Учителів запрошують стати авторами української Вікіпедії

Створювати статті можна на теми, що вивчаються за шкільною програмою з дев'яти предметів

Учителів запрошують стати авторами української Вікіпедії

Українських педагогів запрошують узяти участь у конкурсі статей в українській Вікіпедії «Вікіпедія для школи», присвяченому тематиці шкільної програми.

До конкурсу можуть долучитися всі охочі освітяни та інші дописувачі Вікіпедії. Поліпшувати та створювати статті у Вікіпедії можна на теми, що вивчаються за шкільною програмою з дев'яти предметів, що входять до конкурсної тематики 2021–2022 року.

До списку увійшли українська мова, українська література, зарубіжна література, історія України, всесвітня історія, географія, інформатика, математика, фізика.

Окрім цих 9 розділів, освітяни можуть взяти участь у конкурсі Вікіцитати для школи – сестринському проєкті Вікіпедії. Там тематика обмежена українською літературою та зарубіжною літературою.

Для полегшення вибору тем організатори створили списки статей. Теми конкурсних статей обмежено до конкурсних списків, тому що акцент цьогорічного конкурсу – поліпшення якості статей на теми шкільної програми.

Поліпшувати та створювати статті, що не є серед запропонованими організаторами, можна лише після попереднього узгодження з організаційним комітетом (за електронною адресою shkola@wikimedia.org.ua).

Переможцями стануть конкурсанти, що наберуть найбільше балів у категорії, тобто матимуть найбільший якісний внесок. Один конкурсант може претендувати на перемогу у декількох темах.

Переможці отримають дипломи та призи: сертифікати інтернет-магазинів, сувеніри з символікою Вікіпедії, вікіпроєктів та конкурсу.

Прийом статей для участі в конкурсі триватиме до 28 лютого 2022 року.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
03.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А что, уже закончились те,
кто радовался тому, что может писать? Или они уже разобрались, что это работа на людей, получающих деньги людьми, которые работают за пустышку? Этот ресурс есть просто липой. Тому, кто реально захочет что-то узнать, надо не в интернете это искать, не в интернетовских статьях, а в первоисточниках.
Hаталія
Имела когда-то "честь" познакомится с одними из главных (как они представились) в Википедия-Украина. Впечатление от встречи и агитации к сотрудничеству, мягко говоря, не однозначное. Извините, но.
АиФ
Для Hаталія: Действительно, если в начале украинская ВИКИ действительно была кладезем информации со ссылками и первоисточниками, где даже студенты могли заработать на переводах и кураторы редко вносили фальшивые правки, то после РеГы 2014 это агитато-помойник больных активистов и выгодоискателей на зарубежных грантах и фондах, что однозначно работают в чужих интересах.
Коментувати
Дима
Учителям ещё не предлагают сдавать почки? B b.
Аскет
Хм... З кожного потенційного носія інформації, з кожного пристрою з функцією запису і відтворення деруть якийсь процент в рахунок роялті авторів, поетів, композиторів , музикантів, співаків . А тут шукають дурнів , які б все зробили задарма... Ой! ... ну за грамоту.
VANGUARD
Для Аскет: Суть авторских отчислений именно в пропорциональном взносе, а начитка онлайн фактически лишает прав учителей и преподавателей. Например, за час лекции заплатили 100грн и гуляй, больше не нужно. А школа или вуз может бессрочно использовать материалы нанятых сотрудников в любых целях, включая ренту и перепродажу за рубеж.
Коментувати