В ООН закликали уникати закриття шкіл через COVID-19

Людство не може дозволити собі ще один рік без повноцінного навчання дітей

В ООН закликали уникати закриття шкіл через COVID-19

Незважаючи на зростання кількості випадків зараження вірусом «омікрон», який небезпечний здатністю заражати більше людей, ніж інші варіанти, «необхідно, по можливості, уникати закриття шкіл у загальнонаціональних масштабах».

Про це заявила виконавчий директор Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Генрієтта Фор.

За її словами, людство не може дозволити собі ще рік без повноцінного очного навчання дітей.

Також вона вважає, що в умовах стрімкого поширення COVID-19, коли необхідно вживати суворих заходів у сфері суспільної охорони здоров'я, школи мають бути останніми закладами, що закриваються, та першими з тих, що відкриваються.

Поки що експерти та вчені не мають повного бачення щодо наслідків стрімкого поширення нового штаму. В умовах невизначеності уряди багатьох країн думають про те, чи варто залишати школи відкритими.

Водночас виконавчий директор Дитячого фонду ООН побоюється, що ще одна хвиля масового закриття шкіл матиме катастрофічні наслідки для дітей.

Пандемія COVID-19 вже призвела до серйозних перебоїв у системах освіти у всьому світі. Мільйони дітей були позбавлені доступу не тільки до освіти, а й до харчування, а також до психологічної та соціальної підтримки.

На думку Фор, «негативні наслідки онлайн навчання очевидні» і подальше тривале закриття шкіл призведе до тяжких наслідків.

У багатьох школярів у країнах із низьким рівнем доходу немає комп'ютерів, смартфонів або навіть доступу до інтернету, через що в умовах карантину вони практично повністю позбавлені можливості вчитися.

До того ж йдеться не лише про навчання, а й про безпеку та спілкування з друзями.

«Рішення закрити школи перекреслили десятиліття прогресу у сфері освіти та завдали непоправної шкоди благополуччю дітей. Нас охопила тіньова пандемія дитячої праці, дитячих шлюбів та проблем психічного здоров'я», – наголосила Фор.

За даними ЮНІСЕФ, це покоління школярів у майбутньому протягом усього свого життя може не отримати 17 трильйонів доларів потенційного заробітку.

Освіта.ua
20.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
KIEV UK
Робити ставку на один предмет Захист України і думати що на цьому предметі зуміють підготувати молодих людей до можливої війни це безглуздо! Почнемо з того, що ще сьогодні випускників, а завтра повнолітніх доведеться мобілізовувати як всіх решта. З чим вони туди йдуть? Їх за 1-2 місяці навчуть тримати автомати в руках, але розмова скоріше про те, щоб там де можна, готувати вже майбутніх військових. А отриманні знання їм пізніше обов’язково знадобляться. Освіта в школах під час війни має напряму пов’язуватися з військовою підготовкою. Під військовою підготовкою треба розуміти не тільки стріляти з автоматів, а отримання професійних навиків та оволодіння основам тих, чи інших професій. В ідеалі випускник школи повинен вміти користуватися столярними інструментами, орієнтуватися у апаратурі та техніці, вміти користуватися зброєю, знати види озброєнь та їх принцип дії, вміти орієнтуватися на місцевості, знати основи військової тактики, вміти прокласти і здійснити зв’язок. В цьому суть.
Нерогуль
Для KIEV UK: Я же тебе ещё вчера ответил: начинай учить русский язык и разучивай мелодию и следующие слова: Славься, страна! Мы гордимся тобой! От южных морей до полярного края Раскинулись наши леса и поля. Одна ты на свете! Одна ты такая - Хранимая Богом родная земля! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! Широкий простор для мечты и для жизни Грядущие нам открывают года. Нам силу дает наша верность Отчизне. Так было, так есть и так будет всегда! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой!
Ш
Для KIEV UK: В радянській ідеології як раз і було закладено ранні основи самозахисту, допомоги і навичкам виживання, однак дурненькі та іноземні іміджмейкери цілеспрямовано вироджують націю до рівня безпомічної скотини. Не дивно, що багато українців до 40 років не знають функцію грошей чи різницю між "революція" та "путч", не мають власної аргументованої думки, забули хто із активістів ким був раніше, не помічають до чого це все йде, і взагалі не хочуть жити і займатися саморозвитком, лише вилупатися в інтернети. Спитай "Хто ворог і доведи чому?" - і розмову завершено. Питання навіть не в тому чи схочуть вони таке боронити або чи зможуть, а - чи треба захищати хворих кровопивць і намагатися відновлювати давно померле?
Блат
Для KIEV UK: Шутники, это вы о тех, кто вайпует с кольянами и спитным, но не могут нормально подтянуться хотя бы 10 раз или отжаться 30? Вы о тех защитниках, которые боятся даже что-то спросить, сказать и сделать? О тех, кто не сможет подняться без лифта? О тех, кто за последние 15 лет не проходит всю медкомиссию без замечаний? О тех, кто впадает в депрессию если нет интернета или мивины? О тех, кто изолировался задолго до карантина и ненавидит своих родных и близких? О тех, кто умирает прямо на уроке физкультуры? О тех, кто не умеет разводить огонь и ставить палатку? О тех, кто при наличие десятка бассейнов не умеет нормально плавать? О тех, кто за деньги на всё согласен? О тех, кто после рекламы мечтает в США, Польшу или даже Россию, лишь бы не здесь? Так о ком?
Коментувати
Kiev City UK
Власне таке запитання. А що влада думає робити з школами на випадок військової агресії зі сторони Росії? На тій території, де будуть проходити військові дії їх ясно що тимчасово закриють, в решта? Що влада взагалі думає робити з дітьми? Пустити їх за водою ну точно не спосіб вирішення проблем? Вони почнуть красти, вживати різну дурь, утворять кримінальні угруповання. Пропозиція наступна. Перепрофілювати заклади освіти у військові ліцеї. І разом з тим змінити освітні програми повністю. Особливо старші класи. Їм не треба 5 уроків історії і 3 уроки мистецтва. На випадок війни головна мета - це підготувати майбутніх військовослужбовців. Як дівчат так юнаків. Дівчат можна готувати кулінарами, швачками, санітарами, телефоністками і телеграфістами. Юнаків частково теж можна готувати за цими напрямками. Але більше практично буде вчти їх на стрільців, зв’язківців, механіків електрообладнання, столярів, теслярів. Перелічені ті спеціальності, основам яких в школі дійсно можна навчити.
Хмельницкий
Много на себя берёшь, типа англосакс недоделанный. Американцы не зря отказались от ответственности и по-дружески предлагают ракетное вооружение, чтобы сделать у нас пёструю Вьетнамо-Афгано-Сомалию, а натасканные аборигены и глупыши скачут и хлопают. Хотя у позеленевшего нюхача выбор как у Гитлера на убой, потому что в такой ситуации крах неизбежен. И если играющему роль президента не удастся спровоцировать Россию, Белорусь или Польшу с Руминией для заварушки, чтобы свалить под шумок, придётся переодевать и натравливать добробаты нацполицию и других активистов. Иначе его и близких ждёт импичмент по линчу, но на украинский манер. Трагикомическое интерактивное шоу "Практикующий еврей на месте оставшегося Януковича".
Нерогуль
Для Kiev City UK: Самое правильное - учить русский язы, а вместо "Щенэвмэрлой" на уроках искусства разучивать слова и мелодию "Хранимая Богом родная земля! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная!"
Ш
Для Kiev City UK: Вживати різну дурь і чинити непотребство? Пане КіСУк, так ви спізнилися із ініціативою майже на 30 років через важливу причину чи звинувачуєте зе-хну в роботі на Кремль? І сучасні школи вже не допоможуть, бо очманілу молодь знову зіллють у котлах активістів заради нових кредитів. Так що краще хай в комп’ютерні танчики чи стрілянки.
Коментувати