Штучний інтелект допомагатиме підліткам обрати професію

За допомогою штучного інтелекту школярі зможуть сформувати власний «Паспорт здібностей учня»

Штучний інтелект допомагатиме підліткам обрати професію

В Україні запустили інноваційну систему профорієнтації, де за допомогою штучного інтелекту школярі зможуть сформувати власний «Паспорт здібностей учня». У «Паспорті» зазначатимуться провідні типи особистості та інтелекту, а також перелік професій, у яких учень може досягти успіху.

Про це йшлося на пресконференції щодо професійної орієнтації молоді, де був презентований Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

За словами директора Інституту модернізації змісту освіти Євгена Баженкова, проект є результатом системного аналізу кращих світових кейсів з профорієнтації, адже в розвинених країнах з учнями працює кар’єрний консультант, який супроводжує підлітка протягом всього терміну навчання, і школяр закінчує школу, маючи чітке розуміння власних схильностей до тієї чи іншої професії, що дозволяє йому зробити свідомий вибір подальшого навчання та побудови власної кар’єри.

«Ми реалізували таку систему профорієнтації в інноваційний спосіб – за допомогою штучного інтелекту, який дозволяє кожному школяру сформувати власний «Паспорт здібностей учня», в якому зазначаються провідні типи особистості та інтелекту, а також перелік професій, в яких учень може досягти успіху. Цей інструмент є початком реформування старшої профільної школи в межах Нової української школи», – підкреслив Євген Баженков.

Зокрема спікери пресконференції розповіли, що проєкт «Обери професію своєї мрії» – це 5 кроків до успіху школяра, які передбачають профорієнтаційне тестування, консультацію з кар’єрними радниками за допомогою технології «перегорнутого кол-центру» та ознайомлення з трендами ринку праці та практичними порадами, як складати резюме, підготуватись до співбесіди тощо, за допомогою мультимедійних курсів у міжнародному форматі SCORM.

Також його складовими є онлайн-екскурсії на провідні підприємства України та можливість детально ознайомитись з топ-100 професіями у форматі мультимедійних курсів (загальна інформація про професію, рівень заробітної плати, перспективи даної професії у майбутньому, кількість вакансій, навички, якими повинен володіти фахівець, та в яких закладах освіти цієї професії можна навчитись).

Окрім того, у межах даного проекту працює Школа кар’єрного консультанта, у якій учителі та шкільні психологи навчатимуться основам кар’єрного консультування. Таким чином в Україні буде створюватись мережа професійних фахівців з профорієнтації.

Освіта.ua
28.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Иван
А этот штучный интеллект случайно не поможет дорвавшимся клоунам наладить экономику и вывести страну из кризиса?
123
Штучний? Інтелект? Безпомилково? Випадково чи як замовник скаже? Робота по необхідності чи спеціальність за покликом серця? Які навички чи компетенції, коли людина ще не спробувала те, що найкраще виходить і найбільше подобається? Чергове відмивання коштів. І рóботи.
LYKE
Для 123: В округе "украина" для всех выдают одну специальность - "холуй 404", а вот если хватит упорства и ума, то выйдет на уровень специалиста-людыны или даже человека.
Ванга
Вангую: невідомому "комп’ютеру" дуже потрібні низькооплачувані спеціальності із яких абітурієнти будуть вибирати як у тестах галочки. "Тебе спочатку спереду і потім із заду чи хочеш проявити оригінальну волю і зробити навпаки?" Головне, що майже ніхто не винен.
Коментувати