нас не має ніде. Учні повинні на кожному уроці пробігти не менше 2 км. Учні повинні могти підтягнутися на перекладені, учні мають віджиматися від землі. А тепер що???
OsvitaGory 150 км. від цивілізації
Урок фізкультури звели до уроку футболу, баскетболу, волейболу. І далі говорите про зміни в програмі. Та змінюйте їх скільки хочете. Все як було так і залишиться. Якщо влада дійсно хоче щось змінити серйозно, тоді вводіть екзамен з фізичної підготовки. Причому примати такий екзамен має не вчитель і дирекція, а спецкомісія. Тоді уроки футболу стануть уроками фізичного виховання. І тоді буде результат.
Pollya
Не забувайте, про смерті на уроках фізкультури . Діти дохлі зараз. Не всі, але ...
Коментувати
Марія
Чому не збільшують годин з уроків мистецтва, на яких теж вивчається історія рідного краю:народні пісні, інструменти, танці. Це ж культура, спадщина, 1 урок у тиждень це так мало..
Василь
А на фізичну культуру війна як вплинула??? Чи там вправи рашистські, чи рухи не з тої голови чи ще одному чинуші треба "дохтурську" захистити..
Любовь
Як можна підготувати учнів до здачі ЗНО з математики з кількістю 4 години. Я вважаю неправильним обов’язкова здача математики. Було правильно коли був вибір, або історія або математика. Дитина може мати здібності або до точних наук або до гуманітарних. Не можуть всі учні знати математику.
Роман
Для Любовь: Я вже не раз говорив і скажу ще раз, може потрохи почне доходити: НЕ ПОТРІБНО ШКІЛЬНУ ОСВІТУ ЗВОДИТИ ДО ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО!!! В школі потрібно готувати випускників ВІДПОВІДНО ДО СТАНДАРТІВ!!! ЗНО - це лише один із засобів контролю. Якщо Ви виконали стандарт - то Ваші учні успішно складають ЗНО (НМТ, екзамени, співбесіди тощо), які розроблені на основі того ж стандарту. Все. Крапка. Щодо математики, фізики, мови, мистецтва та інших, які чомусь протиставляються - ЗНАТИ ОСНОВИ повинні всі, хто претендує на отримання свідоцтва. На шкільному рівні основи цих знань можуть опанувати практично всі (не беремо до уваги тих, хто не може за медичними обмеженнями). Наявність здібності до математики не заважає вивчати шкільний курс мови, історії чи мистецтва. Також наявність здібності до мистецтва чи літератури не заважає вивчати шкільний курс математики чи фізики. Ще раз - мова не про опанування на професійному рівні. Мова про основи. Не протиставляйте "фізиків" і "ліриків".
Коментувати
Юрій
Крім оновлення, я вважаю, потрібно збільшити кількість годин на вивчення історичних та громадянських дисциплін. 2 години зарубіжної літератури у 5 класі і лише 1 історії України. Історія України - взагалі недооцінений предмет. Можливо замість вищої математики можна вивчати хочаб елементарну історію власної Батьківщини... Але в основному це питання риторичне, кому потрібна думаюча нація?
unforgiven 2
В першу чергу потрібно оновлювати навчально-методичне і матеріально-технічне забезпечення. Принаймні зробити так, щоб всі діти могли вчитися за підручниками. А безкінечне "оновлення" навчальний програм може лише нашкодити. Тим більше, що російська агресія триває вже восьмий рік. Чим думають у "міністерстві", невідомо.