З 1 вересня відкриють лише школи з бомбосховищами

У новому навчальному році працюватимуть офлайн школи, які забезпечені бомбосховищами

З 1 вересня відкриють лише школи з бомбосховищами

З 1 вересня почнуть працювати в офлайн режимі школи, які забезпечені бомбосховищами.

Про це повідомив заступник міністра освіти Андрій Вітренко у телемарафоні «Єдині новини».

За його словами, треба бути реалістами, бо все залежить від безпекової ситуації в країні.

«За нашими планами, відкриються ті школи, які будуть забезпечені бомбосховищами. Такі школи в Україні існують», – підкреслив Андрій Вітренко.

Також він розповів, що наразі Міністерство освіти проводить аудит шкіл щодо питання, чи є в них бомбосховища та відповідні засоби, щоб забезпечити безпеку дітей та педагогічних працівників.

Освіта.ua
24.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
А що робити коли в школі нема зовсім бомбосховища і змушують нас брати відповідальність за дітей на себе
Ірина
Нам у школі довели до відома,що порядок у підвалі ("бомбосховищі") наводитимуть вчителі влітку!Відпустка маленька, все літо попереду!!! Так що закочуємо рукава, вчителі!!!!
Алина
Цікаво, а як повинні бути обладнані ті бомбосховища? Хто повинен виділяти кошти хоча б на мінімальний ремонт.????Усе лягає на плечі вчителів? Коштів у громаді немає Бомбосховище з сирими стінами, на підлозі все в пилу, холод навіть влітку, відсутність туалету....Як дітям там просидіти тривогу тривалість години 3? У школі 600 учнів
Валентина Михайличенко
Діти і так налякані від того,що біжать ховатися.Якби так при ковіду,щось придумали,щоб діти ходили до школи.Тепер війна хочете,щоб діти йшли до школи.Тоді надівали маски, а тепер,що каски? І то,не допоможуть.Від ракети не сховаешся.
Нина
На фик вообще такое "обучение" ,сразу метлу в зубы детям и пусть занимаются!!! Дистанционнка,это не УЧЁБА ОДНОЗНАЧНО!
Ольга
Якщо при ковіді потрібно було в школи ходити,бо від нього не сховаєшся,всі ходять на роботи ,в садочки,в транспорті їздять,хіба вакцинацію зробить,то від бомб і ракет не сховаєшся в підвалах шкіл і садочків,винні будуть не педагоги, а батьки які туди відправляли під звуки сирен своїх дітей!
Алла
Ті, хто ухвалюють такі рішення розуміють різницю між шкільним підвалом та бомбосховищем?
KIEVSITY
Вам бодай відома наповнюваність шкіл с. Київ? Для чого в людях вселяти надію? А про переповнені маршрутки і електрички ви знаєте? А вибачте. Ви у них не їздите. Як ви уявляйте за 5 хв. 920 учнів зігнати у підвал? Це по вашому реально? Якщо навіть старші збіжуть, то поки малечу вистроять і зведуть мине цілих 20 хв. Чи ви ракетам скажете, почекайте?
Роман
Для KIEVSITY: «за 5 хв. 920 учнів зігнати у підвал» - а вони всі у тому підвалі банально фізично помістяться? Я вже не кажу про якісь елементарні зручності (ну, стільці, принаймні), воду, туалет, правильну вентиляцію, відсутність труб, зарезервовану електрику для освітлення...
Коментувати
Ольга
Подвалы в школах, это- одно, а бомбоубежище- это совсем другое!!! Я не видела в городе ни одного бомбоубежища в школе да и вообще... Там сквозняки, холодна, туалетов нету, воды нету, а в некоторых и крыски пробегают....
гість
Вони хворі??? Які школи, які бомбосховища???? Щоб ракетами лупили тепер конкретно по школах з дітьми??? Я у шоці... моя дитина б пішла тільки після того, як у школу таку піде дитина міністра освіти. Але щось я маю сумніви...
Віктор
В навчальному закладі 1300 учнів . Після оголошення тривоги проходить 5 - 10 хвилин ( було включення тривоги і після 3 вибухів) і приліт ракети - це у центральних областях. Можливо таку кількість учнів у такий короткий термін вивести у бомбосховище ? Думайте головами , якщо вони у вас працюють !
Катерина
Ніяке бомбосховище не рятує від прямого попадання ракети. Невже ви думаєте, що москалі пожаліють наших дітей? де гарантія що в ті школи нічого не прилетить? Їм наших дітей не жаль. Якщо вони регулярно обстрілюють пусті школи, уявіть, що буде коли туди прийдуть діти? Ви готові прийти на руїни школи і діставати з під завалів ваших дітей???
Местный
Для Катерина: если что-то случится - виноватыми будут педагоги. А если они не выживут - то виновны посмертно.
Катерина
І це, на жаль, також. Хто буде відповідати за життя і здоров*я дітей і педагогів? Хто візьме на себе цю відповідальність? Переступаючи поріг класу, я не можу гарантувати дітям безепеку, від мене тут абсолютно нічого не залежить.
Юлія
А якщо війна триватиме 5 років? Які знання будуть у дітей?
Коментувати
Іван Іванович
Дискусія ніпрощо,давайте дійдемо до 1 вересня,а потім поговоримо...А можливо буде ПЕРЕМОГА над окупантами.
Андрій Савчук
Для Іван Іванович: ні про що пишеться так. Потім зможемо тільки про це говорити, а робити....
Коментувати
Володимир
наразі Міністерство освіти проводить аудит шкіл щодо питання, чи є в них бомбосховища та відповідні засоби, щоб забезпечити безпеку дітей та педагогічних працівників. Цікаво!?А Міністерство освіти може розібратися у бомбосховищах і чи вони відповідають вимогам? Можливо, це мають робити професіонали, наприклад, працівники Міністерства надзвичайних ситуацій
Люда
А дорога з дому до школи, яка деколи сягає декількох кілометрів і назад буде безпечною, хто відповідатиме за дітей в дорозі? Як їх захистити, якщо тривога застала в дорозі? І спочатку "приліт" і тільки потім тривога, нічого владу не вчить? А різницю між підвалом і бомбосховищем всі в міністерстві розуміють? То у нас або безпечно і вчимося онлайн всі , або небезпечно - і бережемо життя наших дітей і вчителів.
Надія
Для Люда: Повністю погоджуюсь з вами. Моя дитина змушена їздити до школи автобусом. Дорога складає близько 40 хвилин. Як можна відправляти дітей у такий час до школи? Тим більше коли бомбосховища є тільки в кількох школах України і зараз там живуть ВПО. Бігати в підвал і до класу кожні 15 хвилин?... Не розумію, що думає влада про це. Особисто я буду всіх агітувати проти проведення очних занять у військовий стан.
Мілена
а ви рахуєте що перші класи здатні вчитись онлайн? ви відповідайте за себе,дітям треба спілкування і не всі можуть самостійно вчитись , а мені що звільнятись з роботи чи як ,бо дітей таких вдома не можна лишать ,думайте
Роман
Для Мілена: А Ви не рахуйте, а подумайте, поміркуйте. Це ні за якими формулами вирахувати неможливо. Школа, звичайно, займає дітей на час Вашої роботи і забезпечує на цей час нагляд за ними. Але це - не основне завдання школи, хоч і важливе. Школа, точніше, працівники школи, у цей час повинні забезпечити безпечні умови для Ваших дітей. І несуть за це відповідальність - і моральну, і адміністративну, і кримінальну. Як директор і персонал школи повинен забезпечувати безпеку дітей в умовах постійних обстрілів по всій території держави за відсутності відповідних бомбосховищ? А в разі якоїсь біди Ви ж першою звинуватите директора і персонал, що недогледіли, не забезпечили, не вберегли, куди дивилися, нащо дозволили...
Коментувати
Юлія
Переглянула коментарі, таке враження, що школи в нас - це якісь примусові табори, куди дітей змушують ходити. Почитайте закони про освіту, вона є обов’язковою, але спосіб навчання ви можете вибрати самі. Вважаєте, що дитині безпечно вдома, то хай навчається дистанційно, це не є проблемою. А якщо у школі будуть всі умови для безпечного навчання, то чому не навчатись.
Приречена вчити
Так питання з відпустками заглохло,внесли законопроект на початку квітня,але напевно ненагально,неначасі,але коли питання освіти і освітян було нагальним,проаналізуйте з 90 х,але вкинути в інфопростір,як будемо навчатись з 1 вересня,чого ніхто не знає це так ,щоб ні про що.Шановні вирішуйте нагальні питання,а то з 1 вересня не буде кому вчити.
Сіроманець
Уявляють заняття в такій школі. Баранина у сховище, то зі сховища, а коли проводити уроки, і головне де, у сховищі?
Толя
Для Сіроманець: як шо ти баран то про шо з тобою говорити. Думай шо пишиш про дітей. Сам баран.
Клавдія
Пишіть по темі, а не чіпляйтесь до слів. Проводити уроки дійсно неможливо в такій ситуації. Це неприпустимо, щоб відновлювати навчання у такий час. Якщо батькам не подобається освіта яку дає дистанційне навчання, то хай контролюють дітей. З класу де є 26 учнів на зв’язок виходять 6. У нашій сииуації потрібне ТІЛЬКИ дистанційне навчання, але більш контрольоване і проблеми пропадуть.
Анна
Для Клавдія: кому те дистанційне потрібне, дітей уже від нього нудить. Вони хочуть у школу, а не просто весь час гуляти по вулицях.
Коментувати
Тетяна
Була свідком того,як ракета влетіла в будинок,а тільки через пару хвилин спрацювала сирена.Думаю,все зрозуміло..У школі ,де вчіться моя дитина ,1200 учнів,а підвальне приміщення може вмістити половину учнів.І як зможуть діти за пару хвилин, 1200 учнів,спуститись до підвалу. з верхніх поверхів.А школа суцільне скло.Безпека і життя дітей це головне.Також працюю,а після роботи вчуся разом з дитиною до пізнього вечора.Цей тяжкий час треба пережити і залишитись живим і здоровим.
Галичанка
До нашої перемоги - тільки дистанційне навчання! А перемога обов’язково буде! Навчальний рік можна розпочати у будь-якому місяці. Все можна надолужити. Якщо окремі батьки-дописувачі готові, під звуки сирен, відправляти дітей у шкільне ’’бомбосховище’’ для ’’навчання’’ і ’’соціалізації’’, то тут виникає маса запитань. Головне - це життя і безпека дітей.
Тетяна Бабчук
Для Галичанка: зголшуюсь з Вами. Головне-то безпека. Коли дитина бажає вчитися, вона це успішно робить і під час онлайн уроків. Хоча формат викладання і опитування +тестування, звичайно, помінявся.
Коментувати