Понад 50% українців працюють не за фахом, – міністр

Понад половина українців працюють не за фахом, іноді шукаючи професію мрії все життя

Понад 50% українців працюють не за фахом, – міністр

Понад половина українців працюють не за фахом, при цьому іноді шукаючи професію своєї мрії все своє життя.

Про це сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час презентації підсумків роботи Міністерства освіти і науки в 2021 році.

За його словами, саме тому цього року МОН розпочато проект з системної профорієнтації серед українських школярів.

«Ми поставили перед собою амбітне завдання – запустити вже у цьому році ефективний соціальний ліфт, який з’єднає навчальні заклади та роботодавців, що стане основою формування системного кадрового резерву України», – зазначив міністр.

Він наголосив, що з цією метою був запроваджений всеукраїнський проект з профорієнтації та побудови кар'єри «Обери професію своєї мрії».

«Цей проект є результатом найкращих світових кейсів з профорієнтації і реалізується на державному рівні в таких країнах як США, Велика Британія, Німеччина, Франція тощо. Усього за 3 місяці роботи даного проекту було проведено понад 10 тисяч профорієнтаційних тестувань та консультацій, інформаційно охоплено більше 1 млн учнів старших класів, вчителів та їхніх батьків з усіх регіонів України», – підкреслив Шкарлет.

Окрім того він зауважив, що наразі у школі «Кар'єрного консультанта» вже навчаються понад двох тисяч вчителів та шкільних психологів.
 

Освіта.ua
17.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай
Далеко не все старшеклассники знают кем бы хотели работать и куда пойти. Далеко не все студенты начинают искать варианты и работать ещё на 2-3 курсе. Более того, почти треть студентов и до выпуска точно знают, что не пойдут по специальности. Программа и требования часто меняются, а хорошие места сокращаются, поэтому не получится повторить чей-то успех. Также хорошие специалисты часто разочаровываются и предпочитают работу попроще, но свободнее или интереснее. Кроме того, большинство выпускников не имеют понятие о ситуации и тенденциях в своей сфере. Многие не разучились исследовать или анализировать и даже просто умеют вести беседу и налаживать полезные связи, что сложно компенсировать в командной и ответственной работе. Да и какая разница кого брать на должность без блата, если всё равно придётся полгода-год переобучать. В общем, социальные клубы - и любое образование и работа не проблема.
Вано
Що за дурня - через роздутий барановірус із смертністю як від звичайного грипу знищили недобитки економіки, бо далеко не всі види робіт та послуг можна робити дистанційно. А жити за щось треба. І зараз показники повинні бути більше 90%, а не те що в Екселі нагадали.
Омелян Батир
Для Вано: Ще у 2010-12 проводили опитування канадців та американців східного і західного узбережжя, і більше 85% випускників різних вишів, хто працював більше року, були не задоволені та планували звільнитися чи змінити кар’єру.
Коментувати
Василь Петрович
Сьогодні неможливо передбачити який буде фах , як зміниться економіка… Якщо людина має добру вищу освіту, то він знайде себе в житті. А де і ким працює неважливо. Міністр - економіст, попередники були і біологами, інженерами, істориками. Ну іщо? В Союзі не змогли добитись при плановій економіці такого працевлаштування. В усіх європейських краінах така ситуація. І це нормально. Головне , щоб студент навчився критично мислити, був грамотним, працьовитим, любив краіну.
Працюю по спеціальності
Профорієнтація в школах не допоможе (більшості) дітям визначитися, бо є батьки, які заставляють, є армія, яка лякає і є банальне не знання себе. Щоб коректно визначитися треба, або вдача, або досвід. Не боятися робити помилки і змінювати щось в своєму житті. імхо
nnp_nnp
Поки не буде скасована строкова армія, так більшість молодих людей і будуть никатися в вишах заради відстрочки...
SM
"Нагнувшиеся ненавидят не тех, кто их нагнул, а тех кто не согнулся." А всякие курсы и университеты уже давно используют как средства дебилизации и снижения статистики по безработице.
Вано
Занадто розумних ніхто не любить. А дебілізація як постійні зальотні гульги-дурки чи коли називають середні зарплати фахівців?
Коментувати
Василь Шминдрук
У зв’язку з ознаками недостовірних відомостей у декларації, 20-24 грудня 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запрошує міністра МОН Сергія Шкарлета, для надання пояснень про можливі порушення вимог Законів України "Про запобігання корупції". Тому можлива і така ситуація, що самому міністру в подальшому, також доведеться працювати не за фахом. А посад ректорів, деканів, зав. кафедрою на всіх бувших не настарчиш.
Ося Вірченко
Для Василь Шминдрук: Вася, птнх.
Зая
Для Ося Вірченко: Это ваша клиническая глупость, ревность к Путину или зависть к России? Или просто онкологично ненавидите гнилым нутром всех адекватных и несогласных? Акстись, скоморошное и сосни леденец
Афанасій
Для Зая: Люди спокійно жили на Донбасі поколіннями і багато досі розмовляють українською краще так званих "поцріотів", однак нелюди узурпували владу і незгодних "ворогами" та розпочали братовбивчу громадянську війну щоб збільшити статки і списати справжніх борців за Україну.
Коментувати
Шевчук
ПРАЦЮЮТЬ НЕ ЗА ФАХОМ!!?? Ну і що?Таке є в кожній краіні. Конституція гарантує вільний вибір роботи , проживання… Ніде в ній немає тези про відпрацювання по спеціальності, держзамовлення… Це характерно для плановоі економіки. Вища освіта формує інтелект народу, розвиває економіку, інституційну память…
Василь Шминдрук
Випускники шкіл не задумуються над майбутнім фахом, а мріють про диплом. Бо 78 % абітурієнтів приймають до ВНЗ, в яких кількість студентських місць у декілька разів більша, ніж кількість абітурієнтів. Мало того, кожний вступник має право подати документи на 5 спеціальностей і до різних ВУЗів. І для них основна мета, даного періоду життя, - папірець під назвою «диплом». То про який фах йде мова? Це так круто провчитись абияк, а після в анкетах і резюме вказувати вищу освіту. Нинішня молодь прагматична і свої вподобання змінює відповідно до життєвих обставин. Коли в економіку країни прийдуть інвестиції, будуть створені робочі місця, зміниться імідж ПТНЗ і вони перестануть виконувати роль соціального притону для тих, хто вчитись і працювати не бажає, коли ми приблизимось до рівня розвитку цивілізованих країн, тоді можна вести мову про профорієнтацію молоді, навіть в дитячих садочках. А приклади США, Британії, Німеччини, Франції – не для Сєньки шапка.
Нерогуль
Для Василь Шминдрук: О чём вы? В экономику этого недогосударства инвестиции никогда не придут и никаких рабочих мест не может быть создано. Уже из-за цены на газ хлебозаводы останавливаются!
Tet-a-tet
Найприкріше те,п.Шминдрук,що Ви написали чисту правду.Організацію ПЗ на належному рівні постійно підмінюють закликами та напівзаходами,а часто і відтверто шкодять,створюючи відсталі навч.програми,орієнтовані на спеціалістів низьких кваліфікацій. Ми ніяк не усвідомимо,що дешеве м’ясо їдять тварини. Зараз контингент учнів проганяють через профзаклади,щоб загрібти з бюджету побільше коштів, навіть організацію профцентрів перетворили у банальний дерибан ,наприклад, створюючи їх у місті по кілька з одних і тих самих професій.А про побут учнів страшно говорити:ніде помитися,вода по графіку,готування їжі по розкладу,хто не встиг до кухні-йди на уроки голодний,вихователі вимогателі і т.д.А скільки профзакладів немає документів і місцева влада не хоче їх брати на баланс.Поки не подолаємо отой совковий спадок і не усвідомимо,що краще менше,але краще-ніяка профорієнтація нам не допоможе.Люди не дурні і вірять не словам, а власним очам та відгукам тих,хто вже побував у шкірі учня наших ПНТЗ.
за державу
Для Нерогуль: Помрій рагуль пітерський. Скоро попірхнешся своїм газом.
Коментувати
Борис
А "министр" точно считать умеет? А то впечатление будто речь не о "среднем" образовании, а о "посредственном".