Шкільні свята мають відбуватися без глядачів, – МОЗ

Урочисті заходи, зважаючи на пандемію, мають відбуватися без батьків та інших членів родин

Шкільні свята мають відбуватися без глядачів, – МОЗ

Урочисті заходи, присвячені новорічним святам у школах та дитячих садочках, зважаючи на пандемію, цього року мають відбуватися без батьків та інших членів родин.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства охорони здоров'я щодо проведення традиційних святкувань у грудні.

 «Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров'я усіх учасників. Також не варто забувати, що свято призначене саме для дітей, а їх здоров’я – є пріоритетом», – зазначають у МОЗ.

Також у відомстві зазначають, що під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється.

У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.

Водночас участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти.

«Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати, проводити захід та брати участь можуть лише співробітники  закладу освіти», – повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.

Окрім того, якщо у дитини є прояви будь-яких симптомів гострого респіраторного  захворювання, краще залишити її вдома.

Також у МОЗ зауважили, що якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз'яснити.

«Потурбуйтесь про те, щоб малеча почувала себе в безпеці, а свято не стало стресовою ситуацією», – порадили у Міністерстві охорони здоров'я.

Освіта.ua
20.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
nnp_nnp
Абсурд, батьків не можна, а депутата районної ради можна? Що за подвійні стандарти?
Бабушка
Так это рекомендации? В детских садах Харькова приглашают родителей на новогодние утренники( при наличии сертификата о вакцинации).
Розсуд
Як свято для дітей, то не можна. А то що проходили масові олімпіади дітей обласні, то зашибісь, можна!
освітяни, Чернівці
Так ми дійсно планували заходи. Але нас ніхто не ознайомлював з текстом документу про вимоги до зони в якій знаходиться наш регіон. І скільки ми не запитували, ніхто не знав що заходи за участю багатьох класів проводити заборонено. Онлайн так онлайн.
просто дістало
МОЗ керує освітою!!! для кого і для чого МОН? Вчитель на святі має стати аніматором. Куди йдете (питання до влади)?
1
навіщо тоді було вакцинуватися, якщо нікуди не пускають, ні до школи, ні до садочка на свято.якщо боїтесь зарази - то і діти можуть вам її принести від батьків, організовуйте онлайн трансляції тоді! Але ж то для Вас проблема
Лідія Степанівна
Любі свята в школі(дєтсаду) це вже культ і великі змагання хто кращий: педагогам придумай таке та не таке, батькам удар по кишені неміряний, питання: а чи дітям це радість дасть?
Василь
Піде Дід Мороз по класах шкіл та по групах д/садків привітає-побажає і все свято, люди! схаменіться! червона зона! навіщо ускладнювати і так тяжку ситуацію, а святкування і в родинному колі проведеться.
001
Не без зрителей и зевак, а без свидетелей.
I
Для Василь: Це в голові у вас червона зона. З зомбоящику, от і схаменіться вже зі своїм Ляшко, і дайте людям і дітям спокій!
Александр Кашук
Вася, а не пошел бы ты.
Коментувати
Чернівчани
У деяких школах Буковини і батьків планують кликати, і дискотеки влаштовувати і Діда Мороза з Снігуркою хотіли замовити. Запитання, а для кого тоді МОЗ пише свої накази? По ідеї такі заходи або мають транслюватися в Ютуб, або вестися відеозйомка, а після того виставлятися батькам і глядачам. Це якщо робити по закону. На практиці так не планується робити. Хіба що щось зміниться за останній тиждень.
I
Для Чернівчани:Для таких дибілів як і вони самі!????????‍♀️
Коментувати
Батьківський комітет
Цікаво , чому це вакциновані батьки з дотриманням карантинних умов не можуть бути на святі? Зате на ринках і супермаркетах, кінотеатрах та спортзалах заразитись неможливо…
Правда
Для Батьківський комітет: посидите дома, в школе заразы и без вас хватает. А вы - потенциальные её переносчики.
Дід
тому що вакциновані також можуть бути заразними, але дехто вакцинуався навіть і не цікавився шо і як
Коментувати