Усі освітяни отримуватимуть заробітну плату

Зарплата працівникам має виплачуватися незалежно від їх поточного місця проживання

Усі освітяни отримуватимуть заробітну плату

Органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування доручено забезпечити оплату праці працівників закладів та установ освіти.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом.

Зарплата педагогічним працівникам має виплачуватися незалежно від їх поточного місця проживання (перебування) – в Україні чи за її межами. Для цього, у разі необхідності, виплати мають здійснюватися шляхом прийняття рішення про оголошення простою у закладах освіти, що не можуть здійснювати освітню діяльність внаслідок збройної агресії російської федерації.

Також у Міністерстві освіти і науки зазначають, що органи місцевого самоврядування мають працевлаштовувати працівників освіти на вакантні посади (за наявності) у разі подання відповідної заяви.

Освіта.ua
28.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Місто Київ,зарплати за квітень нема!Сказали якщо й буде ,то меншою на 40відсотків.
Євгенія
Доброго дня, а коли буде зарплатня за квітень? Ніяких заяв не підписувала.Вже 1травня, а зп не має. Харківська область, Золочівська ОТГ. І коли чекати і чи чекати на неї?
лина
Добрий день, я працюю в дитячому садочку тех.робітник за квітень отримала зарплату 155грн, це законо? якщо ні, як це можно оскаржити.
Ольга
Добрий день підкажіть чи можна зменшувати мінімальну зарплату на 12 % , вихователю якщо ми працюємо ( чергування та інше)
Вчителі Луганщини
З 1 квітня ліквідовані відділи освіти в ОТГ Луганської області. Невелика частина вчителів відмовилась співпрацювати з окупантами, тим самим позбавивши себе єдиного фінансового джерела. Відділи освіти та бухгалтерія розформовані, директорам табеля здавати нікуди, до того ж більшість директорів погодилися працювати з окупантами. Нарахування зарплати ніхто не проводить. Бачу, що така ж проблема і з вчителями, що виїхали на підконтрольні українській владі території(попередній допис). Зрозуміло, що ситуація в країні напружена, але сподіваюсь, що буде знайдений шлях вирішити це питання. Слава Україні!
Олена
Чи буде нарахована зарплата вчителям, які виїхали з т. н. лнр. Чому таких бюджетників не врахували в 6500? Також цікавить виплата відпускних. По податковим відрахування легко визначити середню зарплату, якщо є таке бажання. Відділ освіти та централізована бухгалтерія ліквідовані.Знайти роботу по спеціальності в квітні не можл иво, а до вересня далеко. На 2000 допомоги без житла не реально вижити. ЦЗ розводить руками, офіційно не звільнені. Якщо станем на облік втратим надію на зарплату та щорічну відпустку. А коли ще за 50, не потрібний ніякому роботодавцю. В першу чергу ці проблемні питання адресую обласній профспілці та КМ.
Вікторія
Скажіть будь ласка, чому вчителям спеціальної школи залишили 100 відсотків зарплати, а вихователів перевели на 2/3??? Хіба ми не педагоги??? Чи ми закінчуємо не педагогічні університети??? Вже набридло, що вихователів за людей не вважають.
Економіст
Для Вікторія: Вас відправили в простій? При простої полатиться не менше 2/3 окладу. Жодного відношення до освіти чи професії це не має. Якщо вчителі отримують заробітну плату, то значить вони працюють (не важливо в дистанційному, очному чи змішаному режимі)
Коментувати
Nata
Чи може керівник ВНЗ ущільнити аудиторне навантаження за семестр на 6 днів тижня та спатити по факту за ці дні, а інші дня місяця оголосити простоєм? Викладання дистанційне, окрім занять є ще консультування та дипломне проектування, але сказали, що навантаження 600 годин не буде діяти зараз, тому оплата тільки за дні праці у розкладі.
Вчитель
Скажіть, будь ласка, чи є правомірним зниження заробітної плати на період воєнного стану, скасування доплати за класне керівництво, перевірку зошитів? Навчання проводиться дистанційно.
Федорістов Віталій
Доброго дня та мирного неба! Скажіть,будь ласка,коли освітяни з міста Ізюм отримають заробітну плату за березень?
Анна
Для Федорістов Віталій: Також цікаво.
Галина
Для Федорістов Віталій: У вас був наказ про, яким змінено режим оботи? Вас переведено на простій? відправлено у відпустку планову чи без збереження заробітної плати? У наказі мало бути визначено чи отримаєте і яку заробітну плату
Коментувати
Людмила
Питання наступне..За законом Президента ,який вступив в силу 26.03 про зупинення стягувань за виконавчим провадженням,чому бухгалтерія сказала,що буде продовжувати утримувати із зарплатні і в подальшому!???Мотивуя Тим ,до нема ніяких листів про зупинення утримання!Працюю у школі!!!!Скажіть,закон Президента для них немає сили???Чи можна поскаржитись на такі дії і невиконання закону ?
АНАСТАСІЯ
Для Людмила: доброго дня скажіть будтьласка чи отримаотримають заробітну плату працівники школи в с.м т.Веселе Мелітопольського району? T
Коментувати
Ольга
Скажіть ,будь ласка, чи має право директор школи вимагати записи в журналі, інакше не подасть в бухгалтерію на нарахування авансу, якщо я веду уроки дистанційно але знаходжуть закордоном?
Местный
Для Ольга: журнал - это финансовый документ. Подпись = проведённый урок.
Ольга
Але чому тоді дозволено проводити уроки онлайн вчителям? Тобто без оплати праці?
Коментувати
Андрей
31.03.2022. Вже написали під тиском заяви за власний рахунок, на сім робочих днів, без збереження заробітної плати. Звичайно ж в ці дні ми працювати будемо, уроки проводити дистанційно, адже виконання програми ніхто не відміняв. Взагалі МОН моніторить ситуацію? Якщо видають накази, то мабуть мають і контролювати їх. А нас як завжди пишемо заяви добровільно примусово! Шосткинський район, Сумська область
Татьяна Куимова
Питання щодо приватної власності в дошкільній сфері.Чи зобов’язані такі роботодавці сплачувати заробітну плату своїм працівникам і в якому розмірі.На який закон можно спиратися у випадку,коли примушують писати заяву на відпустку за власний рахунок за згодою сторін.
Альона
А чому зараз коли вихователі дитсадочків були змушені не виходити на роботу перевели їз на 2/3 від окладу, у мирні часи вправно сплачували податки, а тепер залишились без допомоги у 6500 грн... Чому так не справедливо?
Галина
Для Альона: 6500 отримують ті, хто взагалі не може отримувати заробітної плати. А ви її отримуєте, просто в іншому розмірі
Нима
Ні, не вірно. Серед моїх знайомих і родичів ВСІ хто працює в лікарнях (не залежно від того працював в ці дні чи ні) отримали 6500 грн. Мої батьки - отримали. Відчим ходив на роботу, отримував заробітну плату і отримав 6500. Мама частину місяця не ходила, частину була у відпустці і також отримала 6500.
Коментувати
Людмила
Чи правомірно скасували індивідуальне навчання під педагогічним патронажем під час військового стану? Чому під час війни позбавили дітей з особливими потребами можливості навчатися? Говорять, щоб такі діти навчалися дистанційно з усім класом. Як може дитина з ДЦП, яка не ходить, навчатися з усім класом?
Галина
Для Людмила: а навіщо ходити під час дистанційного навчання?
Коментувати
Діана
Сьогодні отримали повідомлення від керівника про те, що працівників освіти (вихователів), які тимчасово покинули місце проживання на час військових дій, змушують писати заяви на відпустки без збереження з/п, не даючи можливості отримувати 2/3 зарплати за простій, а також скористатися основною щорічною відпусткою. Вимагають бути присутніми на робочому місці. Наскільки це є правомірним. Дякую за відповідь.
Галина
Для Діана: ваш заклад знаходиться у зоні проведення бойових дій? якщо ні, і заклад не переведено на простій, то маєте працювати під час воєнного стану, якщо у закладу є необхідність у працівниках. Зараз у багатьох садочках розміщують переселенців, праціники ходять на чергування (в тому числі вночі) аби слідкувати за порядком в закладі, прибирати, готувати (будь-яка необхідна робота).
Галина
Для Діана: Стаття 3 Закону «Про правовий режим воєнного стану» установлю дві важливі норми. Перша визначає, що на період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди. Друга: На період дії воєнного стану норми частини третьої ст. 32 КЗпП про двомісячний строк попередження працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються. А це надає право роботодавцю зменшувати розмір зарплати на свій розсуд.
Коментувати
Марківка
Які матеріальні гарантії для вчителів, які опинилися на окупованій лнр території, немає більше ні української влади, ні начальства.... хто їм оформить той простой і щось заплатить?!
Людмила
Простій,, яка зарплата вихователя. ,. Нам зараз платять 0.66 це законо . Скажіть будь ласка.
Надія
Для Людмила: законно, це 2/3. Ви ж самі пищете, що у вас простій.
Ольга
А законно писати неявка і не нараховувати ні копійки? І якщо ні, то як це можно оскаржити?
Коментувати
Наталія
Вихователі теж педагогічні працівники, але нас перевели на "простій". Що нам робити у цьому випадку? А простій у нас уже 3 місяць.
ВИХОВАТЕЛЬ
Для Наталія: На "простій" потрібно перевести і вчителів - вони теж не працюють!
Люся
Як це не працюють, скажіть, будь ласка? Багато областей на дистанційні уже не перший тиждень.
Коментувати