Профорієнтація стане повноцінною частиною шкільної програми

Якісна профорієнтація у школі здатна в кілька разів підвищити популярність робітничих професій

Профорієнтація стане повноцінною частиною шкільної програми

Профорієнтація має стати повноцінною частиною навчальної програми у школах.

Про це сказав заступник міністра освіти Ігор Гарбарук під час онлайн-заходу «Майстерня з профорієнтації», який відбувся у межах Всеукраїнського тижня професійної освіти.

За його словами, якісна профорієнтація у школі здатна в кілька разів підвищити популярність робітничих професій.

«Саме тому вона має стати повноцінною частиною навчальної програми у школах. Цьогоріч спільно з партнерами ми розробили рамковий документ «Профорієнтація у Новій українській школі». У проєкт закладено елементи наскрізної профорієнтації учнів, яка розпочинається у 3-4 класі. Програма допоможе школярам дослідити різноманітність світу професій і свідомо підійти до майбутнього вибору», – зазначив Ігор Гарбарук.

Освіта.ua
26.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь Шминдрук
Ага! Чергові понти. А зараз реальність. В останній місяць цього літа ми, по другому колу, нанесли візити по навколишніх селах з профорієнтацією. Сільські школи зараз малокомплектні. Так ось, типова картина на прикладі однієї школи. Випускників було аж 14 учнів. Четверо вступили до коледжів, четверо - до ВУЗів на бюджет, двоє взагалі далі вчитись не збирались (такі сімейні обставини, потрібно працювати), а ще четверо були зараховані на контракт до аграрного університету на спеціальність «Водні ресурси» (хоча в школі вчились аби як). До речі, моя бувша колега, яка добросовісно відпрацювала три роки після закінчення університете у нашому навчальному закладі, вступила до аспірантури і перейшла працювати до вищезгаданого університету. І тепер вона нам говорить: «Усі потенційні абітурієнти ПТУ зараз навчаються у нас». Підсумок. Поки кількість контор з продажу папірців під назвою «диплом» суттєво не зменшиться, такі фейкові предмети шкільної програми допоможуть, як мертвому припарки.
Vizavi
Для Василь Шминдрук: Погоджуюся з Вами,але приватні ВНЗ-контори ніхто не ліквідує,і через це вікно молоді люди як лазили,так і будуть далі лазити.Нажаль, росте покоління ледарів і нероб,які вірять,що легкою працею можна отримати розкішне життя. Прозріння настане,але час і кошти втрачені. І ніякі профорієнтації тут не допоможуть,тільки час і власні набиті гулі.Ми дуже любимо вчитися на власних помилках,це наша національна риса.І мріяти, а без цього ніяк.
Nikson J.
Пан Шмидрук - видатний інтелектуал, знавець украінськоі освіти. Про все говорить, як відріже, не сумніваючись. Він працює майстром чи викладачем пту, вміє навіть писати…
Вчитель і репетитор
Для Nikson J.: Ти дурень чи просто ненавидиш себе, бо колись пройшов освіту у ПТУ і зараз комплексуєш, бо вважаєш себе недооціненим у житті?. То щоб ти знав - у профосвіті працюють люди з вищою освітою, справжні профі своєї справи. Пан Шмидрук, на відміну від Вас, пане Nikson J, правий не на 100, а на 10000%
Коментувати
XE{YZ!!!
У придумавшего этот БРЕД нет ни единой мысли в голове. Всё лишь бы бабла сколотить. А бабло мыслей не вызывает. Только потребности. Только потребности. Вот и думайте. А профориентацией следует заниматься с первого класса. Но школа там никаким боком не должна принимать участие. Абсолютно. Дайте детям учиться. У вас и так одни макаки со школ выходят (это чтобы не сказать дебилоиды, но жаль детей обзывать. Да и невиновны они в поблемах взрослых).
123
Ахах, еще один унылый недопредмет. Дитятки не могут определится, да-да-да, охотно верю. Это говно = минус один час матемитики/физики/биологии/... Уничтожение сисьемы образования это прерасно.
БОй
Это надо вводить с 9 класса, ибо тогда дети только начинают узнавать о ЗНО и куда потом пойти. Многие в 11 классе не знают куда идти, а 3-4 классы еще под горшок ходят, зачем им нагружать лишним головы?
399
Для БОй: Это надо вводить с 8 класса
Коментувати