Як виховати мислячу людину в сучасному світі інформації
PR

Мисляча людина вміє здобувати та аналізувати потрібну інформацію і постійно розвивається

Як виховати мислячу людину в сучасному світі інформації

Хто така мисляча людина? Як її виховати? Видавництво «Ранок» вирішило дізнатися відповідь на це питання у Ірини Зарецької, педагога, кандидата фізико-математичних наук та співавтора підручників та посібників з інформатики з багаторічним досвідом роботи.

Людина мисляча – це не та, яка має багато сталих знань, а та, яка вміє їх застосовувати для вирішення конкретних задач. Мисляча людина вміє аналізувати, може здобувати потрібну інформацію і постійно розвивається. З цього випливає важливе питання: які ж фактори формують людину мислячу?

«Для мене дуже важливо, у якому середовищі розвивається дитина, починаючи з маленького віку», – відповідає Ірина Тимофіївна. Те, як батьки реагують на творчість дитини, їх повага до особистої думки маленької людини та похвала є неймовірно важливими факторами, які впливають на формування впевненості дитини.

Другим, не менш важливим фактором є література та культурний розвиток дитини. «Вчителі, це на мій погляд, – головні люди, які допомагають процесу формування мислячої людини. Якщо це Вчитель з великої літери, то з його учня точно виросте мисляча людина», – підкреслює Ірина Зарецька.

Більш того, важливо звертати увагу на те, «що їсть мозок дитини, де він бере інформацію».

Ірина Тимофіївна із задоволенням цитує Тетяну Чернігівську, яка займається темою виховання мислячого покоління і досліджує, що для цього необхідно: «Мозок вчиться завжди, навіть коли людина спить. Важливо, на чому він вчиться, яку «їжу для навчання» ми йому даємо. Легкий доступ до інформації для сучасних підлітків – це і плюс, і мінус. Плюс полягає у тому, що інформація є та її багато, навіть занадто багато, бо ми живемо в такий час, коли знайти інформацію можна в один клік. Проте потрібно вміти аналізувати інформацію, користуватись тільки надійними джерелами та відділяти дійсно цінне від інформаційного шуму».

За такими принципами й був створений підручник «Інформатика» для учнів 5 класу, які навчатимуться за принципами Нової української школи. Ви можете ознайомитися з його перевагами та зробити свідомий вибір, за якими принципами навчати дітей.

Ну і трохи «смачної» інформації для батьків, які цікавляться вихованням дітей. Пані Ірина дуже радить книгу Андрія Курпатова «Щаслива дитина. Універсальні правила», де можна знайти багато цінних порад.

«Моя порада така: завжди підтримуйте свою дитину. Хочеться, щоб батьки розвивались разом із своєю дитиною. Для гармонійного розвитку дитини, на мій погляд, головне – щоб діти росли в гармонійній сім’ї», – наголошує Ірина Зарецька.

Не бійтесь давати дитині пізнавати навколишній світ, не обмежуйте її пориви – головне вміти аргументувати, чому конкретні дії варто чи не варто робити, та розказувати про наслідки. Дайте можливість дитині робити власний вибір!

Освіта.ua
23.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів